Stále nové materské znamienka

anonymna
20. mar 2013

Dievčatá,pribúdajú aj vám vekom materské znamienka?Pozerala som si staršie fotky,možno 5 rokov dozadu,a na chrbte ani na bruchu nemám ani jedno znamienko,no teraz ich mám mnoho.Nejako sa začali vyskytovať čoraz častejšie,je to normálne?Nie sú vypuklé ani zvláštneho tvaru,či rozmeru,či farby,ale nedá sa s tým niečo robiť?Nemôže ich v lete slnko vyťahať?Vtedy sa mi asi najviac tvoria nové.V zime ani nie.Je to síce len estetická vada,ale nepáčia sa mi.Existuje nejaký recept,ako im predísť,alebo ako ich odstraniť či čosi? 😕 😅

sympa1
20. mar 2013

@anonymna asi sa neopalovat , koza si zapamata každé jedno spalenie novou hrbou znamienok .

anonymna
autor
20. mar 2013

@sympa1 Vážne? 😉 Tu je pes zakopaný asi.

henikav
20. mar 2013

@anonymna mne sa vyhadzuju vekom stale viac a aviac a na viditelnych miestach ako na krku, ale toto mala aj stara mama aj mama a ja teraz po 40tke a este odkedy som otehotnela sa to este zhorsilo, mam to aj pomedzi prsia a aj na bruchu. Po porode planujem si ich dat odstranit, pamatam ze aj mama chodievala na kozne si ich davat odstranovat

katy1979
20. mar 2013

@anonymna tak ako baby povedali neopalovat a vyhybat sa slnku. na plazi v tieni a kremovat. ja ich mam tiez a kazdy rok viac a viac. chrbat mam presne podla tielok.

anonymna
autor
20. mar 2013

@henikav Ale to ostavaju jazvy nie?A ked nemas znamienko chore,tak aj tak ti ho chirurg len tak kvoli estetike vyberie?

anonymna
autor
20. mar 2013

@katy1979 No ja som sa kazdy rok piekla na slnku,milujem opalenie ☹ Takze skoncit s tym ano?Myslis,ze sa potom dalej tvorit nebudu?

katy1979
20. mar 2013

@anonymna nemali by sa alebo aspon nie v takej miere. Kozna mi tiez povedala ze vyhybat sa slnku. Vsak to je zname co robi slnko a opalovanie nie je prilis zdrave. Len ja som strasna beloc a takto mam aspon troska lepsiu farbu. A v lete chodim pernamentne v tielkach.

trinitit35
20. mar 2013

@anonymna slnko na tvorbu znamienok nema vobec vplyv,maximalne moze viest k zhubnosti,tvorba materskych znamienok je podmienena zlou funkciou pecene a na tu zase zle posobisne zivocisne potraviny,vysoky obsah cukrov cize treba obmedzit jednoduche cukry,tuky aby nedochadzalo k prekysleniu organizmu takze kludne si v lete uzivaj slniecko neobmedzuj sa,maximalne si velke znamienka prekri kremom alebo leukoplastom aby si ich chranil 🙂

henikav
20. mar 2013

@anonymna nemyslim zeby tam zostali velke jazvy, mne sa robia take male znamienka, len take bodocky a ano vyberu mi ich

beethoven
21. mar 2013

ahoj, znamienka sa bezne zacnu vyskytovat ako reakcia na slnko. Jedinou prevenciou je pouzivat opalovacie kremy s vyssim ochrannym cislom. Pre dobre kazdodenne pouzivanie su dobre vyrokbky Bioderma. Su sice drahe, ale su dobre vstrebatelne a zaroven poskytuju ochranu pre UVA aj UVB. Lacnejsie kremy casto postihuju len jeden typ ziarenia. A ak sa chces naozaj vyhnut tvoreniu novych znamiek, alebo aspon ich obmedzit, mala by si pouzivat krem aj v zimnom obdobi. Aj vtedy svieti slnko, dokonca aj ked je zamracene luce prenikaju a posobia na pokozku.

manamani1
10. máj 2013

@beethoven
@henikav
@trinitit35
@katy1979 myslite si, ze ked mam stale nove a nove, a vselijake, tak mam rakovinu? Kozna mi ich sleduje, ona by videla obycajnym dermatospokopom, keby nieco nebolo ok?

trinitit35
10. máj 2013

@manamani1 ano videla by to

beethoven
11. máj 2013

@manamani1 ahoj, tvorenie novych znamienok je normalne, neznamena to, ze mas rakovinu. Dolezite vsak je, aby si tie znamienka nechavala pravidelne skontrolovat u koznej, tak raz ci dvakrat do roka. Mozes si ich sledovat aj sama, vsimaj si ako sa vyvijaju, treba si dat pozor na zmenu farby, velkosti, aky typ ohranicenia maju a ci su symetricke alebo asymetricke. Mala by si pouzivat opalovacie kremy s vyssim faktorom, napriklad od Biodermy.

beethoven
11. máj 2013

@manamani1 pozeral som aj na nete, su rozne kremy od Biodermy, dobry je faktor 30 ci 50 na tvar, na telo moze byt aj slabsi, len zas sa treba castejsie natierat. V podstate by si mala tie kremy aplikovat na pokozku dvadsat minut pred vyjdenim na slnko, a vyska faktoru daneho kremu znamena, kolko minut si pred slnecnym ziarenim chranena. Biodermu kremy su mozes pozriet aj tu http://www.sunpharma.sk/search/node/Bioderma SPF

lucka1987
11. máj 2013

@anonymna ja som tiez velmi znamienkova... hnede vlasy, zelene oci, svetlejsia plet, mierne pehy...... a mam kazdy rokom viac znamienok... nejako nasilu sa neopalujem, mimo dovleniek teda, ale snazim sa chranit kremami...
cim viac sa slnis, tym viac znamiekok mas.
ked som mala 10 rokov vyberali mi na stehne, mala som to nadoroveho typu , nastastie negativne vysledky boli, vtedy si nasi vydychli. znamienko z roka na rok zdvojnasobilo velkost, tvar zmenilo a aj farbu, priemer 4 cm. pritom trvalo asi 3 roky co mi narastlo z malinkatej bodky........
tieto veci nie su sranda a ani krasna hneda pokozka mi za take problemi ake som mala s predoslym vyberanim znamienka nestoja.. ( na 2 krat sa mi roztrhali stehy, bola som imobilna a nasledne som dlhsiu dobu kryvala , kedze som zatazovala len jednu nohu )

manamani1
12. máj 2013

@lucka1987 to pred vyberanim, ti povedali, ze je nadoroveho typu? ci az po histologii?

manamani1
12. máj 2013

@beethoven a pichanie kože je čo? ći to s tým nemá nić spoločné? či si už len namýšlam? 😀 😀

lucka1987
12. máj 2013

@manamani1 pred l neviem isto lebo ved sm mala 10 rokov ale citlala sm si to s odstupom casu v zazname.. po histologii prisli vysledky negativne nastastie.... vtedy som nasich dost vylakala, lebo ozaj to znamienko velmi rychlo narastlo, zmenilo tvar aj farba bola taka klakata nie jednofarebna a okraje nie ucelene ale clenite a zacalo my vypukat na povech, taky hrbcek sa mi nan robil cize akoby rastlo aj do vysky zanedbatelne, ale rastlo.

manamani1
12. máj 2013

@lucka1987 aka je ta klakata?

lucka1987
12. máj 2013

@manamani1 😅 sorry flakata menilo farbu, od svetlohnedej po az takmer ciernu

tehulka2011
12. máj 2013

existuje teoria, podla ktorej vznik znamienok maju na svedomi parazity...

manamani1
13. máj 2013

@lucka1987 ale ten hrbolcek bol velky?alebo len tak na pohladenie?

missoraya
21. mar 2016

Awojky všetkým,
Vidím, že niesom jediná ktorá má skoro rovnaký problém so znamienkami. Mám 39 rokov a v poslednom čase (2r) sa mi zdá, že mám stále viac a viac znamienok, hlavne okolo očí a líc a ramenách.
Nevadi mi to,nemôžem ísť proti prirode predsa 😉 a možno, že stárnem ☺ nevadi.
Vadí mi však, že keď sa tvoria tie znamienka,tak ma tá koža najprv dosť svrbí, potom sa objaví červené drobné znamienko neskôr stmavne. Má s tým niekto skúsenosť? Alebo bližšie informácie?
Nechcem utekať hneď k lekárovi, bojim sa zlých správ.
Prikladám dve fotografie, prvá je fotená pod lupou,na druhej vidieť aké je drobné to znamienko.
Pekný deň prajem.
Soraya

ajko2011
23. nov 2017

Mne sa tiež tvoria nové. (Mám 25r.)
Cez leto som celkom pekne opálená, ináč mám bledú pokožku. Zatiaľ som s tým nikde nebola, ale 2 dni dozadu mi zistili alergiu na roztoče, peľ, stromy, tráva, buriny, králik (toho mám doma už 3 roky a nevzdám sa ho). Neviem či to má s tým nejaký súvis. Doteraz som nebola na nič alergická.