Prečo je neprípustná sklerotizácia kŕčových žíl počas dojčenia?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

mám 7 mesačnú dojčenú dcérku a vo februári mám podstúpiť sklerotizáciu kŕčových žíl. Na cievnom mi povedali, že by som už nemala kojiť, keď pôjdem na zákrok.

Prečo je neprípustná sklerotizácia kŕčových žíl počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

sklerotizácia kŕčových žíl sa neodporúča počas dojčenia, pretože nie sú k dispozícii štúdie o tom, do akej miery prechádza do materského mlieka sklerotizačná latka.

Ak by bola sklerotizácia bola počas dojčenia, tak sa odporúča prerušiť dojčenie na 2 až 3 dni.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková