Strach z anestézy

29. máj 2020

Ahojte. Chcem pocut vase rady/napady/skusenosti... S najvacsou pravdepodobnostou ma caka chirurgicky zakrok. Este neviem ci v lokalnej alebo celkovej anesteze. Problem je, ze sa ten anesteze bojim. Aby som to vysvetlila ani nie tak anestezy samotnej (ved to ma len uspia a zobudia) ale toho ze som pocula, ze z anestezy ludia vracaju a z vracania ja mam panicky strach (aj z mojho, aj ked sa to stane detom). Mate skusenost? Pripadne svoje skusenosti/rady a tak? Dakujem

ikonica
29. máj 2020

Mala som anestezu 3x a ani raz som nevracala... A to som cca hodinu pred tou prvou jedla... Dve boli take kratke cca 10-15 min (kyretaz) a posledna neviem ako dlho (cisarak)

weba
29. máj 2020

Ahoj, mňa operovali cca hodinu, nemala som silnú anestezu. Vôbec som nevracala, iba keď večer isli so mnou na wc, tak mi ostalo zle(na vracanie), ale hneď ma zobrali naspäť do postele. Potom išli so mnou neskôr a to bolo v pohode.
Tiež neznášam vracanie, vzdy sa to snažím zastaviť 😉

mmoonna
29. máj 2020

Bola som v celkovej anestézii trikrát,ani raz som nevracala,ani mi nebolo zle. Akurát po poslednej som mala strašnú zimnicu.

kittyna5
29. máj 2020

Aj ja mám panický strach z vracania, ale uspať by som sa dala pri každej príležitosti, keď mi majú ísť niečo robiť. To je hneď prvá možnosť na ktorú sa pýtam, či je možná. Nad tým, že by som potom mala vracať som sa ani nezaoberala nikdy. Raz som bola v narkóze a nič mi po prebudení nebolo

autor
29. máj 2020

Dakujem baby upokojili ste ma. Dnes idem k doktorovi tak uvidim ako to vsetko dopadne. Dufam ze nebudu musiet nic 😂

graft
29. máj 2020

Ahoj, mala som 2xcelkovu anestezu a 2xspinalnu-vsetko sekcie...ani raz mi ChvalaBohu nic nebolo, ziadne zvracanie...drz sa, urcite to bude v pohode...

pininka1
29. máj 2020

Ja som zvracala že až, po slepaku, aj po operácii zubov. Ale keď som išla na cisársky, tak som im vravela že zle znasam narkózu a dali mi takú že som z nej nevracala, len sa mi veľmi točila hlava. Po spinale som nemala vôbec nič.

autor
29. máj 2020

@pininka1 dakujem za info, urcite im to aj ja budem duplovat 😂 a viac ako raz 🙈

andrea_82
29. máj 2020

Ja som bola v celkovej anestéze tuším 6 x a len pri tej poslednej ma po zobudení raz natiahlo. Ale nevracala som ani raz.

autor
29. máj 2020

Baby a este mi napiste mesta kde ste boli prosim...

carmenuska
29. máj 2020

Neboj sa,vracia sa výnimočne. Ja som bola v narkoze už 6x a vracala som iba raz. A aj to bola chýba sestričiek. Zabudli mi spustiť infúziu...Na to daj pozor.Ja som spala ,nie a nie sa riadne prebrat,tak som si nevšimla,že mi netečie. Vracala som z dehydratacie.Potom mi hneď dávali Ing. A glukózu,ťa veľmi pomôže na vracanie aj iní proti vracaniu vedia dať a potom to už bolo ok.

hastrmistr
29. máj 2020

Ja som bola 2krat uspata, prvy krat som trochu vracala sliny a druhy krat nic.primar povedal ze som bola setrnejsie uspata....treba povedat doktorovi ze trpis panickou poruchov z vracania nech to vie.....ked je zodpovedny tak pomoze.....zapise do karty a podla toho anesteziolog urci latku.....

autor
29. máj 2020

@hastrmistr dakujem za radu, spravim tak 🙂

nika82
29. máj 2020

pripadne mu povedz ze sa bojis ze budes vracat pichnu ti nieco proti vracaniu

autor
29. máj 2020

@nika82 dakujem ja skusim uplne vsetko co mi vsetky radite aby som sa tomu vyhla...

Ste uzasne baby dakujem. Dam vediet ako to dopadlo ked budem vediet nieco viac... 🙂

denden77
29. máj 2020

ja som sa tiez bala celkovej (2x spinal, 2x celkova).. a nakoniec uplna pohoda jahoda 😊

asia83
29. máj 2020

Ja som mala panický strach z anestézy. Mala som ju doteraz dvakrát. Bála som sa, že sa nezobudím a toho pocitu, že zrazu bum a nič, bez vedomia. No jedno vám poradím. Snažte sa byť tesne pred jej podaním šťastná a usmiata. Tak, ako zaspávate, sa potom budete cítiť celý deň. Prvýkrát som zaspávala s revom a po prebudení som celý deň revala a mala depresie. Druhý deň už nič. Druhýkrát som zaspávala usmiata, veľmi milá anestéziologička bola, no a celý deň potom som mala perfektný, cítila som sa ako v nebi, usmiata, hoci som bola po nepríjemnom zákroku.

babababka
29. máj 2020

2x som mala anestéziu.1.xsom vracala dosť po nej,motačka,bolesť hlavy..2.x som išla na operáciu plánovanú,mala som dohodnutého anesteziológa.Ten mi poradil,aby som po prebudení pila pepsi colu.Pomohlo,nič mi nebolo.

autor
29. máj 2020

@asia83 dakujem za radu, skusim 🙂
@babababka dakujem, to bude prve co si zbalim 😁

asia83
29. máj 2020

Za málo. Ešte jedna vec. Ani raz som po anestéze nezvracala, ani ma nenapínalo. To závisí od anestéziológa a vášho organizmu. Držím palce.

juliet86
29. máj 2020

ja uz som bola aj muz bol aj v celkovej aj v spinalnej ani jeden z nas nevracal. maj prioravenu po operacii klasicku kolu. a predtym nejedz. ved ani nemas jest vela hodin predtym. takze ani nebude co zvracat ;) vela stastia. to das drzim ti palce. potom nam napis. moja sestra ma tiez paniku zo zvracania. a jej dcerka sem tam zvracia z jedla ale zvracia ako proficka a sestre to pomaha prekonat jej vlastnu traumu

astika
29. máj 2020

Tak ja som tiež bola uspatá niekoľkokrát, strááášne sa vždy bojím, raz som aj zvracala, ale pamätala som si to matne...Nič to, sestričky sú zvyknuté. Najhoršie pre mňa bolo, keď mi robili v tehotenstve serkláž v celkovej anestéze a po prebudení som vykrikovala, že si prosím koňakový strik, ja abstinet. No, smialo sa celé oddelenie, hanbila som sa ako pes a odvtedy si ma lekári na oddelení doberali. Tak čo, mamička, kedy pôjdeme na ten váš koňakový strik? No, hanba jak sviňa😂

autor
29. máj 2020

@juliet86 tiez to tak mam.. ked sa to stalo syncekovi posledne 2x bola som nanho nesmierne pysna ako to zvladol... S dcerkou je to este trochu zle lebo je malicka ale velmi sa snazim vtedy nerobit paniku... Ked sama neviem ako tu situaciu zvladnut a ako to vracanie zastavit...
@astika aspon ste mali veselo 😂

autor
29. máj 2020

No baby poslal ma obvodny na chirurgicku ambulanciu, sedim a cakam tak uvidim co sa bude diat...

nika82
29. máj 2020

@babababka ja som mala čas a po prebudení som mohla piť zo 2h

kiki68
29. máj 2020

Kazdy reaguje inak, ja sa rychlo zobudim, mam naladu uplne ze super, naficana ako po 3 redbulloch a kecala by som aj so smetnym kosom. Nikdy ma z toho nenaplo ani nic podobne. Keby dom nebola par krat zosita ako plysak tak sa zdvihnem a idem na nejaku party. Naposledy ma museli po cca 10 hodinach tejto euforie niecim zase trosku zlozit. Lebo ma doniesli o 11:30 na izbu a ja herecka som do polnoci bola aktivna ako skrecok. Tak mi o polnoci supli nieco do infuzky a na 4 hodiny som zaspala. Potom uz som na druhy den zase fungovala ako nic. Netreba sa vobec bat. Z celeho oddelenia co boli gyn operacie a onkologicke nebolo ani jednej zene velmi zle, ze by zvracala.

tahomi
29. máj 2020

Som anesteziolog, pri hodinovom vykone neexistuje ziadna slabsia alebo silnejsia anestezia 😒 prosim vas dievcata nezavadzajte.
Standard dnesnej anestezie je uz predoperacne aj peroperacne podavat lieky proti vracaniu. Neviem co ti idu operovat, ale pepsi sa odporuca po spinalke/epiduralke.
Pri otazkach sa prosim obrat na anesteziologa, ktory ta bude uspavat, nie modry konik.

dollyzv
29. máj 2020

Ja som bola raz v narkoze,na druhý deň som sa išla trošku prejsť po vlastných a o pár minút má viezli naspäť na izbu na nosidlách 🙈🙈🤣🤣 strašne mi prišlo zle ,úplne ako keby som zgumenela a šla som k zemi

zuzik307
29. máj 2020

ako anesteziolog uplne suhlasim s @tahomi
k autorke: "ved to ma len uspia a zobudia" je celkom mila predstava, ale tak teda radsej ostan pri nej...nemas strach z anestezy, ale z vracania- spomen to anesteziologovi na predanestetickom vysetreni...vracanie nie je pravidlo, skor vynimka v dnesnej dobe🙂

sunny8
29. máj 2020

Z anestézy ľudia môžu vracať ale nemusia.