Ako na šošovičky?

red_rose
5. okt 2013

Ahojte maminky, potrebujem sa s vami poradiť, či máte rovnaký problém ako ja, či ste ho riešili a prípadne ako. Po pôrode (tento mesiac bude rok) sa mi najmä po hrudi povyhadzovali šošovičky (niečo podobné ako bradavice, len je to podlhovasté a rovnako to zavadzia). Jednu veľkú mám dokonca aj na nose, trčí mi z nosa ako hlien, každý ma upozorňuje aby som si utrela nos, a každému musím oznámiť: "nie, to nie je sopel, to je šošovička" 😅 No je z toho trapas...a mňa to rozčuluje. Bola som s tým u kožnej, tá tvrdí, že sú to hormóny, čo môže byť, pretože okrem iného stále krvácam od šestonedelia, keď nie každý druhý deň, tak každý druhý týždeň a leto bolo najpestrejšie, tam som mala menzes vkuse dva mesiace. Už som z toho vyčerpaná, akonáhle tento mesiac dcérka dovŕši rôčik, odstavím postupne kojenie a vybehám si lekárov. Len teraz ma zaujíma, či neviete nejaký babský recept, na tú potvoru na nose ako ju dostať prec ☹ .........dakujem za vase odpovede.

ivuska027
5. okt 2013

no ja teda neviem, co je to za koznu, ale mala zchytit tekuty dusik a vsetko co ti zavadzia, odstranit. Neviem, ci je to hormonmi, ja mam toho tiez celkom dost, ale ja si to stale nejak odskrabnem, alebo co 😕 Mala som aj jedno celkom uz dost velke na ocnom viecku a odstranil mi to plasticky chirurg, jednym vrzom, ked mi odstranoval znamienka laserom. Bola to sekunda. Skus zmenit kozneho, alebo ho rovno vynechaj a skoc si na najblizsiu jednodnovu plastiku a poodstranuju ti to vsetko prec 😉

svenija
5. okt 2013

Pristup koznej komentovat nebudem, len krutim hlavou. Zalezi od nalezu, bud je kozny schopny odstranit to ambulantne (dusikom), alebo ak je to charakteru, ze sa to musi vybrat, tak poslat k chirurgovi (ked na tvari, tak plastickemu).
Ja osobne nevidim ziaden dovod cakat a kvoli tomu este aj odstavovat dieta od dojcenia (ak je to jediny problem, pre ktory uz nechcete dalej dojcit). Ja som tak bola dvakrat si dat vyberat z tvare znamienka (4ks) a minimalne raz (uz si nie som ista, ci obakrat) som vtedy dojcila. Dostala som lokalne anestetikum, vybrali mi to, poslali na histologiu a hotovo. Zbavila som sa znamienok, ktore mi uz roky prekazali a nemusela som prestat dojcit. Takze ja osobne by som necakala, naklusala ku koznej, nech da papier na (plasticku) chirurgiu a sla.

sammy
5. okt 2013

Asi myslis take male kozne vyrastky - fibromy? To mam aj ja, neviem ci to suvisi s porodom, ja som ich mala niekolko aj pred detmi, no vyhadzuju sa mi priebezne stale nejake. Zopar som si ich dala odstranit laserom -to je asi najjednoduchsi sposob (len nie velmi lacny), ale na tom nose by som to riesila jedine tak a cim skor, nech mas pokoj. Na hrudi mi az tak nevadia, nie je to viditelne, az ked niekto chce fakt detailne pozerat. No a neda sa proti tomu asi spravit nic, jedine ich odstranovat, ked ti vadia.

nikoleta15
5. okt 2013

Ahoj. Ja mám jeden overený "babský recept". Mala so fibróm (ak máš fibróm-je to bledohnedé, kožovité a má to výraznú alebo menej výraznú stopku) pod pazuchou a niekde som čítala, že si to treba podviazať vlasom-alebo niťou(tenkou). Riadne, aby bol celý "zaškrtený". Funguje to na 98%, tie zvyšné 2% (máme to overené aj ja aj moja mamina) dopadnú tak, že to začne veľmi bolieť a keď to máš aj po dvoch dňoch zdurené, treba to odviazať a dať odstrániť napr. laserom. Väčšinou ale po tejto kúre fibróm sčernie a odpadne sám 🙂

janinah
5. okt 2013

to v nose ti orl doktor vyreže jedným šmahom a trochu popáli kauterom to miesto,aby nekrvácala,sa čudujem,že si tam už dávno nešla...tie na koži hlavne ak sú na miestach,kde sa otiera prádlo napr. podprsenka,tak tiež preč,ja nie som za laser,ale za chir. nožík,šmyk a hotovo....

evelynm
5. okt 2013

dostat kupit tekuty dusik na domace pouzitie.

zigzag
5. okt 2013

urcite zajst ku koznej ale neakej lepsiej :D ked sa bude dat odstrani ti to hned ambulantne, alebo ti da listocek na chrurgiu, kde sa obiednas, a tam to daju prec a posleu na histologiu,,,