Stále som smädná

lienka737
20. okt 2014

Denne vypijem cca 3-5 litrov tekutín (nesladené čaje, voda).
Ak nepijem, mám sucho v ústach, bolí ma hlava, som nervózna.....

Je to veľa?
Čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem za všetky Vaše názory a skúsenosti 🙂

lienka737
autor
21. okt 2014

@nikawero12
@lorela
@janka_mamka
@pragmaticka

Neviete mi poradiť, či sa dá v lekárni kúpiť nejaký domáci test na cukor? (našla som len glukomery, to sa mi zdá drahé, myslím niečo jednorázove).
Ďakujem.

misaelka
21. okt 2014

@lienka737 vsak zbehni za obvodakom nech ti vezme krv na cukor...je to bezne vysetrenie

lorela
21. okt 2014

@lienka737 Myslela som, či náhodou nedržíš diétu. Vtedy zvykne byť zima.

lorela
21. okt 2014

@lienka737 To netuším, no v každom prípade domáci test nebude natoľko spoľahlivý, ako testy u lekára. Poprípade celkový krvný obraz by mohol byť tiež nápomocný...

mm77
21. okt 2014

daju sa kupit pruzky na zistovanie cukru v moci, to nie je drahe, glukomer urcite nekupuj, to je zbytocne

lenadka
21. okt 2014

@lienka737 a máš stále biely potiahnutý jazyk-však? skús si dať žuvačku!!! taká blbosť, ale mala som toto pred pár mesiacmi, myslela som že sa zbláznim od smädu a to som pila cca 3,5-4l denne. Potom som zistila že mám sucho v ústach akoby som nemala sliny a hľadala spôsob ako zvýšiť ich produkciu a štipľavá orbitka to zachránila 😉

gretocka
21. okt 2014

ono este ku cajom.... aj na bylinkovych cajoch mate vsade napisane kolko salok maximalne za den sa moze vypit....

jankastubka
21. okt 2014

Nadmerne pitie, moze znamenat aj jne choroby, nie len cukrovku. Treba tlacit na doktorku, aby urobila vsetky mozme testy. Znama pila 10 litrov vody denne, a az testy dokazali, ze jej chyba nejaky hormon, ktory zabezpecuje aby sa v tele zadrziavala voda. A tak vsetko co vypila aj vycurala, a preto bola furt smadna. Teraz na to berie nejake lieky.
A ak bude vsetko ok, potkm len zamenit caje za cistu vodu.

lienka737
autor
21. okt 2014

@lorela Nie, jem normálne (až moc :D )

reuska1
21. okt 2014

@lienka737 ked je ti stale zima, moze to byt aj porucha stitnej zlazy

lienka737
autor
21. okt 2014

@lenadka ja jem tic-tac tiež mentolový (nie tie sladké), ale nepomáha.

lorela
21. okt 2014

@lienka737 A čo nadmerné solenie? Veľa údenín, ochucovadiel (vegeta a spol.), polotovary?

Fuj, dnes je akosi módou pchať vegetu aj tam, kde je to maximálne chuťovo nevhodné (a ešte aké nezdravé): zemiaky, ryža, pizza, strapačky atď. Totálne kuchárske barbarstvo! 😀

veriiii
21. okt 2014

@lienka737 ano, 3-5 litrov je viac ako normalne a chce to presetrit.. ... no,hlupa otazka,ale bola si u lekara?cukrovku , alebo endokrinologicke problemy (nadoblicky)vylucil?

lienka737
autor
21. okt 2014

@veriiii bola som na preventívke, tento problém som zvlášť nespomínala. Ale ako už písali aj baby vyššie-určite pôjdem priamo s touto konkrétnou vecou.

katarinamarkova
21. okt 2014

@monkabr 🙂 ak si vsimnes on skorigovany je.....uvadzam tam, ze caj je super, raz za cas....rano napr. obcas v priebehu dna, nie non- stop

lenadka
22. okt 2014

@lienka737 tic-tac som neskúšala, ale žuvačka zabrala, potom tiež citrón, niekedy je ten pocit smädu preto, že sa netvoria sliny - zápal sliných žliaz, ako je tu u teba? Nebude to tým, že máš len sucho v ústach?

lienka737
autor
22. okt 2014

@lenadka ja to už mám niekoľko rokov, ale teraz ma na to začali upozorňovať iní, tak to začínam riešiť