Skúsenosti s Ercp vyšetrením pankreasu?

lenuska333
3. okt 2019

Ahoj mozem sa opytat muz ma 27 a ma chronicku pa kreatitidu ma kamienky v tom pankrease v utorok mame ist do kosic na ercp vysetrenie kde mu pod narkozou pomocou toho vysetrenia vyberu tie kamienky prosim kto s tim mal skusenost napiste ako s apotom citil atak som v 6 mesiaci tehotenstva velmi sa onho bojim a nema nam kto poradit Dakujem

siska53
3. okt 2019

@lenuska333 smiem sa opytat, ako mu to zistili a ake ma problemy? Pytam sa kvoli priatelovi..ktory ma problem s pankreasom - ma probl m s amylazou..

lenuska333
autor
3. okt 2019

@siska53 ma to uz dlhsie bolesti brucha mal atak len ma tam aj kamienky ktore nam treba ist vybrat

nellynka
3. okt 2019

@siska53 prosim ta, aky ma problem s amylazou???

siska53
4. okt 2019

@nellynka ze jej ma vela ci malo? Vzdy mi to vypadne..ale musi brat lieky, drzat dietu a aj tak ho tam.stale boli. MR bola ok ( ale bez kontrastnej latky).

nellynka
4. okt 2019

@siska53 pýtam sa preto, lebo ja som jej mala veľmi málo. A mala som bolesti brucha. Všetky vyšetrenia boli negatívne, okrem hodnoty amylázy. Ale prešlo to. Ale začala som užívať nejaké vitamíny, tak to možno pomohlo. Ale on ma skôr asi viac, keď má diétu.

siska53
4. okt 2019

@nellynka a za aku dlhu dobu ti to preslo?

nellynka
4. okt 2019

@siska53 no aj pol rok aj 3/4

siska53
4. okt 2019

@nellynka jaj.. jemu to uz trva asi 2-3,roky, len on to neriesil lebo mu to najskôr uzavreli, ze chrbtica. Az neskor.. ma aj vraj divnu stolicu.. zacal to riesil len pred par mesiacmi, odvtedy aj diétu drzi..

janka54321
4. okt 2019

Mne to robili minuly tyzden v stredu, ale v Nitre, co sa tyka samotneho zakroku, tak v pohode, tj. nic som necitila,dali oblbovak, len si pamatam, ze som.sa asi.trikrat dost mykla...velmi som sa toho bala, ale naozaj sa to dalo, vytiahli kamienok a piesok, ....ja som dnes prisla z nemocnice, lebo tie kamene sposobili akutny zapal pankreasu a zle pecenove testy....

terezka1947
4. okt 2019

Baby a to usg ukazalo kamienky v pankrease?ci ako sa na ne prislo?resp.ake problemy ste mali?

lenuska333
autor
5. okt 2019

@terezka1947 mojmu muzovy ukazal aj ultrazvuk aj ct ze ma kamienky

tiborko12323
2. feb 2022

@janka54321 ... zdravím ako vám prišli na tie kamienky zo sonom Alebo CT ?

janka54321
2. feb 2022

@tiborko12323 už na sone boli vidieť, len to skreslovalo, že či sú to není akoby bubliny, ale potom krv to potvrdila, lebo sa začal zvyšovať bilirubin a následne už zápal pečene a skončilo to zápalom pankreasu...CT som absolvovala pritom, ako bolo jasné, že mám zápal, len tam trebalo už presne vidieť, kde sú umiestnené, teda, či to nieje vo větve pankreasu (ale presne si to miesto nepamätám, teda názov)