Strata chuti a čuchu pri Covide

27. apr 2021

Kolko ste nemali chuť a čuch pri covide v piatok mi vyšiel PCR test pozitívny odvtedy nemám chuť ani čuch 🙈 je to také divne človek ani nevie co vlastne je

elenajezova
27. apr 2021

Ja som stratila našťastie len čuch a tiež to bolo divné. Ani ťuk, nič... Až po zhruba 2 týždňoch sa mi začal strašne pomaličky a postupne čuch vracať...

autor
27. apr 2021

@elenajezova jeeejda tak to si asi ešte počkám 🤷‍♀️🙏

00ivi00
27. apr 2021

Môj brat mal pred pár rokmi normálnu chrípku, stratil chuť a čuch a ten čuch nemá doteraz v poriadku. Takže zrejme je to individuálne, ale mame sa zas po covide tak po týždni všetko vrátilo do normálu.

danka808
27. apr 2021

Otec bol asi 2 tyzdne bez cuchu a chuti, no brat len tyzden. je to individualne

autor
27. apr 2021

@danka808 ďakujem no snáď sa to da do normálu čím skôr

pannama1
27. apr 2021

niekomu sa vrati skor, inemu zase neskor. tazko povedat, ako dlho nebudes mat cuch ani chut. moja svokra ked mala covid, tak tiez nemala chud ani chut ale jej sa do tyzdna vratil naspat.

evkamotka
27. apr 2021

Ja som nemala mesiac. Strasne cudne to bolo

dazdovka
27. apr 2021

Ja tak 10 dni, lenze potom sa mi cuch nevratil taky ako bol predtym a stale to trva (4 mesiace po nakazeni), citim vyraznejsie dusicnanovy smrad v zelenine, vonku na ulici z kanala, sirne zlozky vo vajciach, je to zleee a uz mi to lezie na nervy.

renka30
27. apr 2021

Manzelovi sa to tak do mesiaca upravilo

monka105
27. apr 2021

Ja som nemala ani jedno cca dva týždne, potom sa mi začali pomaly vracať, ale necítila som hneď všetko ,,naplno”, úplne v poriadku to bolo až cca po mesiaci. Inak toto bol najzvláštnejší príznak covidu. Ale malo to aj výhody. Necítila som priateľa ležiaceho vedľa mňa, ktorý sa nesprchoval tri dni, lebo ho bolelo celé telo 🙈😂😂

mariejenka
27. apr 2021

Bolo to otrasné, necítiť,nic...a mne uz po týždni sa vracal pomaly .

darja27
27. apr 2021

Buďte rada že sa tak zastavilo u vás len takto,ak teda nemate ostatné potiaže.Aj tak máte dobrú imunitu 😊presne tak som to mala aj ja,len ja som nebola na teste ,som na materskej a sedím väčšinou doma 🙄 ale k veci-mne sa oboje vrátili okolo 14dna,ale postupne....uz keď mi začala voňať káva bola som šťastná 😁 mám tie zmysly ako predtým ,žiadne poškodenia nevnímam.

veronice
27. apr 2021

Stratila som len cuch, po tyzdni bol spat a za ten tyzden sme takmer vyhoreli ked som zabudla vypnut plyn pod panvickou v ktorej som si robila omeletu a necitila som ako mi tam uz pomaly tlie plastova naberacka 🙈🙈🙈 este ze som pocula ze to pukoce 🙈🙈🙈 takze pozor na toto 😁🙈🤦‍♀️

maartiinaa11
1. jún 2021

Ťahám 7.mesiac, žiaden čuch 🙂

kocurikpupcek
1. jún 2021

@maartiinaa11 aj ja podobne, už piaty mesiac bez čuchu😳 ( ale že nič😣)
Tešila som sa na vôňu orgovánu. A stále nič.

maartiinaa11
3. jún 2021

@kocurikpupcek ešte stále máte 2 mesiace 😁 človek si už aj zvyká 🤷‍♀️

didamt
3. jún 2021

ja som mala covid v novembri, bez chuti som bola asi 3 týždne a bez čuchu dlhšie, vracal sa postupne. Musím však povedať že ani po takom dlhom čase to nie je ono. Veci mi už nechutia tak ako predtým. Chutia mi menej výrazne, chute sú také tlmenejšie, čo mi dosť vadí, kedže ja som taký gurmán. Je veľa veci na ktorých si proste už nepochutím. Čo cítim zreteľne sú výrazné veci ako sladké, kyslé..ale také mäso v omáčke mi príde mdlé.

maartiinaa11
3. jún 2021

@didamt my čo necítime ale že vôbec nič by sme boli radi aj za minimálny náznak čuchu 🙁

didamt
3. jún 2021

@maartiinaa11 to verim,hovorim za seba

cackaa
3. jún 2021

@didamt Presne to isté...čuch aj chuť funguje tak na 50%, aj to neviem či nie menej. Ani jedlá neviem dochutiť...som 2 mesiace po covide

didamt
3. jún 2021

@cackaa no dva mesiace po to som mala rovnaky stav, na nervy to bolo aj varit pocas covidu, vsetci doma, ja jediny kuchar v rodine 🙈, varila som po pamati. Asi 2 mesiace dozadu som varila gulas, pysna ako som ho dobre dochutila..pytam sa muza aky je..ze taky dietny..nedochuteny. pizza mi nechuti ako kedysi, stale take tlmene vsetko a to som uz vyse 6 mes po prekonani. Dala by som tomu tak 85%. Mam lepsie a horsie dni aj s chutou aj s cuchom.

andrii
3. jún 2021

Ja som 7 mesiacov po prekonaní Covidu a čuch nemám vôbec doteraz. Chuť sa mi vrátila asi po dvoch týždnoch,ale mám ju iba na 70 perc.

graft
3. jún 2021

Ja som stratila len cuch pri covide, aj to len na asi 5 dni, potom sa to vratilo do normalu

janulik270
3. jún 2021

Ja som chut stratila na 3den od porvrdenia neprajem nikomu zazit schudla som ako to je v pohode ale byt hladna a telo nedokaze nic zjest a este 12 druhov liekov brat nic prijemne.Do 10dni chut opat prisla Svagor stratil cuch na 2 den uz je tomu mesiac a este ho nema.Moze to trvat aj pol roka.

monci20
3. jún 2021

@maartiinaa11 aj ja som 7 mesiacov po covide a 4 mesiac čo mi všetko smrdí a všetko divne chutí, niekedy si myslím či by nebolo lepšie necítiť nič, ako také smrady

monci20
3. jún 2021

@kocurikpupcek tiež som čakala ako mi bude voňať orgován a strašne mi smrdel🙁

kocurikpupcek
3. jún 2021

@maartiinaa11
@monci20 tá úplná strata čuchu má aj svoje akože výhody...necítim žiaden smrad 😀

cackaa
4. jún 2021

@monci20 Ja som sa tak tešila na jahody, ale chutia hnusne...ako plesnivé ☹

maartiinaa11
4. jún 2021

@cackaa presne a ešte paprika a obľúbený parfém že topka😂 myslela som že sa dovracam 🤷‍♀️😁

maartiinaa11
4. jún 2021

@kocurikpupcek presne, pracujem v zdravotníctve a toto je naozaj "super" necítiť niektorých ľudí 😁