Strašný strach z ALS a úzkosť

kasmir
26. júl 2021

Zdravim,zacalo to pred mesiacom kedy som si vsimla ze som nejaka grimbloska,vysmykol sa mi mobil alebo padla plienka a pod.Ale nic extremne nepridavala som tomu nic ze sak to sa stava.Potom to nejak preslo alebo som si to nevsimala,neviem.Zrazu na mna vyhupslo video na fb kde ma jeden pan ALS a rozmysla o asist.samovrazde.A odvtedy na to neviem prestat mysliet,ze co ked to mam.Strasne stresy a strachy zazivam.Hned som si zacala vsimat nohy a ruky ze mi v nich sem tam sklbne,mravci alebo ze textil ked idem chytit tak ho niekedy chytim az na druhy raz.Tento rok mi diagnostikovali tetaniu,viem,vsetko toto su priznaky tetanie ale co ak mi zacina ALS.hrozne sa bojim,mam 10 mesacne babo a je mi strasne pri predstave ze by sa mi nieco take stalo.citim sa strasne ze vobec taka choroba existuje a ludia trpia.je mi hrozne:(trpim uzkostami a mam hrozne strachy z chorob,za poslednych 10 mesiacov uz som si nasla tretiu chorobu ale co ked?navstevujem aj psychologa ale po par dnoch kedy od neho odidem mi je opat zle a bojim sa ;((

ruzovakrava
26. júl 2021

@kasmir je dobre že na sebe pracuješ so psychológom ale mala by si trochu zmeniť svoje zmýšľanie. Viem tie myšlienky sú tak dotieravé že sa ich nedá zbaviť, ver že každý má svoj strach, ja tiež. Vždy keď začnem rozmýšľať nad niečím takto zbytočným a neprospešným, nájdem si niečo čo ma poriadne zamestná, vybehnem s deťmi na bicykle a podobne, vtedy všetku pozornosť musíš venovať im. Musíš sa snažiť to v sebe spracovať, hoci aj tým že sa dáš vyšetriť, ak ti to prinesie pokoj. Takto sa nedá žiť, stále so strachom, tým si privodíš len ďalšie a ďalšie ochorenia a bude sa to nabaľovať

kkovacovak
26. júl 2021

@kasmir mala by si sa nad tým zamyslieť lebo sa len rútiš do problemov. Obávaš sa niečoho čo ani neexistuje a ani sa nestalo. Stresuješ samú seba a určite je pri tebe nepokojné aj bábätko. Ano tetania môže pripomínať xy ďalších chorôb ale práve to ťa musí zastaviť v tom o tom premýšľať. Vieš že ju máš a z toho vznikajú rôzne problémy ktoré môžu naoko vyzerať horšie ako sú. Tým že takto uvažuješ si samotnú tetaniu zhoršuješ. Musíš sa naučiť odvrátiť pozornosť a zamestnať myseľ. Nájdi si nejakú záľubu, začni cvičiť, to veľmi pomáha, joga a meditácia, tam sa naučíš vypnúť hlavu a potom toho budeš schopnejšia aj v kľude. Sama dobre vieš že takto sa fungovať nedá. Treba len na sebe pracovať a zahnať také myšlienky

sslobodnamama777
26. júl 2021

tak to mám asi aj ja to ALS

kasmir
autor
26. júl 2021
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienocka2808
26. júl 2021

@kasmir ked ti to zacalo pred mesiacom, ALS sa prejavuje tym, ze nema ziadne zlepsenia stavov, iba zhorsenia. Cize , ak by si mala ALS tak by sa ti stav iba zhorsoval a to citelne z mesiaca na mesiac. Moja kolegyna na to zomrela ako 54rocna cca 4 roky dozadu, mala som priamo moznost sledovat postup jej choroby v zaciatocnych fazach a to slo z tyzdna na tyzden dolu vodou.

kasmir
autor
26. júl 2021

@lienocka2808 to ma velmi mrzi;(dakujem za info ale

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika9878778
31. júl 2021

@kasmir Ja som taká istá, od kedy som porodila malého len sa sledujem. A teraz počúvaj (sklbu mi nervy, trasu dá mi ruky, mravčii mi v končatinách a takisto mám stavy uskosti, včera som sa asi 10x potkla) aj ja sa bojím že mám ALS a mám 6 mesačného syna. Mám presne take iste pocity. Beriem magnezium a stále dúfam že je to len tetania ale myslím že áno. Netreba hneď myslieť na somariny. Ja sa napríklad veľmi zamestnávam synom aby som na to nemyslela

luccija
31. júl 2021

@kasmir úzkostná porucha čím viac sa budeš báť, tým horšiu budeš mať tetaniu a úzkosť.Nie si chorá iba sa bojíš a si neuroticka.povedz to lekárke vyšetrí Ta a upokojila sa.Vela žien má úzkosti, keď porodia začnu sa báť o seba, dieťa, sú unavené a v hlave sa rozbieha kolotoč uzkosti

gabika9878778
31. júl 2021

@luccija súhlasím a veľa robí psychika. Keď som nato pár dni nemyslela tak zrazu mi nič nebolo 😂

luccija
31. júl 2021

@gabika9878778 no vidíš, tak sa zaujmi niečím iným to je najlepší liek

luciac
17. dec 2021

@kasmir ako sa mate? inak presne ako keby som. o sebe citala

julsh123
13. sep 2023

@gabika9878778 dobrý deň,ako sa máte? Potvrdilo sa vám als?