Som na dne

lucydooner
1. jan 2016

Ahojte, volám sa Lucia mám 17 rokov, potrebujem radu maminy. Moja mama je alkoholička, od 11 rokov mi s tým ničí život. Bila ma, psychicky ma ničila a tak to somnou aj dopadlo. Už niekoľko rokov som šikanovaná verejnosťou kvoli mojmu vzhľadu, ludia namna ukazuju prstom, smeju sa mi, stále sa namňa otáčajú, mám panicky strach chodiť na verejnosť sama, niekedy mám strach nastúpiť do autobusu keď je tam veľa ludí, vždy keď okolo niekoho idem, sa pozerám do zeme a bojím sa že sa ten človek otočí a začne sa mi posmievať, celkovo keĎ niekam idem bije mi srdce pokým neprídem niekam kde nieje nikto. Mama vždy keď mi zavolá je opitá, stále mi niečo vyčíta atď. V noci sa len opušťam už niekoľko mesiacov. 27.11.2015 mal moj otec porážku, mňa sa to strašne dotklo a od vtedy som strašne citlivá, všetci zomna robia debila, nikto sa ma nevie spýtať či mi niečo nieje, cítim sa na svete strašne sama, aj keď mám už druhý rok priatela on si myslí že som š*etka a stále mi to vyčíta už padla aj facka. Ja vás iba prosím, hlavne mi nijak nenadávajte, lebo mi to nijak nepomože a ešte to celý stav iba zhorší. Bojím sa keď niekto kričí, zvýši hlas či nadáva. Mám psychiku strašne zničenú, a to mám iba 17 rokov, neviem čo bude somnou o 10 rokov keĎ som takto zničená už teraz. Hľadám strašne v ľuďoch mamu, ale bohužial ju v nikom neviem nájsť. Je toho strašne veľa, toto je všetko stručné, kebyže mi dokáže niekto venovať pár minút napíšte mi prosím na mail: dannysay@icloud.com.

volterra
1. jan 2016

@lucydooner ja netvrdím, že to, čo píšeš, nie je pravda. Situácia môže byť reálna, život prináša všeličo, aj ľudia sú rôzni. Ale naisto viem, že osoba, ktorá túto situáciu opisuje, nie je tá istá, ktorá ju prežíva.

jana_eyre
1. jan 2016

@volterra co takto niekedy radsej vzdy predpokladat, ze clovek na druhej strane ma naozaj problem? pretoze ak ma a zeny mu zacnu podkopavat sebavedomie este viac tym, ze neveria - tak sa moze stat nieco zle pre toho cloveka na druhej strane..

ak tam na druhej strane je clovek, co problem naozaj nema - tym, ze par zien si zoderie prsty v snahe pomoct - tak sa vlastne nic nestane.. aspon myslim..

elika74
1. jan 2016

@lucydooner
Mas ukoncenu strednu skolu? Alebo chapem dobre, ze mas len zakladnu skolu? V obdobi dospievania su ludia prilis kriticki voci svojim rodicom. Alkoholizmus ma tiez niekde svoje priciny. Tvoj vztah s mamou riesil uz niekto? Napr v skole?
Najblizsi, kto ti moze pomoct je tvoj lekar - pediater alebo obvodny lekar. Povedz jej-jemu ako sa citis, co prezivas.
Poloz si otazku, ci potrebujes toho priatela. V tejto situacii. Co ak otehotnies? Vzdelanie nemas. Pracu? Bez vzdelania a prace mat 2 roky priatela.... To uz len otehotniet a zacat pit.
Rada by som ta materinsky objala a pohladkala, ale v tvojom veku uz musi matka povedat veci jasne, tak ako to v zivote funguje.
1. Lekar- dat sa psychicky do poriadku a posilnit si sebavedomie. Kup si horcik, vitaminy.
2. Vzdelanie.
3. Najst si pracu.
4. Potom si hladat buduceho slusneho a dobreho a milujuceho manzela.
Vsetko dobre v novom roku, nech sa dari.

anatalia77
1. jan 2016

Ak je pravda,čo tu mladá napísala,tak vznikol začarovaný kruh. A mladá k tomu hodne prispela. Niet čo lutovať.

volterra
1. jan 2016

@jana_eyre nie, človek by práve nemal vždy predpokladať, a hneď uveriť, že na druhej strane je problém reálny. Treba si vždy všetko dobre preveriť, z každej stránky. Potom sa čudujeme, ked v televízii ukazujú dôverčivých dôchodcov, ktorí naletia všelijakým podvodníkom. Práve takto sa tu vytvárajú predpoklady na zneužívanie dôverčivých ľudí, keď v dobrej snahe pomôcť uveria hocijakému príbehu.

jana_eyre
1. jan 2016

@volterra no, asi nie som taka zbehla - lebo si neviem predstavit ako by som asi mohla preverovat pribehy na nete - ak je pouzity nejaky mail z blogu ktory bol pozitivny - este to nic nemusi znamenat..

preto by som si nikdy nedovolila tvrdit o niecom s urcitostou, ze to nie je pravda - pretoze pokial by ten pribeh nebol rovno moj, tak proste nemozem o niekom neznamom tvrdit ze klame..

a viem sice ako myslis to s dochodcami, ale nemyslim ze by takato nedovercivost na nete nejako pomohla ludom v rokoch, ktori uz stracaju zdravu sudnost bez ohladu na to, aki dovercivi, ci nedovercivi boli v aktivnom obdobi zivota..

pokial sa nejedna o pytanie si financnych, ci vecnych darov, ale len o vypocutie si pochopenia - nevidim dovod preverovat si zakladatela otazky a pravdivost pribehu..

lilitela
1. jan 2016

@lucydooner Si slobodna, mas velke plus. Bude ta to stat vela sily, ale okamzite rozchod s priatelom - neupinaj sa na niekoho, kto ti tiez iba ublizuje. Najst si okamzite pracu - predavacka v obchode a pod, a odist z domu - ubytovna, a pod. A uvidis, ze sa das dokopy, Ubite sebavedomie sa postupne vybuduje, mozes sa vratit vecerne do strednej skoly kvoli vzdelaniu. A zmen si telefon - aj ked je to tvoja rodina, nemaju pravo ta nicit. S otcom, ak mate fajn vztahy sa mozte stykat aj "potajme".

volterra
1. jan 2016

@jana_eyre ja len proste neznášam zneužívanie dôvery ľudí pre vlastnú zabavu. Opakujem, že situácia môže byť kľudne reálna, a ak niekto má pocit, že sa k nej chce vyjadriť, nech sa páči. Ale nie je to príbeh tej osoby, ktorá tu píše. Viac vecí tu nesedí. 😒

lucydooner
autor
1. jan 2016

@volterra môj príbeh to je, opakujem že nemám dovod si vymýšlať ani tu písať príbeh inej osoby.

volterra
1. jan 2016

@lucydooner Ok, bav sa ďalej, evidentne to baví aj ostatných, nebudem zavadzat.

katrin21
1. jan 2016

@ematko29 kde sa " pustila do zien" ....? ako citam, tak citam, nic take v jej prispevkoch nevidim...
SKor nechapem, preco sa tu v kazdej teme musi riesit, ci si niekto vymysla , alebo nie...
Baby preco ste take paranoidne?? Ja neviem, divny je tento konik.. temu zvrtnete razom niekde inde..
Rieste otazku a nic viac.

katrin21
1. jan 2016

@volterra a podla coho to vies?ze isto to nie je o nej.... Nie je to jedno?
Vyjadri sa k teme, ak nie, tak naco od nej odbacat a riesit hovadiny... nechapem celkom... :(

lucydooner
autor
1. jan 2016

@volterra nerozumiem o čo vám ide, alebo skôr čo tu riešite, keď si myslíte že to čo píšem pravda nieje, tak sa tým nezaoberajte, predsa nebudete týmto trácať čas..

jana_eyre
1. jan 2016

@volterra ja som to myslim sem uz raz pisala.. v cechach napisala jedna slecna blog - dovtedy bola celkom znama blogerka, ktora bola oblubena.. az raz napisala jeden blog o tom, co jej robiil otcim v detstve, dost podrobne a zaroven sa rozlucila so svetom, ze sa s tym nevie vyrovnat..

v diskusii pod clankom sa objavilo kopu, kopu diskutujucich, co nechceli verit, oznacovali ju za klamarku, za dobru rozpravacku a podobne.. az kym tam niekto nenapisal, ze niekto skocil pod vlak, az kym sa na nete nerozmohli clanky s tym, ze oblubena blogerka sa zabila.. tiez jej nikto neveril a uz sa nikto nedozvie, ci jej hrozny stav nepodciarklo este tolko negativnych reakcii.. mimochodom, pre cloveka, co nikdy nezazil sexualne zneuzivanie - tak taky naozaj tazko uveri, ze je niekto taka obluda, ze take veci dokaze robit dietatu... ten blog som citala a tyzden som nedokazala spat kludne..

ziadny problem sa nema podcenovat..

ematko29
1. jan 2016

@katrin21 pustila sa do nich s takym odhodlanim,sa obhajovat.myslim ,ze clovek ktory je na dne nema silu sa ani obhajovat.lebo tento stav co opysovala je hned na pobyt na psychiatrii.Ale kedze ma tolko sil tak mi to tak realne neprislo.Nebudem sa hadat lebo tiez nemusim mat 100%pravdu.len mi to take prislo nie velmi doverihodne.Clovek v takej tazkej situacii tape kde mu pomozu a nevladze ani s takou vervou pisat.fajn nemusim mat pravdu.aked ju nemam tak som autorke napisala co si myslim aby urobila.

vvrka
1. jan 2016

@ematko29 tazko sudit. Nepoznas, nevies. Ja som nazivo byvala tiez hanbliva a ticha, ale v pisanom prejave som bola uplne ina. Net znesie vela. Mozu tam byt smajliky, ale v skutocnosti sa pisatel nemusi vobec usmievat.

jana_eyre
1. jan 2016

@ematko29 keby smajliky a pisany prejav boli vzdy obrazom toho ako sa clovek vskutocnosti citi, tak je na svete velmi vela stastnych ludi..
pisany prejav moze byt sice uprimny, ale moze posobit uplne inak ako prejav v skutocnosti.. ja som napr. introvert, ktory je v spolocnosti skor ticho, na nete ale myslim posobim inym dojmom.. keby sa dalo rozpravat v bublinach ako v komixe, tak aj v skutocnom zivote som ukecana, pisane mi totiz ulahcuje vyjadrovanie.. 😎

ematko29
1. jan 2016

@vvrka
@jana_eyre moze byt,ale aj tak mi tam nieco nesedi.neviem .Ale uz idem spat ,lebo mi oci klipkaju.a autorke prajem stastny zivot.Ma 17 ked vydrzala doteraz tak nech este vydrzi.Na frajera nech sa vykasle a potom moze ist niekde do zahranicia do roboty.Ale nech skusi toho psychiatra,lebo tak ako to opisovala tak su to vazne veci.prajem vela stastia.

miadi
2. jan 2016

1 matku nezmenis -no nemusis snou vecne zit ani nebudes
2frajer co ta fackuje..ta nemiluje toho nepotrebujes rozid sa snim co najskor!
3otec ti asi moc nepomoze ma dost svojich problemov a kym bol ok ti asi moc nepomahal ked to nechal cele zajst takto daleko ze si nechala skolu a ze ta matka tyra a on nic stym neporiesil..
4 tvoj problem je ze mas iba zakladne vzdelanie =biedne vyhliadky na zivot hlavne na SK kde ma vysku kazdy okrem hajzelbabky a tie uz mozno vymreli..
to si uz rovno mozes uderom 18ky najst daku agenturu co sprostredkovava pracu v zahranici (spravnej agenture by si nemala platit nic)lebo umyvat hrnce alebo podlahu mozes za lepsie $ niekde mimo a velmi rychlo zabudnes na mamu daleko vo svete ked budes bojovat o prezitie a snazit sa o novy lepsi zivot. ak si sikovna tak dlho na spodku rebricka neostanes naucis sa vela a budes napredovat..Ludi sa neboj casto su cudzi lepsi ako ti vlastni co v tvojom pripade...dost sedi..
5ver si! ze co ta nezabije to ta posilni
6 v zivote mozes mat a dosiahnut takmer vsetko co len chces len to musis velmi chciet a hladat cestu ako sa k tomu dostat a skusat xxxxxx krat kym uspejes nevzdavat sa..mas jednu uzasnu vyhodu..hoci nemas rodinu $ vzdelanie...mas 17 🙂 mas cely zivot pred sebou a raz budes mat svoju rodinu kde budes lubena aj vzdelanie si mozes doriesit a stym pride viac $

miadi
2. jan 2016

+tym nechcem urazit tych co vysku nemaju iba ze vyska zase az tak vela neznamena a vzdelanie je len jedna z poziadaviek na dlhom liste co zamestnavatelia chcu a nezamestnanych vysokoskolakov je viac nez dost cize osobka co ma iba zakladne vzdelanie..si moc nemoze vyberat (wcbabka len moj zmysel pre humor)

katrin21
2. jan 2016

@ematko29 ale mne to vobec ako nejaka verva nepride.. ved normalne reagovala.. ja tam nevidim ziadne utoky z jej strany, akurat sa obhajila, ze aj ked ma psych. problemy, pravopis moze vediet.... to mi ako utok nepride.

katrin21
2. jan 2016

@jana_eyre presne ,aj ja takych poznam.. ono virtualny svet dava ludom odvahu vyjadrit, co inak v sebe dusia... 🙂 suhlas.

mima4
2. jan 2016

@lucydooner
ahoj, chcem sa ta spytat, co si doteraz spravila aby sa tie veci ktore pises v uvodnom prispevku, u teba pohli pozitivnym smerom?

apreco si vo vztahu s clovekom, ktory ta nema rad?

ematko29
3. jan 2016

@katrin21 bože môj sak ja som to vydela a ty nie to sa chceš hádať?napísala som potom ,že sa môžem mýliť a to tu napísať to akoby som sebevraždu spachala.pre pár slov tu budeš domna hučať?

ematko29
3. jan 2016

@jana_eyre ako čo mám teraz?som napísala,že sa môžem mýliť .furt sa tu nájdu harpie čo ked clovek napíse svoj názor sa donho začnu zavrtavať.napísala som ačo teraz?

jana_eyre
3. jan 2016

@ematko29 prosim? Kto sa do teba zavrtava? Reagovala som na teba pred dvoma dnami, ty si mi odpovedala a ja som sa uz neozvala.. Teraz ma po dvoch dnoch oznacis a rozculujes sa, ze sa do teba zavrtavam? Nechapem, tvoj nazor ti nikde neberiem, pisala som len co vsetko je mozne..

ematko29
3. jan 2016

@jana_eyre bla bla bla.nemam na vas nervy 😒

jana_eyre
3. jan 2016

@ematko29 zrejme by este niekto potreboval pomoc.. Vyvolavas hadky uplne bezdovodne a este aj nazyvas harpiami.. Bud nechapes vlakno, alebo mas pred kramami inak si to neviem vysvetlitm..

ematko29
3. jan 2016

@jana_eyre pozri,ja som tu naozaj napísala svoj názor.mamička jedna ci dve už neviem tak sa ma snazili presvedcit o opaku ,napísala som ,že fjn možno nemam pravdu ,ale furt sa tu montuje do toho.a ten posledný príspevok ,zan sa ospravedlnujem ,ale tiež som teraz momentalne nervozna.Mne sa len nepáci,že ak ma niekto iný nazor druhé ženy ju presviedcaju silou mocou,že nemá pravdu.vsimla som si to aj v iných diskusiach a fakt tiež nemám záujem tu niekoho o niečom presviedčať.chcela som aj pomôct ale nepoznás ma ako mi môžes vravieť ,že potrebujem pomoc.trochu je to tu na hlavu postavené.Ale asi je velká chyba niekde niečo písať.ako si môžete byť iste ,že píse pravdu?máš dôkazy.ja písem len dohady.

jana_eyre
3. jan 2016

@ematko29 kazdy pise len dohady pokial nevie o co ide, ale nikto nema pravo druheho urazat, o to viac ak sa nejednalo o ziadne nutene presviecsanie..

To, ze si nervoznejsia, ja za to nemozem, ked som nastvana ja, tiez si nevybijam zlost na okoli..

Jedine co som k tvojej osobe pisala je, ze nie kazdy je rovnaky v pisanom a v skutocnom prejave..

A pokial citam, tak ani
@katrin21 nereagovala na teba utocne, len vysvetlila ze jej sa nezda nic utocne zo strany zakladatelky..

Dam ti jednu nevyziadanu radu, pokial nevies diskutovat bez toho aby si za kazdym opacnym nazorom videla utok, tak radsej nediskutuj..

Toto je verejne forum a clovek by sa mal zmierit s faktom, ze tu s nim nemusi kazdy suhlasit, ale si napisat vlastny nazor, samozrejme slusne, co mi z tvojej strany neprislo.. Pekny vecer..