Skúsenosti s Lexaurinom na spanie

laury77
11. aug 2021

Ahojte. Už 2 mesiace neviem spinkať. Každý večer Max 3 hodinky spím ,a toľko. Skúšala som aj všetky bylinky na spanie ,ale nič. Už som veeelmi vyčerpaná a vôbec neviem normálne fungovať. Už z tejto nespavosti mám skoro celý deň pocity na odpadnutie. Lekárka mi predpísala lexaurin. Má niekto skúsenosť s lexaurinom? Ako sa spí od toho ? Ja som teraz už strašne slabá bojím sa zobrať tie tabletky či náhodou nie sú silné . ☹
Ďakujem za odpoveďe ...

lentilka23
11. aug 2021

@laury77 Lexarin je silny a navykovy. Vyskusaj Melatonin - da sa kupit v lekarni. Mne doslava zachranil zivot od nevyspatia.... staci mi 1/4 z 5 mg.. od firmy VIRDE. Staci menej... Do tyzdna budes fit, uvidis....

mondolina
11. aug 2021

@laury77
melatonín je zázrak, spím po ňom ako zabitá.

laury77
autor
11. aug 2021

@lentilka23
@mondolina
Ďakujem za radu. Určite vyskúšam. A presne pred spaním si dáte ten melatonín?

1andrea111
11. aug 2021

@laury77 skús ho, pomôže Ti

mondolina
11. aug 2021

@laury77
pol hodinu pred, keď sa už chystám do postele,

angi07
11. aug 2021

No ja veru som vyskusala uz vsetko od melatoninu az po valerianu, mucenku magnezko , sedatic pc atd atd .uz ani cbd kvapky nepomahaju , neviem zaspat az nadranom par hodin 2-3 max.takze uz sa chystam k doki nech vypise nieco.pri 2 detoch si nemozem dovolit aby som nespala

laury77
autor
11. aug 2021

@angi07 presne to isté. ☹ ja tiež nadránom zaspím na Max 3 hodinky... Je to hrozné.. ☹

allie458
11. aug 2021

Lexaurin, xanax a podobné lieky zo skupiny benzodiazepanov su dost návykové a je tazke si od nich odvyknut, museli by ste si postupne znizovat davky, je to dlhodoby proces a celkovo ja by som sa im ak sa da vyhla (kazdy clovek ma vsak ine tolerancie). Myslim ze benzodiazepine je na SR predpisovany viac ako by mal. Ja by som určite najskôr skusila všetko ine ako ten melatonin, magnézium alebo aj návštevu psychoterapeuta. Velmi drzim palce problemy so spankom su velmi frustrujúce.

sara07
11. aug 2021

lexaurin je to posledné po čom by som siahla , je to navykové a pekne svinstov v podstate droga a odnaučit sa je teda dost namahavé
skôr nech ti urobi štitnu, ko , pripadne pri tetanii toto byva zvykom aj ale aj pri štitnej

lentilka23
11. aug 2021

@laury77 Tak pol hodinu pred spanim.... po hodine ma ani muz nezobudi...

stanzi
11. aug 2021

@laury77 Je dost zvlastne ze ti doktorka predpisala Lexaurin, benzodiazepiny su v prvom rade ukludnovaky, nemali by sa brat “len” kvoli problemom so spankom. Na to su urcene hypnotika, napr Stilnox (kratkodobe pouzitie), alebo antidepresiva, napr Tritico (dlhodobe pouzitie). Skusila by som tiez najskor ten melatonin a aj magnezko, aj ked mne osobne napriklad nepomohli, a isla si dat tiez pre istotu skontrolovat stitnu zlazu. Lexos by som brala len ozaj sporadicky, ked bude ozaj zle.

3009
11. aug 2021

@laury77 na cestu s lexaurinom sa nedávaj. Po niekoľkých týždňoch je z toho závislosť a odvykanie strašné, niekedy aj hospitalizácia na psychiatrii, takže radšej choď za psychiatričkou nech ti dá AD tritico, nie je návykové. Nespíš z depresie. Depresia sa nemusí prejaviť, že ležíš v posteli a pozeráš do stropu. Nespavosť je častým príznakom skrytej depresie.

kristianka2255
11. aug 2021

@laury77 ahoj ahoj, kasli na lexaurin, velmi rychlo zacnes byt zavisla .. ja som ho brala ked sa mi ocino zastrelil bola som psychicky velmi zle, brala som ho mesiac na noc bola som ako zdrogovana, vtedy mi to prislo fajn, nemohla som spavat, rano rozbita este viac ako bez lexaurinu(citis sa ako po opici) bolo fajn,ze to tak nevnimam.. ale postupne som zistila ze som to mala normalne precitit kupit si nieco prirodne, lepsia alternativa by boli AD.. no a vysadila som ich ale abstaky som mala fakt velmi dlho a z toho som chytala zavrate,panicke ataky, depresie.. preslo to az po roku! a to som bola s tou otcovov smrtou uz davno zmierena.vnimam to tak ze sa to velmi dlho z mozgu dostavalo prec.. nikdy! viac! daj si predpisat magnosolv a kup si mucenku,ziadny mobil do postele☺️

lindusss2016
11. aug 2021

@laury77 cbd kvapky si skusala? Ja sice problem so spankom nrmam, ale krd si kvapnrm cbd, tak spim do 10 min ako babatko

kubkovamama
11. aug 2021

@laury77 presne ako ti napisali, skus niečo iné. A v prvom rade pricinu. Ak mas trapenie, starosti, zdravotné veci, rodinne, najprv to zacni riesit a ked to bude na dobrej ceste, aj spanok sa zlepší. Veľa športuj, relaxuj, rob veci co mas rada.

deti95060810
11. aug 2021

aký Lexaurin ti predpísala? Len si dnes jeden daj aby si sa vyspala - poznám to veľmi dôverne. Po Lexaurine sa spí veľmi dobre. Dáva sa aj pri vysokom tlaku, keď potrebujú aby sa pacient ukľudnil. Troška slabší je Neurol. Je to návykové, ale ak budeš brať s rozumom - len na noc pol tabl. - návyk nevznikne tak rýchlo....
Daj si predpísať Sanval - to je na predpis tabl .na spanie
Kúp si magnézium forte
Pred spaním si daj jednu tabl. magn, a pol tabl. Sanvalu na spanie - viac nie, aby si ráno nebola moc oťapená. Mala by si prespať min. 6 hod. Ak to tak nebude, skús si troška pridať tabl. na spanie. Tieto stavy čo píšeš sú depresie - ide pomaly jeseň a vtedy sa depresie výrazne zhoršujú....
Ak nič nepomôže - tak potom už len AD - len musíš rátať s tým, že kým začnú účinkovať prejde min. 3-4 týždne...

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz