Skúsenosti s antidepresívami Elicea 10 mg

emiliam
13. júl 2021

Ahojte, začala som pred troma dňami užívať eliceu polku tbl. Na úzkost spojenu s panikou. Aké máte, prosím vás skúsenosti s týmto liekom, budem povdacna, za každú skúsenost. Ja prvy, druhý, tretí deň ok úplne a dnes zle celý deň. Bolesť hlavy, velká slabosť, únava, nevolnost, prelezala som celý deň, miestami akoby mi otazelo telo ako nadrogovana ale spat sa mi nedá , veľkú nespavosť mám a mdloby aj..... neviem, či to prejde , či to mám vydržať.,...

savanna
13. júl 2021

Ano, mam skusenost presne s touto davkou, vo vseobecnosti sa toto AD podla mna velmi dobre znasa. Ale malo by sa nasadzovat postupne, nedala si si rovno 10mg? Ja by som isla aspon tyzden na 5mg, az potom by som zvysila. Stavy "nadrogovanosti" by podla mna do par dni mali prejst. 4 dni je este velmi malicko, treba vydrzat. Ak by to trvalo 3-4 tyzdne, potom by som to riesila s doktorkou.

emiliam
autor
13. júl 2021

@savanna ďakujem kraaasne, nie práveže beriem polovičku teda 5 mg, tie stavy mi po helexe to je benzodiazepin, tak to otazenie tela mi povolilo ale čo ostáva je také tlaky do hlavy a nespavosť,.nemôžem spať 😑😑 a predtým som nemala takyto problém a ani ma nebolievala hlava.teraz aj boli a keď chcem spat,.že.lezim, tak ma tak tlačí v hlave. Mala si niečo podobné z týchto príznakov ? Snažím sa to vydržať ale pred tými troma rokmi som mala escitil a tiež boli vedľajšie účinky ale toto nie,.tam mi skôr búšilo srdce pár dní a dosť prešlo....tak uvidím tu ale zatiaľ sa mi to nepáči tieto vedľajšie účinky 😓😓😓 neviem ako to vydržím , ďakujem ti

halabolka
14. júl 2021

@emiliam neuzivam sice AD, o ktorych pises, ale tie stavy su uplne “normalne”. Nie som ziadny odbornik, ale nieco mam uz o AD nacitane. Tym, ze AD vlastne funguju na tom principe, ze vychytavaju hormony v mozgu, tym prispievaju k tomu aby sa mozog naucil si tie hormony znovu vytvarat. Preto je na zaciatku uzivania zhorsie stavu, lebo aj to malo co si mozog dokaze vytvorit sa prestane nacas tvorit. Ulava pride vacsinou po par tyzdnoch, ked sa tvorba obnovi. Pisem to sice uplne polopatisticky, ale snad chapes 😀

sikea
14. júl 2021

@halabolka ahoj to si napísala úplnú pravdu o AD ja som mala tiež hrozne stavy na začiatku liečby a po nejakých troch týždňoch sa mi uľavilo ….9 rokov beriem eliceu a znovu som sa dostala na začiatok tak mi dr zvýšil dávku na 1 eliceu ráno a 1 pobede zatiaľ som iba v začiatkoch a tiež mám hrozne stavy a hlava ma boli nehorázne ale po paralene to prejde ….treba vydržať

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea ďakujem za skúsenost, to bolenie hlavy a nespavosť vydržím , ale trápi ma iné , teraz štvrtý deň mi začalo také, že ako keby mi paralyzovalo telo , úplne taká slabosť , že nedokážem nič robiť , nikam ísť, akoby som mala závažia na rukách aj nohách, neviem, či to správne vysvetľujem, nie depresie, tie ani nemám, ale úplne ako keby mi odchádzali nohy , ruky , nevládzem nič , tohoto sa najviac bojím, nikdy som to nemala, ani keď som brala escitil. Úplne slabé nohy aj ruky , neviem či je to normálne.

sikea
14. júl 2021

@emiliam Nie nebojkaj sa to ti prejde len musíš vydržikat ….ja som mala take všelijaké stavy na začiatku liečby a teraz mám aj po pridanej dávke ….ale musím pochváliť AD eliceu je to výborný liek na vychytávania serotonínu ….len treba byt silná a vydržať

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea ďakujem za povzbudenie naozaj , veď prvy až tretí deň bolo ok ,.až som sa cudovala,.že nič sa mi nerobí a teraz štvrtý, piaty, toto čo som písala , uplne Malatna,.nič nerobím len ležím,.😓 Kiežby to prešlo 🙏 nie je to vôbec príjemné, nemala som ešte nikdy takéto stavy. Chcela som sa poradiť s dr ale má dovolenku do 20..7. a aké si mala ty stavy ? Mne ešte sem tam príde tak nevoľno, teplo , ale väčšinou len ležím ,😑

emiliam
autor
14. júl 2021

@halabolka áno chápem tomu ďakujem za vysvetlenie, len nechápem prečo to má takéto fyzické prejavy , teda je to tam písané v nežiadúcich účinkoch že slabosť ale .až takto , to by som neverila,.že preco to robí,.keby som mala.nejaku smutnu náladu nepoviem ze nemam ten serotonín ale toto je také že mi oslablo celé telo. Ja.sa.sice meliecim na depresie ale na uzkost a paniku . Ďakujem ti za skúsenost aj radu

sikea
14. júl 2021

@emiliam ja som mávala stavy katastrofálne som si myslela že to nevydržím ale elicea potom začala zaberať a cítila som sa skvelo ….a teraz prežívam zase to iste ….možno trosku miernejšie ale viem a verím že mi to pomôže a aj tebe

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea veď mne sa to tiež vrátilo po roku bez ad, po smrti mojej babky a celkovo stres. Dnes piaty deň som na polke a nie je mi stále ok, som slabá ako mucha, iba ležím, boli má hlava a zalieva má pot. Ja neviem či toto vydržím dva týždne takto, keby som aspoň mohla niečo robiť ale tá slabosť mi trvá aj celkovo som taká nanic. Neviem či som radšej nemala si pýtať ten escitil , vtedy som ho brala 1 krát a rýchlo mi zabral. Vraj elicea je to isté len od iného výrobcu ale teda vedl. Účinky mám celkom iné a horšie. Veľmi držím palce , aby ti to pomohlo 🙏 neviem ako vydržať tieto začiatky, nemôžem si dovoliť stále lezat.

sikea
14. júl 2021

@emiliam zlatko máš doma aj neurol alebo niečo podobne ?to ti na začiatok pomôže kým ti elicea nezaberie ….ja ta chápem tiež som si tým prešla je to peklo

sikea
14. júl 2021

@emiliam uzivas aj nejaké vitamínové doplnky ?

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea mám helex to je také isté len iny názo mv , , mám 0.5 mg trochu mi to pomôže ale nechcem veľa si ich dávať lebo tiez ma utlmujú. Beriem magnézium lebo mám tetaniu a tiež vitamín c a d iba toto beriem. Kiežby to čím skôr prešlo všetko toto

sikea
14. júl 2021

@emiliam ešte aj tetaniu máš …naoazaj vydrzkaj a o chvíľku ti bude dobre uľaví sa ti

luccija
14. júl 2021

@emiliam to prejde.Mozno si nedať Helex, lebo Ta to utlmí a zníži tlak ešte viac.Oddychuj telo to potrebuje...bude lepšie to máš ešte dobre nežiaduce účinky.Mne dnes diagnostikovali tetaniu tak mam v sebe 2 Lexaurin a ledva oči otvorené.Na nervy tieto stavy, psychika

emiliam
autor
14. júl 2021

@luccija veď ja mám tiež tetaniu silnú už 5 rokov , prerástlo mi do úzkosti a paniky a tie ukludnovacie liekyi už ani nezaberali poriadne.

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea ach , ďakujem za povzbudenie 🙏 ja mám asi všetky nežiaduce účinky 😑 včera má hlava bolela, to prešlo a začala som sa strašne potiť , len niečo urobím a katastrofa ako zo mňa tečie. a potom to paralyzovanie tela , že sa mi nedá ani chodiť a keď dlhšie stojím tak mdloby, neviemc ci je toto normálne , či to radšej neprestanem jesť, takto zle som sa necítila hádam ešte nikdy, po helexe trochu úľava a potom zas ako nadrogovana ozaj 😑😑😑 a dr moja ma dovolenku , nemôžem sa s ňou ani poradit. Ďakujem ti za povzbudenia aj rady. Takýto vedľajší účinok nemal asi nikto , že akoby mu odchádzali ruky aj nohy to je strašné.

sikea
14. júl 2021

@emiliam nesmieš to sama prestať jesť …nie je zastupujúci dr že by si si išla ku nemu po radu ? Ja som mávala hrozne vedľajšie účinky ale prežila som to väčšinou som iba ležala

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea ja by som chcela radšej jesť ten escitil tam som mala iba mierne účinky, toto je strašné, neviem, písala som email doktorke ale ona má dovolenku asi mi ani neodpise , keby mi to zmenila na ten escitil bolo by to podľa mňa lepšie , mám s ním už skúsenosti, tato elicea mi asi nerobí dobre , skúsim tam zajtra zavolať ale neviem či mi dvihne niekto 😑

sikea
14. júl 2021

@emiliam ja to nechápem elicea sa veľmi dobre znáša neviem prečo to na teba takto pôsobí …..ja som tie nežiadúce účinky vydržala aj keď som si myslela že to už asi neskončí ….jasne skús zavolaj ale kľudne aj zastupujucemu dr

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea veď aj mne je to čudné veľmi ale bolesť hlavy mi prešla aj točenie , len to mi ostalo čo som spomínala to oslabenie až tak že len ležím a mdloby mám sem tam a potim sa. Neviem prečo mi toto robí , čo mi to robí s tým telom a to beriem len polku. Zajtra zavolám určite.

emiliam
autor
14. júl 2021

@sikea a aké si mala , prosím ťa, nežiaduce účinky, konkrétne?

sikea
15. júl 2021

@emiliam mne bývalo zle bola som slabá strašná úzkosť ale ja som mala aj depresiu strašný strach že umriem nič ma nebavilo nechutenstvo na jedlo

sikea
15. júl 2021

@emiliam ahoj aj si vybavila ?

emiliam
autor
15. júl 2021

@sikea presne aj ja takto to mám aj dnes zle skoro celý deň, slabosť strašná úzkosti zhoršené. Nedvihli mi dnes tak chcem zavolať zajtra , veľmi ťažko sa takto existuje s dvoma deťmi 😓 už šiesty deň a nie je to lepšie stále beriem polku

emiliam
autor
15. júl 2021

@sikea presne toto čo píšeš , nič ma nebaví, jesť mi nechutí , kedy to prejde 😓😓😓

sikea
16. júl 2021

@emiliam zlatko toto všetko ti prejde už by si maká zvýšiť dávku na jednu ráno len to ti musí dr povedať sama od seba nemôžeš ….kúp si vitamíny napíšem ti do súkromnej správy že ale

emiliam
autor
16. júl 2021

@sikea Každé rano čakám že bude lepšie že.telo si zvykne a stále.rovnako 😑😑😑 a dr mi nedvíha telefón. Už chcem aby to aspoň prestalo to zhoršenie stavu 😓 kiežby to prešlo už , keď si dám celú tak sa to ešte zdvojnásobí podľa mňa lebo keď mi to trvá očividne si telo nezvyklo ešte

sikea
16. júl 2021

@emiliam do keď ma dovolenku ?uvidis ako ti bude v pondelok a keď sa to nezlepší tak chod ku dr ….aj môj ma zrovna dovolenku a išla ku jeho zastupujúcej

emiliam
autor
16. júl 2021

@sikea ja vôbec neviem kto zastupuje, 😑 je to v inom meste a neviem čo ma napísané na dverách , na Facebooku nič. 😑