Aký je najúčinnejší prípravok na husté hlieny v nose pre dospelých?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

mám husté hlieny v nosnej dutine a v nosohltane, ale vyslovene len v nosovej časti. Nosom neviem ani dýchať. Dýcham iba ústami. Lekár mi poradil morskú soľ, tá však nezaberá. Dávala som si po dobu 7 dní Nasivin kvapky, tie hlien uvoľnili a dalo sa mi dýchať. No stále tam hlien je. Je číry a hustý. Tento stav trvá od polovice novembra, kedy som užívala antibiotiká a Erdomed. Mala som až zelené hlieny.

Po 2 týždňoch som bola ako tak v poriadku, no hlieny stále zostali. Neskôr som však dostala vysoké teploty, ktoré za 4 dni ustúpili, ale po týždni sa zase vrátili. Teraz užívam Sumamed, ale na hlieny nemám nič. Dnes mi zaľahlo aj v uchu, neviem fúkať, praská mi v ňom. Nekašlem a teda hlieny týmto spôsobom zo mňa neodchádzajú.

Aký je najúčinnejší prípravok na husté hlieny v nose pre dospelých?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam užívanie tabliet Sinupret.

Liek uvoľňuje hustý hlien pri ochoreniach dýchacích ciest, kedy sa nemôže dostatočne, alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom. Naviac obsahuje aj výťažok z bazy čiernej, ktorý zmenšuje opuch sliznice.

Dbajte aj nosnú hygienu - konvičkovanie, preplachy hypertonickou morskou vodou (napr. Physiomer).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut