Spánkové laboratórium kvôli chrápaniu

gabika8855
29. mar 2022

Ahojte, boli ste uz niekto v spankovom laboratoriu kvôli chrapaniu? Kolko ste platili? Ako to prebiehalo a aj Vam pomohli?
Ako dieta som mala vybratu aj nosnu mandlu, ale niekedy to chrapanie je hrozne vraj. A v poslednej dobe pocuvam dost casto ze ako zena vraj nemozem chrapat .

lenuska9999
29. mar 2022

@gabika8855 moja mama spolupracuje v Nemecku so spankovym laboratóriom. Tam tu noc v labaku prepláca poisťovňa. Ide sa na noc , niekedy na dva. Dajú vás na masinku a sledujú či nemáte veľmi dlhé pauzy v dýchaní keď chrapete (spankove apnoe) a aj nejaké iné veci. Presne to neviem. Následne sú potom pacienti odoslaný k mojej mame s receptom na mašinku, ktorú dostanú domov (plati poisťovňa, aspoň tam ) , ta im ju pomôže nastaviť, vyberie masku a hadice. Áno poniektorí musia potom doma spať s mašinkou

dilino
29. mar 2022

v Košicach je take spánkove laboratorium.

lolinko
29. mar 2022

@gabika8855
Ahoj
A to som si myslela ze som asi jediná žena ktorá chrape.
Mne manžel hovorí, že niekedy chrápem horšie ako chlap a ze niekedy už aj vynechávam, že podľa neho mam apnoe.
Tiež som uvažovala ohľadom vyšetrenia a aj spánkového laboratória, no ešte som sa k tomu nejak nedokopala, bojím sa 😢

pininka1
30. mar 2022

Ja chrapem hrozne, uz roky preto spime kazdy zvlast, co mi velmi vadi. Ja mam ale chronicky problem s dutinami. Bola som v spankovom labaku pred rokmi, v statnom, asi dva roky som cakala na termin, neplatila som. Aj ked vysledok bol, ze mam spankove apnoe, ale vraj lahsieho stupna a to sa neriesi. Moja orl doktorka ktora ma tam poslala s tym vobec nebola spokojna ze to takto uzavreli. Asi je lepsie ist do sukromneho.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika8855
autor
30. mar 2022

@lolinko u nas chrapeme vsetci cela rodina aj rodicia aj sestra aj ostatny clenovia rodiny blizky o ktorych viem ...toto ze niekedy chrapem aj ja vraj strasne ze az cez 2 izby ma pocut a tiez som doteraz len citala ze super by bolo ist to riesit ale zase uprimne neviem si predsatavit spavat s tou maskou na tvari to radsej budem chrapat a hold partner si musi zvyknut ale zase nechcem spavat oddelene od partnera ....strykova zena sa takto odstahovala zo spalne lebo chrapal prilis a raz proste zomrel v spanku a ona pri nom nebola ze by si vsimla ze prestal chrapat alebo by do nej tukol ze mu je spatne alebo nieco a toto nechcem zase preto by som to chcela nejako riesit

gabika8855
autor
30. mar 2022

@viestta no to som aj cakala ze tak bude na poistovnu bez terminu a samoplatca kludne aj hned 🤣...ale to je vsade tak

tenerifka
30. mar 2022

@gabika8855 kamoska bola, ale za celu noc nezazmurila oka, kabliky vsade, a ten pocit, ze ta stale niekto sleduje.... V jej pripade to vysetrenie bolo uplne nanic. Moj chlap by s tym napr. urcite nemal problem, zalomi do minuty aj posediacky a mozu aj tragace padat, tak zvaz aj toto, ze ci v takom prostredi budes schopna zaspat

rolandik
31. mar 2022

Chrápanie môže zlepšiť aj eliminačná diéta. Skús po 3 týždne vyraďovať známe potravinové alergény. Mlieko, lepok... Kým budeš čakať na termín k lekárovi.

gabika8855
autor
31. mar 2022

@tenerifka a tak toto si myslim ze by nevadilo asi ani mne kedze aj v nemocnici je clovek na hadickach na infuzkach a behaju tam sestricky sledovat a tak