Sociálna fobia alebo niečo iné?

romana160
25. sep 2019

Ahojte.Mám jeden problém,ktorý som sa po vyše roku rozhodla riešiť.Avšak chcem si byť istá v tom,že ide bud o sociálnu fobiu alebo o niečo iné.Pred rokom somnou zamávalo isté poníženie od istej osoby .Moje sebavedomie utrpelo ranu.Lenže o to by ani tak nešlo "šlak to traf" ide tu však o niečo iné. Chodím na stránku istého významného človeka,odtial aj zdielam jeho príspevky ...atd.No práve tu sa to začalo.Tá situácia s tým ponížením súvisela s ním a ešte s nedodaným odkazom ,ktorý som chcela dať po tej osobe ,kedže som nemohla prísť osobne .Nič nelegálne som neurobila a nič zlé a poburujúce som nenapísala.čiže dôvod poníženia tam byť nemal.No problém nastal v tom,že mám problém chodiť na jeho stránku,pretože ma začali ničiť negatívne myšlienky.Vtedy mám chuť s tým skončiť,pretože to je pre mňa nemyslitelné aby sa to dialo.Tie negatívne myšlienky najprv boli časté zo začiatku,teraz ako kedy.Aj to ked som na začiatku zdielala a vedela som,že on o tom vie,ma normálne až horúčava prepadávala a musela som prestať na istú dobu zdielať. Bohužial ja som si aj vedomá že ja sa s tou osobou nestretnem.Tam sú vážne okolnosti o ktorích písať nechcem.Takže nehrozí že by sme sa stretli a nastal by problém.Toto ma až tak netrápi.Trápia ma tie negatívne myšlienky a chcem to riešiť aby neboli takéto problémy.Chcem sa teda uistiť.Je to sociálna fobia alebo niečo ešte iné ako napr.OCD alebo ide len o narušené sebavedomie?

lyci
26. sep 2019

@romana160 odrazu aka odvazna a utocna. ano, stalo sa to mnohym z nas a casom sme sa nad to povzniesli. ludia ludom ublizuju. aj taki, od ktorych to necakas. zvykni si. mne sa zda, ze chces iba polutovat

suzitok
26. sep 2019

Ja sa musim zastat autorky, pretože ak je niekto liečený u psychiatra antidepresivami, to neznamena, ze ide o blazna, alebo psychopata...Uplne normalny ludia uzivaju tieto druhy liekov a nevykazujú ziadne znamky "psychiatrickej poruchy"
Suhlasim ale s vasimi názormi, ze si prilis niektore veci pripúšťa, je vzťahovacna a velmi sa zameriava na to, ako bude v ociach inych vyzerať ...tam bude skôr nejaky uzkostny blok, alebo strach...ale riešiť nejakeho motorkára a bat sa co si o nej pomysli, hoci sa este nikdy nevideli je podla mna na 37rocnu ženu dost detinské správanie

romana160
autor
26. sep 2019

@suzitok Dakujem za názor.áno priznám sa ,že s tým čo ste napísala dolu to posledné je totiž tak trochu aj pravda.áno som idiot,ked som sa dala na takú vec,hoci ma to bavilo .No hoci som to robila v dobrom presvedčení ibaže som akosi nerátala s tým,že ked budem chcieť niečo dať po osobe ,ktorej som verila,že vzápätí dostanem nôž do chrbta.Toto som si priznala ako prvé .áno ten úzkostný blok môže byť,aj strach.No viete,po tomto všetkom teda naozaj vo mne hlodal strach,z toho stretnutia s tým motorkárom,že ako by to dopadlo,kedže už mám nejednu zlú skúsenosť za sebou.O toto mi išlo.A s tou jeho stránkou? Robilo mi to problém,pretože už len pomyslenie na to všetko zlé to vo mne ešte umocňovalo.No áno som dosť citlivá osoba.to je ako pravda.Ale nechám to už tak.Ja nechcem aby ma tu niekto lutoval.áno priznám si,sama som si to zavinila iba tým,že som sa na to dala.Asi tak.Dakujem za všetký dobré aj zlé názory .

suzitok
26. sep 2019

@romana160 inak ja to vobec tak kriticky nevidím....ze ta sklamala osoba, ktorej si doverovala, je to len jej vizitka a jej svedomie..bohuzial aj také sa v živote stava...
Ja by som hodila za hlavu co bolo a nevyhybala by som sa ani tomu stretnutiu..stratit nemas co...treba na to pozerat takto...drzim palce 🙂

nela82
26. sep 2019

@romana160 prečo ho sleduješ na tej jeho stránke???Prečo zdielas jeho príspevky???Prečo ho vôbec riešiš,ked ti vraj ublížil???Tak kašli na tú osobu a ži svoj život bez neho a nesleduj ho!Ak ťa ponížil-tak o to zvlášť sa mu vyhýbaj všade!Pana beka aj so socialnými sieťami....ludom už úplne prepína.Sorry za výraz.

romana160
autor
26. sep 2019

@nela82 Tak prečo ho sledujem a zdielam jeho príspevky ?No pretože ma motorkári bavili.Páčila sa mi ich stránka aj to ich okolo motoriek a tak.Aj ich názory.Mne ten líder neublížil.To mne ublížila osoba ktorá ten odkaz zamietla mu dať.Ale tak o ten odkaz ani tak už nejde v podstate.Kašlať naň.Ide len o to ako sa zachovala .Ale tak áno proste ja som si svoje chyby priznala,lenže viete tá druhá strana si chybu nikdy neprizná.To je to najhoršie.Ked nechcela mala povedať že ho neodovzdá a nie slubovať niečo čo nesplní.Alebo nemá záujem o to.Alebo povedať teda dôvod čo jej na tom vadí.Ale nič také nebolo.Takže takto sa veci majú.Ale ako som už písala,nechám to už tak.Ja len som chcela vaše názory a teda sa uistiť .Nič viac som nechcela.

romana160
autor
26. sep 2019

@suzitok ja sa s ním už nestretnem.Bohužial.Takže to stretnutie tam nehrozí.Ale keby aj,tak určite sa mu brániť nebudem,len viete ako... Nebolo by to pre mňa lahké.

daniella30
26. sep 2019

@romana160 jedna vec je ista, ak potrebujes serioznu radu co ti naozaj je, tak by si mala navstivit psychiatra alebo psychologa. Myslim, ze tu ti odbornu radu nikto nepoda, navyse ked pises tak nejasne. U psychologa by si nemala problem vsetko povedat a navyse by ti aj adekvatne poradil.

romana160
autor
26. sep 2019

@daniella30 Keby mal každý chodiť so všetkým k psychologovi a k psychiatrovi tak verte,že celé SK nič iné by nerobilo len u psychiatra a psychologa čakalo. SpýtAť som sa mohla či tu niekto má s tým skúsenosti s tými príznakmi či ani to nie?

nela82
26. sep 2019

@romana160 nazor na co???Nic si nepopisala...ja v tom tvojom prispevku vycitsla mozno nejsku platonicku lasku....jednym slovom-kasli na motorky...kasli na tu osobu a kasli ns socialne siete a nejake trapne zdielania.

akecheta
26. sep 2019

@romana160 Akú pomoc čakáš vôbec, keď rady zájsť za psychológom ti prídu bezpredmetné...my v prvom rade nie sme psychológovia aby sme posúdili, čo je v skutočnosti za tými príznakmi, ktoré máš. A riešiť za teba vzťahy tiež nikto nemôže, to si musíš poriešiť sama. Ja mám suseda motorkára o dom ďalej...chodia tade vkuse harley-e...je to na dennom poriadku a poviem ti...je to riadne na nervy. Nedozreté detské duše. Vidím, že aj teba ešte čaká riadny kus cesty (k dozrievaniu).

romana160
autor
26. sep 2019

@akecheta Takže ked niekto má rád motorky a je to jeho životný koníček ,tak je nedozretá detská duša hej? Sranda...Viete ,ja ani na motorke nechodím a predsa aj keby je to moja vec.Som vlastne slobodná žena a kedže deti nemám ani muža ,dala by som sa kludne na to ibaže pre zdravotné problémy na motorke jazdiť nemôžem.Ale tak ja nikomu jeho názory neberiem.Ved predsa boli tu Noční Vlci ,motorkári SK,CZ robia nočné jazdy ,sú motorkárske kluby ..atd a to by asi všetci boli nedozreté detské duše len pre to,že jazdia na motorkách.áno priznám sa ,ked už teda tak vám o to ide.Mám svoju stránku ktorú ja adminujem sama a som za nočních vlkov a motorkárov SK ,CZ.Toho lídra som mala na mysli rus.šéfa Nočních Vlkov Alexandra Zaldostanova.Teda peknú hlúposť ste napísali niektoré,že za tým je platonická láska ,tajné city k nemu.Bohužial....nie je to tak.

sheila72
27. sep 2019

Prestaň žiť internetom a vráť sa do reality. Milión ľudí, milión názorov. Ani mňa nemajú všetci radi a je mi to jedno.

nela82
27. sep 2019

@romana160 sorry,ale kolko máš rokov?

daniella30
2. okt 2019

@romana160 je to na tebe... ide o tvoje zdravie...

akecheta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akecheta
2. okt 2019

@romana160 Nezrelé je tvrdiť, že netreba ísť s každou ,,blbosťou,, ku psychológovi...pričom je evidentné, že z toho podrazu trpíš traumou...tak ale komu niet rady, tomu niet pomoci. A čakáš, že cudzie ženy na MK ti určia diagnózu, tak sa trošku prebuď.

akecheta
2. okt 2019

,,Keby mal každý chodiť so všetkým k psychológovi a k psychiatrovi tak verte,že celé SK nič iné by nerobilo len u psychiatra a psychologa čakalo. SpýtAť som sa mohla či tu niekto má s tým skúsenosti s tými príznakmi či ani to nie?,, A keď niekto má takéto skúsenosti...tak čo ďalej?...vypýtaš si svojvoľne antidepresíva v lekárni?...alebo ako to chceš riešiť sama, ak to sama nedokážeš? chápeš na čo narážam?

veronikaszabova
2. okt 2019

@nela82 ma 37 🙂