Stojí mi to za to byť v strese?

lucia851
4. mar 2023

Ahojte som psychiatrická pacientka a začal som robiť v domove dôchodcov opatrovateľku ale nezvladam to .Začínam mať zas stresy úzkosti aj depresie.Mam dať výpoveď?keď to nezvladam aby som sa zas nezrušila?

zmrzlinka2021
4. mar 2023

@lucia851
Daj vypoved, prretoze toto je velmi tazka praca a potrebuje cloveka, co sam ma v hlave "upratane" a hlavne tam musis mat velku lasku k praci so starymi ludmi. Je to velmi narocne.

pralinka25
4. mar 2023

no toto urcite nie je typ prace pre teba. je to velmi psychicky narocna praca aj pre cloveka ktory nema problemy tvojho typu. tym nechcem urazit ale sama som v takom zariadeni roky praxovala, psych. problemy nemam a bolo to narocne aj tak.
skus sa poobzerat po nejakej inej praci. nieco menej zatazujuce psychiku.

lucia851
autor
4. mar 2023

@pralinka25 rodičia mi zas vynadaju kvôli tomu a nebudú sa so mnou viac rozprávať.

dota6
4. mar 2023

@lucia851 ach, rodičia vedia o tvojej diagnóze? Robili niekedy v domove dôchodcov? To nie je práca pre teba, jednoducho sa tam trápiš. Rodičia sú možno smutní, že nebudeš mať prácu, no skús hľadať inde zatiaľ. Aby si mala aspoň nejakú perspektívu. Máš opatrovateľský kurz? Skús pozrieť inzeráty, či nehľadá nejaká rodina opatrovateľku. Na jedného seniora budeš stačiť 😇 držím palce.

lucia851
autor
4. mar 2023

@dota6 vedia o mojej diagnóze ale im je to jedno

zmrzlinka2021
4. mar 2023

@lucia851 Rodicia ti nechcu zle, ale su neinformovani a nerozumeju tymto veciam, preto sa na nich nehnevaj a hlavne nerob veci, lebo oni chcu.

dota6
4. mar 2023

@lucia851 tak to mi je úprimne ľúto. Mala som niekoľko klientov s podobným problémom. Veľmi im vyhovovala práca kde neboli pod tlakom. A to bolo naozaj ťažké nájsť. Všade sú nejaké tlaky a nároky, každá práca také obnáša, úprimne, nevydržala pani pracovať ani ako upratovačka, pretože nevedela prácu ukončiť, stale sa motala na mieste. Neviem akú máš diagnózu, no neskúšala si vybaviť invalidný? Akú prácu si mala pred touto?

lucia851
autor
4. mar 2023

@dota6 ja poberám polovičný invalidný.mam stredne ťažké depresie a uzkosti

lucia851
autor
4. mar 2023

@dota6 a aj neuropaticku bolest chrbtice

lauricka
4. mar 2023

@lucia851 Nikdy nestojí za to byť v strese. Ak vám to zhoršuje stav, nestojí to za to.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
autor
4. mar 2023

@bilberryday ten mi povedal že keď nezvladam prácu takú ťažkú na 8 hodín aby som to nerobila

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
4. mar 2023

Urcite ti neradim ostavat ak ti to sposobuje stres.Na druhej strane,aka praca by sa ti pacila?Aka praca podla teba nesposobuje stres?Kolko mas rokov?Zijes s rodicmi?Kolkata je toto tvoja praca?Nech mame komplexnejsi obrazok.

lucia851
autor
4. mar 2023

@maminkadeticiek mám 37 som vydatá a nežijem s rodičmi

maminkadeticiek
4. mar 2023

@lucia851 A financne si od nich nejako zavisla ak sa smiem spytat takuyo otazku?Smerujem k tomu ci maju nejaky dovod ti do toho vobec rodicia kecat a preco by malo teba trapit co povedia rodicia v takomto veku.Tomu nerozumiem.

lucia851
autor
4. mar 2023

@maminkadeticiek není som od nich závislá ja bývam už s manželom.Len oni sa mi až moc starajú do života

dota6
4. mar 2023

@lucia851 juuj, tak rodičia sú a vždy budú rodičia, možno sa len boja ako to bude s tebou bez práce. Ale ak ti toľko stresu spôsobuje a zhoršuje, už aj tak zlý zdravotný stav, tak by som sa netrápila. Je to náročná práca :( psychicky aj fyzicky. Drž sa, stoj si za svojím. Rodičom povedz, že to nebola práca pre teba a basta. Viac im nemusíš vysvetľovať.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz