Stále cítim naftu

luciahac
23. aug 2023

Dobry den ,je mozne ze cirim naftu miestami? Muz vcera opravoval auto dnes som bola asi 3 minuty v dielni kde to smrdi naftou. Dnes som mu davala prat tricko ltore nou smrdelou. A ja stale miestami citim naftu kdekolvek v dome🙈uz si pripadam ako slahnuta🙈starsieho sa pytat ci to citi a ze nie .volam muzovi,ze mi asi sibe, ze je mozne ze sa mi to dostalo nosa a preto to miestami citim. Uz od zaciatku leta mam nadchu (huste hlieny)a citim to hlavne v dierke kde mam stale upchate a hlieny... vysmrkam a azase o chvili na 2-3 sekundy zacitim.vsade citam ze to moze byt nador na mozgu az mam strach...na mr mozgu som z inych dovodov( mam tetaniu,a trpnutie koncatin) objednana ale az na 30.9 do vtedy sa asi zjasim 🙈
Otazka hrabe mi alebo sa mi to mohlo naozaj usadit v nose?

candii
23. aug 2023

@luciahac hrabe ti 😁🤣🤣🤣🤣🤣

tanyan
23. aug 2023

Máš otupené vnímanie kvôli nádche a tvoj mozog niečo zacítil a zapamätal si to. Je to len spomienka, skús to "prevoňať" niečím príjemnejším.
Ja som mávala počas ovulácie v dôsledku hormonálnej nerovnováhy čuchové halucinácie (ako propán-bután). V zúfalstve som si privoniavala k vonným olejčekom, aby som to aspoň na chvíľu prerazila niečím príjemnejším.
Skúšala si na tie upchaté dutiny napríklad Aspecton sprej? Je naozaj silný a vonia lepšie ako nafta. 😉

luciahac
autor
23. aug 2023

@tanyan ja mam tiez prave ovulaciu🙈 a spomenula som si ze aj teraz pri ms som citila cosi ako spaleninu 🙈🤣dakujem pekne

katkaseiner
23. aug 2023

skus test na kovid - nesrandujem...sused od pozitivity (pred rokom a pol) nedokaze zjest papriku. Vraj mu smrdi of nafty...pricom nic ine mu od nej nesmrdi...v podstate ani nemusis mat uz kovid, mozno len post covid

luciahac
autor
23. aug 2023

@katkaseiner my sme ho mali naposledy minuly rok v aprili...vtedy son citila vselico mozne..ale teraz toto som este nemala... skusim dakujem

vkatush
23. aug 2023

@luciahac muž s otcom nalievali naftu z kanistrov, rozliali kus na seba. Dala som vyprať, nevedela som, že oblečenie bolo od nafty. Všeeeeetko oblečenie v práčke nasiaklo naftou a nie avivážou alebo gélom, strašne to bolo cítiť. Nadávala som ešte týždeň, keďže ja to veľmi citlivo cítim. Aj moja mama.
Chlapi nie, tí sú zvyknutí, oni už nič necítia 😑

tinkavvv
23. aug 2023

@luciahac ja mam takyto problem od covidu. Ale citim dym 🙂
Uz su o tom popisane kadejake studie, je to postcovidovy syndrom - fantomovy zapach.

aga_aga
23. aug 2023

@luciahac nie neusadilo sa ti to v nose, ale máš vybudenú energiu a tá ťa dostáva do precitliveného stavu, čo nakoniec aj pptvrdzuješ tvrdením o tom, že máš zápal. Je potrebné sa upokojiť a odpočívať hlavne bez uvažovania a starostí.