• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

16. októbra 2017 
@usmevsm a ked si sa vratila domov, tak si isla na solumedrol?
18. júl 2016 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gita17 nie, nešla som k lekárke
19. júl 2016 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka31174 Ahoj,mne diagnostikovali SM v 39.-ke.Liečbu dostaneš tak ako každý,najprv lieky z prvej linie a potom z druhej.Vekove obmedzenie už nie je.Aké si mala ťažkosti?
20. júl 2016 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usmevsm Ahoj,taketo nejaké pocity mam aj ja,začali sa prejavovať po 40-ke.Asi to suvisí s vekom.
20. júl 2016 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39
Chlapi prežívajú "druhú pubertu" a nás prenasledujú také pocity.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...
Čo už...

@ema13
@july_pk
@dadka39
ďakujem za vaše slová, naozaj pomohli v tej pravej chvíli. I vám prajem všetko len to dpbré :slight_smile:
21. júl 2016 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usmevsm to je ok. na to sme tu :wink:
21. júl 2016 o 20:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte uziva nito z Vas tecifideru?teraz my ju asi navrhnu
22. júl 2016 o 11:45  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiki4ed ja uzivam, je super, nemam ziadne vedlajsie ucinky, dam si tabletku rano a vecer a je vybavene :slight_smile: len este neviem ci mi zabera, lebo MR mam az v decembri :slight_smile:
22. júl 2016 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ked sa mozem opitat uz dlhsie to uzivate?
22. júl 2016 o 16:33  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od marca
22. júl 2016 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gita17 mne najprv navrhli Lemtradu odmietla som to a teraz tecfideru zatial rozmyslam ktore ale asi tabletky budu lepsie.len som citala neziaduce ucinky bolest brucha.ale to je asi individulne.dakujem za odpoved
22. júl 2016 o 16:44  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiki4ed mna bolelo brucho asi 3 dni pocas prveho tyzdna uzivania, potom uz nie
22. júl 2016 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, uz ste sa niektora pytali lekara na Ocrelizumab? Ze vraj to ucinkuje na 90% ale este to nie je v predaji. Nie ze by som sa chcela prihlasit na testovanie :slight_smile: len som zvedava co na to hovoria odbornici od nas
24. júl 2016 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas po solmudore kedy ste zacaly pocitovat ze vam pomohol ?kedy vam zmizly tazkosti .Ja som uz mrsiac po infuzkach a ruky mam stale strpnute
25. júl 2016 o 07:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som po tretej inf uz citila ze zabera a po stvrtom uz bolo dobre.
25. júl 2016 o 10:47  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ines70 ja niekedy aj dlhšie ako mesiac... Pomaly to bude odchádzať. Zrazu som si len uvedomila že je to preč
25. júl 2016 o 13:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte mne stale nic nepotvrdili ale robili mi snimok sanky a mam v tej sprave napisane skleroza foramen . som si o tom citala a cez ten foramen prechadza miecha.nemozem mat nieco aj s tou miechou? Mne robili doteraz len mri mozgu ani raz mi nespravila miechu. Nevravim ze mam rovno sm ale mohlo by mi to nejak poskodzovat alebo drazdit miechu a s toho trpnutie a tras ruk a noh ? Obvodny ma poslal iba na stomato chirurgiu lebo v tych miestach sa mi aj vychyluje aj sankovy klb. A teda cele to moze mat pricinu v chronickych zapaloch ucha . som stoho uplne mimo lebo 4 roky mi hovoria ze si namyslam ze to je so stresu....ziadne vysledky a teraz jeden blby nahodny rontgen ..
26. júl 2016 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem si zobrat kartoteku z Sm centra a prejst do ineho.mate niektora skusenosti.nebudu robit problemy?
26. júl 2016 o 10:38  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olivka84 prosim ta neplet sem hluposti a fantazmagoricke predstavy. Niekedy treba pouzit okrem googlu aj rozum. To ze je niekde napisane 'skleroza' neznamena ze to ma nieco spolocne so sklerozou multiplex. Nabuduce ti povedia ze mas ist na sklerotizaciu ciev a ty si budes mysliet ze ti idu preliecit sklerozu multiplex :slight_smile: :slight_smile:
26. júl 2016 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kiki4ed kde si nebola spokojna? ja len tak zo zvedavosti, lebo v ruzinovskej je velmi neprijemna sestricka, ale teda koli tomu sa mi nechce menit
26. júl 2016 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gita17 nie ved pisem ze nemyslim sm ale drazdenie miechy.
26. júl 2016 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,uz 2 roky rieism neurológa,otvrdena tetania,stuhnute lýtka,svalova v rukách,trpnutia,tlakove bolesti v predlaktí,zasklby,atd,teraz zistené chlamydie,borelka,emg som mala neuro lezie nespwcifixke,co vraj bolo v pohode,teraz už asi ř dní mám zasklby na špičke jazyka,citala som že tým trpia ľudia a ALS,koncom letaa čaká ďalšia kontrola a emg,s tým jazykom nemavate to niektorá?radšej by som prežila tu RS než als,velmi epkne ďakujem za rady už som po 2 rokoch zufala
26. júl 2016 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mazula ahoj mne sa jazyk trasie. Mam diafnozu tetani.syndrom
26. júl 2016 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gita17 inak mna to ani netrklo ze koli skleroze foramenu ze mam sm . tak som to myslela ze ak tie dlhodobe zapali poskodzovali kost tak ci nemohli aj ine problemy sposobovat. Napr na tej mieche.
26. júl 2016 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gita17 ja chodim do trnavy.stale my menia liecbu.chcela by som uz zostat tehotna no su velmi proti tomu stale este rok mam pockat a cakam uz tri roky.a ked idem na kontrolu tak stale idem niekomu inemu kto je prave volny.
26. júl 2016 o 16:46  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiki4ed vykasli sa už na to sm centrum. Chod do BA, tam je oveľa lepšie. Ja chodím konkrétne na miczkiewicovu k dr megovej a je fakt super. A chodím stále iba k nej. ..
26. júl 2016 o 18:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@july_pk uz som tam bola na konz. U tej pani Doktorky.a teraz my konci rok. len neviem ako im to povedat.
26. júl 2016 o 20:28  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiki4ed ano?? A ako?? Aký si z nej mala pocit ty??
26. júl 2016 o 21:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@july_pk velmi mila vsetko vysvetlila vsetko spokojna som bola. aj sme sa dohodli ze budem chodit knej ked koncim v trnave.ale ako im to povedat som zufala z nich
26. júl 2016 o 21:35  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (28. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mazula ja som citala odpovede lekarov na otazky u ludi co sa boja,ze maju ALS! vraj to dostavaju väcsinou starsi ludia,a priznaky sa vraj stale zhorsuju ..nie zlepsuju..... ono psychika je strasna..tiez ma podiel na vselijakych priznakoch.....
26. júl 2016 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok