Sklerotizácia krčových žíl

9. máj 2024

Dobry den, chcem sa opytat, ci cievnej chirurgii vykonavaju aj sklerotizaciu krcovych zil bez odstranenie zil chirurgickym zakrokom alebo laserom, alebo ide len o doplnkovy zakrok? Ja by som mala zaujem len o sklerotizaciu. Ake skusenosti mate? Dakujem

evcagabi
9. máj 2024

Ja som bola 5r dozadu, vysledok fajn. Najskor som bola na sono kde mi lekar odporucil sklerotizaciu, s vysledkom som bola spokojna. Teraz, ked som tehotna objavuje sa zase 🥲

zoja1234
9. máj 2024

@evcagabi no to preto sa ti znova objavuje, lebo sklerotizacia je len "naplast na horiaci dom" .. Tato metoda je fajn len pri malinkatych zilockach, ktore su len kozmeticky problem. Nehovoriac o negativach z toho lepidloveho skla do tela, zapaloch atd.. A tisic eur vyhodenych do luftu.. Tak ci tak, tu zilu bude treba nakoniec vybrat uplne von, chirurgicky. Ak uz ta zila boli, je velka, vidno ju, sposobuje krce v nohe a bolesti nohy, radsej to ist rovno vybrat a bude pokoj. Mne takto vyberali vlani na jesen, vyborne rozhodnutie

ladygina
9. máj 2024

nemyslim, ze je to dostatocne efektivne. treba ist na to "zvnutra". mamine pomohol na krcove zily Devenal, ten uzivala, nesla na ziadny zakrok.

evcagabi
9. máj 2024

@zoja1234 mne nemusis pisat, preco sa mi to vracia. bola som zmierena s tym, ze pri tehotenstve sa mi to moze vratit a riesila som to sklerotozaciou, lebo ta zila nemala ani 5cm. brala som to skor ako "kozmeticky' problem a cestovat vtedy viac ako 1.5hod kvoli laseru mi prislo skutocne zbytocne, kdeze zdravotne komplikacie z toho nehrozili ziadne. tisice som za to neplatila, tak neviem, o com tu tocis 😅 plus pisem, ze sa mi znovu objavila a nie, ze je velka , bolestiva alebo sposobuje krce.

zoja1234
9. máj 2024

@evcagabi no tak o par rokov si namna aj tak spomenies a prehodnotis chirurgicke vybratie 😁 chceme ci nie, ono sa to casom a tehotenstvami a hormonmi a zatazou zhorsi.. Bohuzial
Sklerotizacia stoji okolo 500-700 € jedna noha. Toto poistovna nehradi takze mozno si s tehotenskym rozumom aj zabudla, ze si to aj platila. Alebo to niekto zaplatil za teba 😊

amelie2017
9. máj 2024

@zoja1234 ja som bola akurat v piatok u dr., ukazovala jej moju zilu a ta ma poslala domov, ze si mam kupit tabletky a kompresne pancuchy, ze toto mi nik nezoperuje, ze to este nemam hrozne 💩 pritom to mam podla mna strasne, bolia ma neskutocne..
Nechapem na co cakaju, kym bude problem obrovsky, ak sa da vyriesit v zaciatkoch..takze ja ak nebudem chciet chodit s takou strasnou nohou, bud docasne sklerotizacia alebo vysolit tisicky za operaciu cez sukromnu kliniku

autor
9. máj 2024

Tak krcovy zili sa vzdy vratia, aj po chirurgickom zakroku...je to otazka casu a intenzity...ta sklerotizacia, niekto tu pisete, ze stoji 500 jedna noha, no co viem tak priemerna cena je 200, je to ale stale najlacnejsia a najsetrnejsia metoda v porovnani s laserovou operaciou alebo chirurgickym zakrokom, mna trapy len jedna vacsia rozvetvena zila na jednej noha a na druhej je slabsia menej rozvetvena, ale tie by som si chcela dat vybrat

autor
9. máj 2024

@amelie2017 a ake tabletky ti odporucila? Tabletky tie zili akoze nejak eliminuju? Ja som bola na chirurgii a povedali mi, ze toti je skor esteticky, ale odstranit sa to da, len zakrokom...prrto i ja chcem sklerotizaciu...ak tych zil nemas vela a nevystupuju ti z nohy, tak to nemas tak strasne, aby sis i to davala operovat

autor
9. máj 2024

@ladygina to je krem, alebo tablety?

amelie2017
10. máj 2024

Zijem v zahranici, ale zilu neodsrtania, len podporuju cievy a spomalia zhorsenie a noha menej boli. Podla mna uz ju mam dost vystupenu aj sfarbene cele. Je to skaredé. Ale teda ja to mam aj geneticky, z otcovej strany maju krcove zily, aj on ma strasne. Plus moja praca, nonstop na nohach, vela krokov..v lete pancuchy neprichadzaju do uvahy, tie az na jesen..tak uvidim, ako prezijem sezonu.