Šošovička pod pazuchou

18. jan 2023

Ahojte mám sosovicku pod pazuchou, vzdy davam pozor aby som to neskrabla ani nič
A dnes z ničoho nič začala dosť stipat, je cervena a dokonca zmenila farbu
Polka je hneda a druha ružova
Zatial som si dala na to leukoplast lebo ked sa hocico dotkne toho stipe neprijemne
Nemala to niektorá ?

luccija
18. jan 2023

Daj si ju vybrat

kikulienkadd
18. jan 2023

Ahoj,riešila by som to ako akútny stav-treba ísť buď kožnej, alebo rovno na chirurgiu,znamienko vyberú a pošlú na histologiu. Manžel si rozškrabol znamienko na chrbte,išiel na chirurgiu, vybrali ešte v ten deň, nebol žiaden problém.

strasko
18. jan 2023

Radím to isté ako žienky nado mnou. A ak je na takom mieste naozaj je lepšie ju vybrať. Ja som vyberala 3 chirurgicky, vždy to bolo hotové šup šup, do 30 min.

autor
18. jan 2023

@luccija
@kikulienkadd
@strasko
Neda sa to nejak inak zistiť či je v poriadku?
Chodila som dávnejšie ku kožnej s iným a aj vtedy ju zaujalo materské znamienko
Mám na intímnej časti dole veľké znamienko od narodenia a rokmi sa zväčšilo na 1€ eurovu mincu a lekárka navrhla odstránenie ale to som odmietla.
Ak to neni niečo čo by spôsobilo fakt problém nechcem to dať preč

kikulienkadd
18. jan 2023

Zistí to buď kožná lekárka,že to treba dať preč. Alebo dodatočne histológia. Všetko treba riešiť s lekárom. Radšej preventívne odstrániť znamienko, ako keby malo byť neskoro.

luccija
18. jan 2023

Každé znamienko, ktoré je suchane a na zlom mieste je dobré dať von.Tak choď ku kožnej pozrie Ti ho a navrhne postup.Zmena farby, nárast, zmena okrajov je vždy riziko
aj to na pošve by som dala prec

autor
18. jan 2023

@kikulienkadd viem že sú rakovinotvorne znamienka, čo iné by sa mohlo stať ak by neboli v poriadku?

kikulienkadd
18. jan 2023

Presne to čo píšeš...

deedol
18. jan 2023

mala som tam tiez, dala som si ho vybrat, lebo sa mi osuchavalo o podprsenku. plus som musela davat velky pozor pri holeni. neboli to, je to raz-dva vonku a mas pokoj 🙂 a na tvojom mieste by som sla hned, kedze sa zmenilo.