Skúsenosti s diagnózou Bellova obrna

evicka173
13. aug 2021

Ma niekto skúsenosti a touto diagnózou?

alana1
13. aug 2021

po 2.davke pfizeru?????

evicka173
autor
13. aug 2021

@alana1 nie bez očkovania

dalilallit
13. aug 2021

Ja som prekonala Bellovu obrnu pred 5 rokmi, zasiahnutá ľavá polovica tváre

evicka173
autor
13. aug 2021

@dalilallit a chcem sa opýtať ja ju mám teraz a pociťujem pulzujuca bolesť na temene môže to byť s toho ?

dalilallit
13. aug 2021

@evicka173 uf to je skor otázka na neurológa, mňa osobne bolela celá ľavá strana hlavy, silná bolesť hlavne za ľavým uchom

evicka173
autor
13. aug 2021

@dalilallit no to mi je jasné len problém je v tom ,že žiadneho neviem zohnať ani len takého čo mi spraví kontrolné vyšetrenie .

matula77
13. aug 2021

@evicka173 , nasa starka mala tuto zimu, a na ziadnu bolest sa nestazovala. Neviem ci tebe poradili ale nam povedali ze nahrievat to lampou, tak sme kupili a si to nahrievala parkrat denne a postupne sa z toho dostala (teda nie len vdaka lampe ale aj lieky atd)

dalilallit
13. aug 2021

@evicka173 prvotne vysetrenie vam kde robili? Ja som bola najskor v nemocnici na neuro pohotovosti. Potom bol trochu problem zohnat neurologa, zobral ma až štvrtý. Neviem ako ste na tom s liečbou, rehabilitaciou. Treba to riesit rychlo nech to zanecha co najmensie nasledky. Mne Bellovu obrnu vyvolal herpes na pere, v jeden den sa vyhodil, na druhy den som uz nemohla zatvorit oko a padol mi kutik pery, nemohla som sa ani najest normalne. Prave preto, ze herpesom vyvolana obrna nebyva tak casta tak mi robili aj mri mozgu. Skuste sa informovat v nemocnici na neurologickom oddeleni ci by vas tam nemohol vysetrit nejaky lekar

dalilallit
13. aug 2021

@matula77 asi zalezi od pacienta. Ja som mala silne bolesti postihnutej strany, najviac za uchom kadial prechadza ten nerv, ostra pulzujuca bolest, hlavne v noci

evicka173
autor
14. aug 2021

@dalilallit ďakujem no aj ja to pociťujem na postihnutej strane ,ukrutne bolesti od ucha až smerom hore ...môžem sa opýtať čo vám pomohlo .Mám absolvovať kontrolné vyšetrenie len neviem momentálne zohnať neurológa ,pretože je dovolenkové obdobie a na urgent som volala povedali ,že lieky proti bolesti ale vôbec nezaberajú už som zúfalá .Za každé info budem vďačná

evicka173
autor
14. aug 2021

@matula77 no bola som prvý krát na rhb vo štvrtok ,keďže mám tu diagnózu od 5.8.kde mi poradili nahrievat to teplými obkladmi ale že cvičiť sama ešte nemám tak neviem .

evicka173
autor
14. aug 2021

@dalilallit mňa vyšetrovali na ugetnom prijme ,no ale viac menej sa na mňa len pozreli určili diagnózu a to bolo všetko .Predpísali Migamu ,prednison,infekčné odbery som absolvovala na platňu päsť ale našťastie tie boli ok .žiadny vírus ani borelióza sa nepotvrdili .a

dalilallit
14. aug 2021

@evicka173 no u mna boli lieky prednison, gabagamma, milgama, od bolesti uz neviem ake to boli lieky, herpesin kvoli tomu herpesu ktory to sposobil a umele slzy do oka lebo som ho nemohla zatvorit. Robili mi mri mozgu, behom tyzdna som zacala chodit na rehabilitacie, tam mi lavu stranu nahrievali teplymi obkladmi, potom masaz tvare, po masazi cviky ako usmievanie sa, mracenie, spulenie pier... a kazdy druhy den mi davala primarka laser na postihnutu cast. Mala som zakazane lezat na lavej casti tvare, ziadne cvicenie doma, lebo tiez nie je dobre to prehanat a zatazovat tvar aj ten nerv. Ak mas problem s pitim je dobre pouzivat slamku. Na rehabilitacie som chodila 2 mesiace, zo zaciatku kazdy den, potom kazdy druhy, viac sa s tym uz nedalo spravit. Nasledky su minimalne, ked zvrastim celo mam vrasku len na pravej strane, lavy kutik mam jemne padnuty ked sa usmejem. Neviem mna vsade brali prednostne s touto diagnozou, aj na neuro, aj na rehabilitacnom, kozne, proste vsade. Treba to riesit kym sa este da. Drzim palce

evicka173
autor
14. aug 2021

@dalilallit no však práve ,že je to akútny stav a neviem sa objednať ani na očné ani na neurologické kontrolné vyšetrenie .Patram kde sa len dá keďže mi nikto nevedel povedať čo táto diagnóza obnáša ..no proste celé zle ale ďakujem vám veľmi pekne za ochotu a za váš čas .Mňa trápia najmä tie bolesti hlavy teraz chodím z čiapkou a šálom na hlave aj dňu troška ma to prešlo .

tenerifka
14. aug 2021

@evicka173 moja dcera to mala ako nasledok usneho herpesu, ale jej na urgente porobili okamzite vsetky vysetrenie vratane MRI, CT, lumbalky a urcili diagnozu, brala antivirotika+prednison, uplne sa zotavila do mesiaca

evicka173
autor
14. aug 2021

@tenerifka no u mňa je ten problém že mne vôbec nerobili nič len ma poslali na odbery infektologie ...ináč nič žiadne mr a ani CT ...už som zúfalá s toho mám aj strach pravdupovediac

tenerifka
14. aug 2021

@evicka173 od kedy to mas a ake ine priznaky tomu predchadzali? Dolezite je urcit pricinu a nasledne liecbu, ale treba rychlo, najma rehabilitaciu.

evicka173
autor
14. aug 2021

@tenerifka No od 5.8 teda od minuleho štvrtka.Tiez nedovriem oko a padnuty kútik na pravej strane .A včera večer som začala pociťovať strašnú bolesť hlavy na postihnutej starne .Rehabilitáciu mi dali 2krat do týždňa utorok a štvrtok.Takze zatiaľ som bola len raz.

evicka173
autor
14. aug 2021

@evicka1odbery boli v poriadku .Takže sama neviem a ani si sama s tým asi neporadim do vtedy pokým nenájdem dakeho neurológa ktorý sa má ujme.

tenerifka
14. aug 2021

@evicka173 chranis si v noci oko naplastou?, toto je velmi dolezite, musi sa prelepit naplastou na oci z lekarne, moze prist k zraneniu.
Je chyba, ze nezistovali pricinu, mozes mat kludne nejaku postupujucu infekciu, netoci sa ti hlava?

evicka173
autor
14. aug 2021

@tenerif áno na urgente mi dali hodinové sklo ..hlava sa mi zatiaľ netočí ..neviem či sa vrátiť späť na urgent alebo ako to riešiť keďže je aj víkend .

tenerifka
14. aug 2021

@evicka173 a co ti povedali ako pricinu? Nemoze to byt zo zuba? Trojklanny nerv z prievanu/klimy?

evicka173
autor
14. aug 2021

@tenerifka však žiadnu príčinu neurčili.Ziadnr vyšetrenia okrem odberov jednoducho nič.Len prednison aj ten mám redukovať a zachvilku nebude čo potom ich mám vysadiť .Milgama,aescis,qaumater alebo tak nejako a kaldyum.

julliska
14. aug 2021

@evicka173 moj muz to mal a mal popri tom aj bolesti... okrem prednisonu, herpesinu a milgamma neuzival nic ine.. ked oko nedovieral daval si corneregel na noc. Lezal cca tyzden v nemocnici kde mu urobili vysetrenia z krvi, mozgovo-miesneho moku a bol aj na CT hlavy.. pricina sa nenasla... bol dlhodobo vycerpany, ziadny oddych, len praca, zrejme ho aj niekde ofuklo.. cca pol roka trvalo kym sa mu to vsetko dalo do poriadku.. prvy mesiac nebol schopny pozerat ani TV, vadili mu akekolvek vzruchy, bolela ho aj hlava..

evicka173
autor
14. aug 2021

@julliska no presne aj ja pociťujem ukrutnu bolesť celú noc som nespala .Teraz ma trošku prešlo chodím s čiapkou a šálom na hlave .Neviem či ísť spať na urgent alebo čo.

dalilallit
14. aug 2021

@evicka173 tak toto teda riadne zanedbavaju. Rehabilitacia 2krat do tyzdna? Ja som chodila prvy mesiac kazdy bozi den. Pricina moze byt zapal nervu v prievaznu, herpesova infekcia, zapal alebo nador na mozgu, prave preto treba urobit aspon ct mozgu. Moj neurolog sa tiez rozculoval, ze mi hned aspon ct neurobili na neuro pohotovosti. Treba si chranit krk, hlavu, miesto za uchom- tadial prechadza 7 tvarovy nerv, ktory sposobuje bellovu obrnu. Ja som tak chodila od konca maja ked sa mi to stalo, vsade so satkou na krku. Inak vraj sa to zvykne vracat, treba si potom chranit krk a hlavu, ked je vonku chladno, fuka vietor. Do oka si treba davat kvapky, na noc oko prelepit naplastou z lekarne, nie len kvoli pripadnemu poraneniu ale aj kvoli tomu, ze oko sa vysusuje tym, ze sa viecko nezavrie, je to nielen neprijemne ale aj nebezpecne, mne bolo povedane, ze v zlych pripadoch sa viecko zvykne zasit- dufam, ze sa tomu vyhnete. Ak mate velke bolesti, isla by som na urgent

evicka173
autor
14. aug 2021

@dalilallit ďakujem vám krásne veľi ste mi pomohli

dalilallit
14. aug 2021

@evicka173 drzim palce nech to cim skor prejde. Viem, ze je to narocne. Ja som kvoli tym bolestiam nemohla spavat, ked som zaspala tak som sa budila kvoli oku, hlava sa mi tocila, stale ma tahalo do jednej strany, zle sa mi udrziavala rovnovaha. A do toho som mala doma 7 mesacne babatko. Ak sa vam da, skuste obvolat neurologov aj v inych mestach. Drzim palce

evicka173
autor
15. aug 2021

@dalilallit ďakujem pekne 🙏🙏🙏🙏

evicka173
autor
18. aug 2021

@dalilallit dobry večer ešte sa vás opýtam či aj vy ste mali opuch na tvári a ako dlho ...ak teda