Ako predísť opuchnutiu nôh?

bellugia
3. dec 2010

Ahojte. Mám sedavú prácu od 8-17. Sem tam sa prejdem, chodím na poštu. Večer som však mala opuchnuté lýtka až po členky. Nie veľmi, ale boli. Ako predísť týmto opuchom príp. krčovým žilám, aby sa netvorili? Už mi táhne na 30, tak nech to nie je vidieť 😀

kaktusik007
3. dec 2010

no ono minimalne o tych opuchoch kedze si tehu pekne povedz lekarovi - a pekne krasne si zacni meravat tlak, pretoze toto je problem tehuliek co neboli a nie je vidiet - opuchy noh a vysoky tlak 😒

quaxi
3. dec 2010

Ked sedis, je lepsie si dat nieco pod nohy, aby si si ich aspon kusok vylozila. Treba vela pit, minimalne 2,5l denne. A idealne by bolo keby si si nasla nejaky pohyb, napr. cast cesty do prace ist peso, alebo si chod zaplavat... Treba si tiez sledovat vahu, keby ti odrazu rapidne stupla a opuchy by boli velke, treba ist radsej hned gynekologovi, kym je to len mierne, staci ak to spomenies pri najblizsej poradni.

evickapooh
3. dec 2010

ked som bola 1 krat tehu mala som podobn e problemy gyndos mi odporucal kupit kompresne pancuchy proti opuchu ,bolesti ako aj prevencia pred varixmi,dostat v obchode kde predavaju zdrav. potreby- mozno aj v lekarnach ale tam nemaju vyber[vacsinou],ale kazdopadne chod k lekarovi,opuchnutie nie je normalne ,len uz na konci tehu

latvia
3. dec 2010

v tehotenstve tomu predides velmi tazko.kompresne pancuchy , co najviac poloha do lahu, nohy vyssie. narastajuca maternica tlaci na zily v malej panve a tym sa zhorsuje odtok krvi z koncatin, preto tie opuchy.menej chodit, viac oddychovat , najhorsi je sed, a duplom s nohou cez koleno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre