Štítna žľaza a hormonálne tabletky

eva1604
15. júl 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s užívaním hormonálnych tabliet, pri poruche štítnej žľazy, ešte som na vyšetrení nebola, ale bojím sa, že keď mi niečo predpíše, tak priberiem, ako sa tomu dá brániť? ďakujem

gabuchah
19. feb 2017

@laurika25 a nemala by si so zvysenej cinnosti este schudnut? To vybranie hrozi aj mne,ale ja si to nedam,radsej vyskusam este rozne stravy,homeopatika...
Co viem tak po vybrani sa dozivotne yzivaju vysike davky euthyrixu,okolo 150-200? Vraj sa pribera zo stitnej,nie z liekov, alee citala som yz rozne reakcie...pokial si nemala doposial problem s vahou,namala by si pribrat..

laurika25
19. feb 2017

@gabuchah ani chudla som pred liecbou,len ten thyrozol stitku.uspal a pribrala som z neho...ja.by som.si tiez nedala vybrat,len som zacala mat problemy s ocami. To sa berie.az taka vysoka.davka po vybrati?😵

laurika25
19. feb 2017

@gabuchah
@gabuchah tebe preco hrozi vybratie?

gabuchah
19. feb 2017

@laurika25 tak pokial nemas sto kil,nie je to taka tragedia...tu som citala aj ze pribrali 20kg a ani sportom neslo dolu...
A kolko mas rokov?
No vybratie je dozivotne...preto je to na rozmyslenie...tuna niekde som citala ako sa pani vyliecila cez tradicnu cinsku medicinu, ze v podstate ked je chora stitna, suvisi to s inym organom...skus vyhladat niekoho...
Ja mam stitnu zvacsenu, ale mam iba 33r, to je hodne malo na to aby som o nu prisla....hlavne tam mam uzol-cystu, hlboko a doktorka ma idporucila ak budem mat tazkosti do ruzomberka na odber ci je to zhubne,nezhubne...
Mam to yz hodne dlho,keby nie som pred rokom tehotna,ani to nik nezisti aj ked chrapcala som statocne,jak prefajcena 🙂
Vysoke davky liekov sa pidla mna beru preto, lebo vybranim stitnej sa ti neprodukuju hormony,dolezite pre zivot a teda sa musia pre fungovanie tela dodat umelo...

Aj tu je nejaka diskusua
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ake-nasledky-bude-mat-vyoperovanie-stitnej-zlazy/

laurika25
19. feb 2017

@gabuchah ja.mam 39 ale hodnoty.mas dobre?

gabuchah
19. feb 2017

@laurika25 tak to mas tiez malo rokov...
Hodnoty mam asi dobre, vraj mi stitna pracuje dobre, len je zvacsena s tym uzlom..tlaci mi to na hlasivky...ty mas ake hodnoy? Mozem kuknut do karty tie moje

laurika25
19. feb 2017

@gabuchah ja mam tsh 0.01 a protilatky som mala asi tak 18.

gabuchah
19. feb 2017

@laurika25 Jaaj,to mas malo veru...a uzivas jod?
Ja mam tsh 1,727 (0,35-4,94)
Ft4 11,88 (9,01-19,05)

Ak to druhe su protilatky, tak ich mas dist,nie?

laurika25
19. feb 2017

@gabuchah tak mas v norme hodnoty,len niektore baby.mali v norme a tiez.ich posielali koli uzlom,ze to moze prepuknut do niecoho horsieho. Mam jod organicky,beriem.uz 3. Tyzden.,ale nepozorujem.ziadne zlepsenie

nostres
28. máj 2019

@34patka34 lieky ako thyroxin a euthyrox SZ nepodporuju, nahradzaju telu chybajuci hormon TSH a tym padom SZ uspavaju... Ja na jod nedam dopustit, lieky neberiem, uzivam jodis, co je organicky jod, vysledky mam v norme som pravidelne sledovana endokrinologom.

vlahjinka
21. dec 2019

@puklica13 ahoj, prosím ťa o kontakt na liečiteľku

nikaroxy
22. máj 2020

@nika82 prosim kde vam taktopredpisali lieky?🙏🏼Ja mam 120stale...a bez zmeny

nika82
22. máj 2020

@nikaroxy endokrinologicka mi to predpisuje ale uz mi to vratila len na Euthyrox 125 denne lebo pri tej 150 som bola uz predavkovana

nikaroxy
22. máj 2020

@nika82 Kks ako aj ja mam 125 ale pri mierne zjizwnej funkcii ked mi dala 25ku tak sa mi to zda vela a vobec nechudnem😬