Reflux pažeráka - diagnóza Gerd

romana160
20. máj 2018

Rada by som sa spýtala niekoho kto má skúsenosti s touto diagnozou. A že či to môže byť vážne ked niekto má túto diagnozu?

miselin3
20. máj 2018

Pridam sa....

romana160
autor
20. máj 2018

Nikto nič?

zlatica3510
21. máj 2018

@romana160 ahoj,mala som gerd pazeraka a aj duodenogastricky reflux..kludne sa pytaj co by si chcela vediet...

romana160
autor
21. máj 2018

@zlatica3510 chcem vedieť že aké sú príznaky,čo ma čaká pri tejto diagnoze a či to ozaj môže byť vážne ako sa hovorí,že to môže prerásť do rakoviny?

iwesska
22. máj 2018

@romana160 Ano ak sa to nelieci moze to prerast do rakoviny. A zial,je to celozivotna dg...aj ked sa prelieci,rada sa vracia. Mam to takmer 3r.a teda rapidne mi to zmenilo zivot,hlavne co sa stravovania tyka.

romana160
autor
22. máj 2018

@iwesska Takže sa mám na čo tešiť.takže žiadna sláva.

bafka
22. máj 2018

mám to od narodenia a žijem 🙂 neobmedzovala som sa ani v strave, pokým neprišli problémy, ktoré vyvolali stres.... stres a nekľud všetko zhoršuje. Ja som až potom našla papier čo mi dr dala ešte ako decku (ešteže ho mama odložila, ja by som ho vtedy vyhodila), tam bolo napísané v tabuľke čomu sa vyhýbať...mne to prišlo, že nemôžem jesť nič 😀 No a zistila som, že hmm toto mi robí problém, toto.... z celého zoznamu mi robí problém hlavne káva, paprika. Existujú aj cviky na posilnenie zvierača, aj som ich chvíľu cvičila, ale.... som lenivá 😀

viera77
22. máj 2018

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/gastroezofagealny-reflux-u-dospelych-2/

v tejto diskusii najdes mnozstvo informacii ohladom GERD, tiez som z nej vela cerpala...a ked si do vyhladavaca v Diskusiach zadas slovo "reflux", najde ti viac tem o refluxe a zapaloch, skus pozriet

stanulienkat
22. máj 2018

ved na nete je toho milion co sa tyka refluxu. Treba googlit.

romana160
autor
22. máj 2018

Ja vám pekne dakujem fakt za rady,cením si to,pretože s GERD sa stretávam prvý krát v živote.

tomasko9
30. máj 2018

Fuha, ani nečitam všetko, ešte nemam potvrdene, v pondelok si idem pre vysledok na gastro, ale robil aj ster na helikobaktera, a beriem lieky ozzion, a ked mi daval hadicu ,tak zistil že mam zapal pažeraka. tak strašne sa booojim

tomasko9
30. máj 2018

@zlatica3510 MôžE ten reflux spôsobovat aj ked je na mandliach krčnych biele čapy,?? tie mi doktor zistil v novembri, a od vtedy mam pocit že to nie je nič moc, , REflux ešte neviem či sa potvrdil, idem teraz v pondelok na kontrolu,

zlatica3510
30. máj 2018

@tomasko9 ja si osobne myslim ze biele capy na mandliach nie su z refluxu.asi je to skor bakterialneho povodu,mas aj palenie zahy?alebo nejaky iny priznak?

tomasko9
31. máj 2018

priznaky ,asi iba že citim taku guču v hrdle, a palenie zahy iba občas, ale prestela som od včera jest mliečne vyrobky, a jem menšie porcie. a na hrudi v strede v tej jamke citim bolest,

zlatica3510
31. máj 2018

@tomasko9 asi by si mala ist na gastroskopiu,tam najlepsie uvidi co a ako...

zlatica3510
31. máj 2018

@zlatica3510 aha prepac citam vyssie ze na gastro si uz bola..neboj aj ja som mala zapal pazeraka a vsetko to preslo zahojilo sa..

tomasko9
1. jún 2018

@zlatica3510 Dakujem pekne, len lieky beriem, / OZZION, už skoro 3 tyžden, a necitim sa o moc lepšie, ale začala som držat dietu, skôr som vynechala mliečne vyrobky. a menšie porcie jem.

zlatica3510
1. jún 2018

skus viac vlakniny,a pi vela cistej bezbublinkovej vody..hej dietu som drzala aj ja...12 kg dolu. na ako dlho ti dal lieky<mne po 2 mesiacoch brania liekov urobil kontrolu a doteraz ma pazerak ok...a to mi zistil v roku 2016 ten zapal..neboj vsetko prejde,,🙂ja som si vzdy rano davala psylium,alebo som si varila lanove semienko//vlastne to robim stale...striedam to.

tomasko9
1. jún 2018

pijem iba čistu vodu viacmenej, a občas čaj ovocny, a ten pažerak ako ti zistil že maš zapaleny, či iba hadicou??? a lieky mam zatial do kontroly, čo budem mat teraz v pondelok, a beriem ich iba jednu rano nalačno. a zistijku či nemam aj ten reflux? tak to som faaakt zvedava čo ma v pondelok čakaaaaaaaaa, strašne sa bojim.

tomasko9
10. júl 2018

@romana160
dievčence , pri zapale pažeraka, ked som dobrala lieky Ozzion 2 balenia, ako dlho treba lieky brat? ako pridem na to že zapal už nie je, dakujem

zlatica3510
10. júl 2018

@tomasko9 mne dal lekar po 2 mesiacoch brania liekov kontrolu hadickou...

macka23
10. júl 2018

MOj syn bol presne pred rokom na ph metriu, mal cez 200 refluxovych epizod za 24 hodin, pol roka bral helicid, a drzi stale dietu, tiez som nasla v diskusiach zoznamy potravin, co sa mozu, nemozu, alebo iba obcas, a po case fakt pocut /u neho sa prejavoval reflux kaslom/ ze je to lepsie, ked spravi dietnu chybu /cokolada, paprika, rajciny, vsetko vysmazane a upravovane na oleji/ takze uz rok mu varim dietne, nechodi na obedy v skole. Je to narocne, ale vidiet svetlo na konci tunela.

tomasko9
10. júl 2018

@zlatica3510 , ja ked som si prišla pre výsledok z helikobaktera, a z refluxu, aj to mi iba sestrička povedala že mam to ok, a že v liečbe ozzionu mam ešte pokračovat. a dat si urobit vyšetrenie z krčného.

tomasko9
11. júl 2018

@zlatica3510 , prosim ta, ten psylium, si mala vo forme sirupu, či tabletky??

zlatica3510
12. aug 2018

@tomasko9 psylium som pila..bol to prasok..teda aj pijem

oliviaoliva
16. feb 2021

@tomasko9 presne to isté aj ja cítim som z toho už na prášky

sofi_f
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofi_f
4. mar 2021

Ako sa vám prejavuje reflux ? Ja som bola na ph Metrii a reflux sa mi nepotvrdil.... Ale na ORL mi povedali , že mám červené jedlo a mám už trištvrte roka problémy a každý deň sa to zhoršuje... Pálenie v krku, pocit na grgnutie, niekedy sa mi nedá a vtedy mám také tlaky v krku, ušiach a nose, inokedy sa mi zase strašné odgrgava...nedokážem už poriadne jesť, už mám tieto pocitu aj po vodu, že sa mi akoby vracia voda a tlačí má to. Ako keby mi ani neprešla do žalúdka, aj jedlo.....ale vyslovene klasické pálenie záhy nepociťujem...tomuto problému prechádzali čapy na mandliach, o pár mesiacov tento problém a obidve pretrvávajú dodnes.... Všetko to začalo po cisárskom reze ... Už som zúfalá , nevládzem takto ďalej fungovať....prosím nestretli ste sa s niečím takýmto??? Budem vďačná za akúkoľvek radu...

oliviaoliva
4. mar 2021

@sofi_f to mám aj ja ale aj tlak v žalúdku.a ťažšie hltanie.

sofi_f
4. mar 2021

@oliviaoliva aj tlak v žalúdku , pocit plnosti aj keď by mi jesť chutilo..