Stále opuchnuté nohy

zuzkanik
21. jún 2013

Mamičky, poraďte, lebo som už zúfalá. Mám 36 rokov a večne mi puchnú nohy - hlavne okolo členkov. Je pravda, že mám sedavé zamestnanie, ale chodím pravidelne behať, málo solím, stravujem sa zdravo (veľa ovocia, zeleniny), aj pitný režim dodržiavam. Kávu pijem iba raz denne. Bola som na preventívne prehliadke, zatiaľ mi brali iba krv a moč a to je vraj v poriadku. Pred dvomi mesiacmi som vysadila HAK, lebo som si myslela, že to mám z toho, teraz užívam už iba lieky na alergiu. Ale nohy mi puchnú nielen v lete a v čase užívanie antihistaminík. Rovnaký problém mám aj v zimnom období. 😒 Už neviem, čo mám robiť. Keby išlo iba o opuch, nevadí, ale mňa tie moje nohy aj bolia - dokonca aj keď nesedím a naopak celý deň som na nohách (cez víkendy, keď riadim, varím, periem, žehlím, behám večne okolo mojich dvoch detí) mám nohy spuchnuté a boľavé. Viete mi poradiť, čo by som mala robiť, alebo načo by som sa mala u lekára informovať?

sissy27
21. jún 2013

@zuzkanik ručná lymfodrenáž a cievne vyšetrenie - mojej mame teraz pomohla sonoterapia, aspoň tak mi hovorí, že to pomáha...

oskorusa
21. jún 2013

určite by som odporučila najprv vyšetrenie u obvodného lekára - také základné vyšetrenie, kľudne aj ako preventívna prehliadka s odbermi a potom aj cievne vyšetrenie. Opuchy môžu mať rôzne príčiny - problémy so srdiečkom, obličkami, alebo cievne ťažkosti - žilové ochorenie, lymfatické ochorenie ale aj tepnové. Ale z toho čo píšeš to najskôr vyzerá na žilovú nedostatočnosť, čo potvrdí cievne vyšetrenie. Prevencia vzniku opuchov pri tomto ochorení, je úprava životosprávy - sedavý spôsob života a hlavne dlhé sedenie pri práci len podporuje opuch, takže si počas dňa ideálne každú hodinku zacvič cievnu gymnastiku - na internete je k tomu veľa. Na ordináciu lekára podľa výsledkov vyšetrení sa môžu nosiť kompresívne pančuchy - sú na predpis ako zdravotnícka pomôcka a taktiež lymfodrenáž musí indikovať lekár až po absolvovaní kompletných vyšetrení. Všetko dobré prajem.

aristka
21. jún 2013

okolo členkov,to vidím skôr problém obličky ,si moc zavodnená tým smerom by som to riešila ,cievne by to bolo ak by to boli lýtka,takže smer dr.a nefrológ....a k hak sa nevracaj je to bordel čo ovplyvnuje celé telo...

daturka1
24. jún 2013

@zuzkanik ja riesim opuch noh uz niekolko rokov....cievy OK,ladviny zevraj OK (prekonany zapal ladvin a stale sa opakujuci zapal mocoveho mechura) ale objavil sa problem so stitnou zlazou a vtedy vraj tiez byvaju opuchy a odkedy uzivam hormon stitnej zlazy opuchy zmizli

zuzkanik
autor
24. jún 2013

Babule, bola som na odberoch, krv v poriadku, v moci mi nasli zvysene mnozstvo leukocytov, ale chcú zopakovať vyšetrenie, lebo vraj v takýchto prípadoch sa to robí. Obličky sú vraj v poriadku, tak neviem. Zatiaľ to boli len odbery cez sestričku, k lekárke sa dostanem ani neviem kedy. Snáď ma pošle na odborné vyšetrenia. Tiež som uvažovala, či nejde o žilovú nedostatočnosť. V každom prípade to potrebujem preveriť. A na tú lymfodrenáž sa tiež určite opýtam. Zatiaľ ďakujem za rady. 😉

mamazem
29. jún 2013

Dobrý deň, problém môže byť v rôznych vnútorných orgánoch. Odporučila by som Vám detoxikáciu organizmu, dá sa použiť Korolen, Renol, Gynex - prírodné prípravky zostavené podľa tradičnej čínskej medicíny. Tiež by som Vám odporučila urobiť vyšetrenie u lekára, ktorý sa zaoberá celostnou medicínou. Napríklad môžete navštíviť najbližší klub Energy a nechať sa premerať ich prístrojom, ktorý na základe stavu energetických dráh vo Vašom tele určí, kde presne máte problém. Na základe toho Vám potom nastavia liečbu. Viac informácii u nás, môžete nám napísať do našej poradne na webe. S pozdravom Viera

aristka
29. jún 2013

@zuzkanik brali ti aj moč....

zuzkanik
autor
1. júl 2013

Uz som prisla na dovod opuchov mojich noh. Uplne jedoducha zalezitost, az mi je smiesne, ze som na to neprisla skor. Moj pitny rezim v praci pozostaval z jemne sytenych a sytenych mineralok. Odrazu nam dosli a bola som odkazana na cistu vodu. A opuchy zmizli. 😀 Som rada, ze nemusim chodit po vysetreniach a dakujem vam vsetkym za cenne rady.

ajurvedka
30. dec 2016

Problém opuchov nôh a celého tela spočíva v lymfatickom systéme. S týmto problémom sa stretávam veľmi často u svojich klientov. Odporúčam vyskúšať lymfodrenáž, ta je na opuchy tela úplne geniálna.

Odporúčam si dať pozor na výber maséra. Lymfatická masáž - lymfodrenáž je veľmi pomalá masáž. Niekto spraví lymfu celého tela za 1,5 hodiny. Ja už som masírovala iba nohy 2 hodiny, pri veľkých opuchoch.

Ďalší problém z pohľadu indickej medicíny ájurvédy spočíva v strave. Napríklad jogurtiky sú najhoršou stravou pri opuchoch. Jogurty vyvolávajú opuchy. Treba si zvoliť stravu, ktorá bude vysušovať, zvierať, pretože opuch to je veľa vody v tele. Potrebujeme telo odvodniť stravou a lymfodrenážou. Viac o tom píšem v článku tu: http://www.masazeprievidza.sk/opuchnute-nohy-pr...

Snaď odpoveď pomohla. 🙂