Som psycho, ak stále iba upratujem?

bjl0803
3. dec 2020

Ahojte ja len chcem vedieť či len ja som debilka alebo je nás viac ....pride večer idem do sprchy postavím sa do vane rozhliadnem sa najprv upracem sprchové gély na miesto a až potom sa sprchujem ....😁.... ,,Milujem " tú chvíľu celé doobedie pulirujem byt ako krava príde poobedie dôjdu ostatný členovia rodiny a bordel jak v riti .... A potom pride večer ide do sprchy dieťa potom muž a nakoniec ja aaaaaa sprchové gély rozhádzané tak začnem upratovať ..... A dokola každý den stereotyp hnusný ....

anjelicek26
3. dec 2020

@bjl0803 tak je len velmi uzka hranica medzi nejakou obsesivnou poruchou a normalnou poriadkumilovnostou. Sprchace upratujem aj ja a vytriem sprchovy kut, mne to prijde normalne nez tam vkrocim, delim si kupelku s detmi, muz ma potvora vlastnu 😂

fokuska
3. dec 2020

@bjl0803 Co znamena, ze sprchove gely su rozhadzane? SU polozene kate-tade na okrajoch vane, na policke, na umyvadle, alebo nie su na policke zoradene v presnom poradi a nie su ulozene na milimeter presne vedla seba?

bjl0803
autor
3. dec 2020

@fokuska no nie sú tak ako ich ukladám ja ...a ONY si to nevedia zapamätať že sú tak tie sprchace ...mega nervy mám na to

nicicka
3. dec 2020

Tak to už nie je v pohode 🤦😁

unicornlady
3. dec 2020

ty si asi trošku taký Monk

h2
3. dec 2020

@bjl0803 No, ja nie som žiadna odborníčka, takže to ber, ako čiste laickú odpoveď: Áno, si psycho. To s tými sprcháčmi už je trochu moc.
Do práce nechodíš, keď si celý deň doma sama a môžeš upratovať? Možno to by Ti pomohlo, keby si vypadla z domu, venovala sa práci (=niečomu inému, než len domácnosť a poriadok).

bjl0803
autor
3. dec 2020

@h2 mám dvojmesačné bábo 🙂

simsalabim
3. dec 2020

@bjl0803 si psycho. Ja som stastna zena, mna bezny prevadzkovy stav domacnosti nerozculuje. Je to nas domov, nie muzeum.

h2
3. dec 2020

@bjl0803 A pri dvojmesačnom stíhaš mať doma všetko tip-top? Tak to klobúk dole! Ja neviem, skús sa nad to trochu povzniesť. Aj ja mám na vani šampóny a sprcháče v presnom poradí, ale je mi jedno, keď to niekto uloží ináč. (Raz týždenne upracem kúpeľňu, vtedy to všetko uložím správne, ináč mi to žily netrhá.)

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
3. dec 2020

@bjl0803 noo a ked najskor umyjem vanu, sprchovaci kut, steny.. :DDD poukadam vsetko na miesto, zatial drgocem zubami niekedy.. a potom este stiahnem stierkou ked sa sprchnem :DDD ano.. to je diagnoza... poznam... Ale zase u nas je to tak ze na kazdom kusku nasej 180l vane dookola je nieco ulozene... mala necha s kludom anglicana veci v sprchaci na dlazke.. a tak

andrea_82
3. dec 2020

ja si nemyslím, že je to v poriadku. Ja tiež chcem mať veci po svojom, ale nehnevám sa preto na svoju rodinu, že oni to uložia inak. Pre nich sú to hlúposti, kvôli ktorým im hrešíš. Sprcháče sú položené na jednom mieste, tak si teda ja nepredstavujem "bordel jak v riti".

bluebriggs
3. dec 2020

Psycho by si bola vtedy ak by si mala nutkave myslienky to ulozit podla urciteho vzorca napr usporiadat ich podla farby, podla abecedy, podla velkosti... a ak by neboli presne tskto usporiadane, tie myslienky by ta nutili ich usporiadat a nemohla by si robit nic ine len mysliet ns to ze ich musis usporiadat. Proste tie myslienky by ta prekonali a musis to spravit inak sa citis zle. Ak to nespravis citis sa este horsie, a ak to spravis sa ti ulavi. OCD

0silvia0
3. dec 2020

@bjl0803 polož si otázku, načo je dobré mať poukladané sprcháče podľa vlastného vzorca? Robí ťa to šťastnou? Keď ich niekto uloží podľa vlastného vzorca, ťa to rozhádže? Normálne sa naserieš? Kvôli sprcháčom? Toto zas mne hlava neberie...

221girl
3. dec 2020

@bjl0803 vitaj :D sme dve... toto sa podľa mňa nedá vysvetliť nikomu čo si to nezažil. Mne stačí, že je niečo v byte posunuté do iného uhlu a tak neskutočne mnou cuká ... neviem to vysvetliť, neviem to prekonať. Musím to proste preusporiadať a vybavené.

kvetinka75
3. dec 2020

Ja zase riady v linke musim.mat podla seba. Ale ine veci nie.

fokuska
3. dec 2020

@bjl0803 Tak to uz potom je tvoj osobny problem. Ak nie su rozhadzane kade-tade, nie je tam neporiadok, len nie su ulozene uplne presne tak ako si prajes ty, tak si ich ukladaj zakazdym podla seba, ked ta to bavi.
V domacnosti nezijes len ty, nie je to len tvoja domacnost, mali by sa doma citit dobre vsetci clenovia rodicny, takze nevidim dovod buzerovat ich za to ze sprchovy gel pekne odlozia, ale nie na milimeter presne podla tvojich poziadaviek.

danim
3. dec 2020

@bjl0803 stačí keď si sama v hlave odpovieš na 2 otázky- či si doma, lebo si upratovačka / alebo na materskej=stráviť ten čas s dieťaťom a vychovávať ho, a druha je zamyslenie- že ak po materskej nastupis do prace, ako to máš premyslene potom? ( teda ak sa nevidíš sama seba ako výlučne celoživotná nonstop upratovačka ), nehovoriac o tom, že v rodine s deťmi je tých domácich prac neúrekom.

221girl
3. dec 2020

@danim tak ono to nie je zas nvm aká robota, keď si dáš pozor aby si tých veci vyložených a hlavne rozpouživaných veľa nemala :D .... ja mám napr v kupelni vyložené tuhé mydlo a 5 flaštičiek, nič viac :D takto to mam v celom byte, čiže predvídam a zabraňujem situácii z ktorej by som sa zbláznila

danieli
3. dec 2020

uprimne kazdy mame svoj system, ja neznasam ked su veci vsade, spratavam to iba preto, lebo som neskutocne leniva, tazsie sa udrziava poriadok ked je vsade vsetko a preto z lenivosti ukladam a skryvam veci, aby som z nich nemusela utierat prach napriklad 🙂 ale ano sprchove gely ukladam denne, to nie je o zapamatani si, to je o tom, ze vsetci vedia, ze to urobis lebo ti to vadi a manzelovi to nevadi, ze su inak alebo nakrivo🙂

alana1
3. dec 2020

no ja mam najradsej ked mame cely dom krasnucky a cistucky, lesklucky...vtedy by som vsetkych vyhodila von za dvere a nikoho nepustila dnu aspon jeden den, ja by som si zapla tv a pozerala nejaky dobry film...ale to pri detoch sa toto asi nikdy nestane... 🙂 🙂 🙂 tiez mam konkretne v kupelni rada poriadok, ked su sampony a sprchace zatvorene a odlozene v skrinke...ale co stale najdem, 100x vybratych mokrych uterakov, gely povylievane, roztekane po bokoch a voda vsade...kym nedostanem zachvat zurivosti, nik to neriesi...ked zacnem kricat, chlapci sa pustia do pratania...aj mali aj velky...

miskaz
3. dec 2020

@bjl0803
niesi psycho!
ale mohla by si občas prísť k nám návštevu ? 🙏🙏🤣🤣🤣🤣

kittykat22
3. dec 2020

ja som upratovala ako ty, a potom som rezignovala. Nebudem doma robit otroka, mat vsade poriadok, navarene a ja som zostavala zanedbana. Uz som potom vobec nestihala - pretoze vsetci si zvykli ze vsetko robim. Najskor sme mali upratovacku, ked bol syn mladsi, a teraz uz nemame ale prilezitosne terorizujem manzela hulakam po synovi nech po sebe upratuju, lebo ja nebudem robit domaceho otroka. Nevadi mi upratovat, nevadi mi ked rozhadzuju, ale aby chodili po byte, bez zmyslu nechavali vsade veci "ved zena/mama uprace" tak to ani omylom.

danim
3. dec 2020

@221girl tu radu daj autorke, ona sa sťažuje, že celé dopoludnie drhne byt 🤷‍♀️😅

nicicka
3. dec 2020

Ešte 3 deti a budeš ok...nebudeš mať kedy myslieť na také hovadiny 😁

janeninka
3. dec 2020

@bjl0803 odpoved si na otazky ci ti to takto vyhovuje? Narusa to rodinnu harmoniu, vztahy, starostlivost o rodinu?

babydesire
4. dec 2020

Aj ja stale upratujem,,ale ja som taka odjskziva

ujaju
4. dec 2020

Podobne, ale po pravde som z toho na nervy. Že drahého nenapadne upratať niečo len tak sám od seba. Ja neviem či to človek musí mať v sebe alebo čo.

brita7777
4. dec 2020

nieco si tym riesis, kompenzujes, a tiez odvadzas pozornost, aby si nemusela riesit nieco ine, moze to byt isty sposob ako sa vyrovnavas so stresom v momentalnom rozpolozeni, neviem ako dlho takto fungujes, ale take prehnane puntickarke cistenie, vzdy je za tym daka uzkost, nejake vtierave myslienky, ktore chces prehlusit prave tym upratovanim. Ked som nemala deti, upratovala som rada a bola to ista forma relaxu, ale s detmi uz veru nie.

mrkvicka060
4. dec 2020

@h2 ved dvojmesacne dieta nonstop spi 🤦‍♀️ Ja mam dve deti a do 4 mesiacov spali skoro stale, nemali sme co robit uz