Skúsenosti so strojčekom na zuby Invisalign

kikaaa444
2. apr 2021

Ahojte ma prosím niekto skúsenosti s týmto strojčekom ? Da sa to vydržať a nosiť nonstop ? Trosku si to neviem predstaviť :/ a ak nie je tajne koľko vás prosím vyšiel ?

patka06
2. apr 2021

Dcéra má už skoro 5 mesiacov a super, je to lepšie riešenie ako fixný
Nosí ho minimálne 20 hodín denne, vyberá ho na jedenie inak je stále v ústach, už jej vôbec nevadí. Zvykla si naň za dva dni. Vôbec ho nie je vidieť.
Z našich skúseností môžem len a len odporúčať
Dcéra má Invislign Junior a vyšiel 3 000 E /suma sa platí postupne/

ecko80
2. apr 2021

@kikaaa444 Ahoj, mala som invisalign rok a tri mesiace. Da sa to v pohode vydrzat, len teda chce to velku disciplinu. Nosila som ho min. 22 hodin denne, davala dole len na jedenie, po kazdom jedeni dokladne vycistit zuby. Vysiel ma 3800 €, bez poistovne.

marcelakolova
7. sep 2021

Dobrý deň, dnes sme boli v ortodontickej ambulancii na konzultáciu ohľadom strojčeka na zuby pre 12r.dieta. Pán doktor navrhol klasický pevny alebo Invisiling teen.Mate s ním niekto skúsenosti?

patka06
7. sep 2021

@marcelakolova dcéra má 10 mesiacov Invisalign, môžem len a len odporúčať

marcelakolova
8. sep 2021

@patka06 Používa ho aj bežné pri jedle alebo ho vyberá?

patka06
8. sep 2021

@marcelakolova pri jedle sa vyberá ... čo považujem za výhodu

marcelakolova
9. sep 2021

@patka06 nebol problém keď si ho dala do úst , že ju bralo na vracanie akoby mala niečo naviac v puse?

patka06
9. sep 2021

@marcelakolova vôbec nie a to je dosť citlivá
prvý deň trocha šušlala, kým si zvykla, inak úplne bez problémov zvládla

dominka11
9. sep 2021

@kikaaa444 syn ma prave 5.tyzden za sebou, zvykol si rychlo. Ma 12, mensiemu dietatu by som ho ale nedala, treba sa s tym naucit manipulovat.