Strava 2 dni po operácii slepého čreva.

lenicka170
5. dec 2019

Ahojte prosim poradte mi.. som 2 den po operacii slepeho creva a neviem akk sa stravovat.. mam drzat dietu nevysvetlilj mi ze co presne jest a ani akj dlho to ma trvat.. prosim poradte mi🙂

nika82
5. dec 2019

ake cislo diety si mala , najdi na nete a podla toho papaj

lenicka170
autor
5. dec 2019

@nika82 mala som cislo 0 tekutu stravu.. ale ako dlho na nej byt?

nika82
5. dec 2019

@lenicka170 bola by som do konca týždňa a potom pomalšie zahustovala

lenicka170
autor
5. dec 2019

@nika82 ahaa a detska krupica vo vode s cukrom podla teba moze byt?

amienne
5. dec 2019

A ty si uz doma? Ja som po slepaku bola tyzden v nemocnici a bola by som aj dlhsie pokial by nebola stolica. Prvy den som nemohla nic len vodu pit, druhy den som mala daky vyvar sslen nastruhanou mrkvou a vecer kasu. Na treti den uz jogurt a aj masko chude mlete take na vode ale len trocha s kasou. V podstate cely tyzden viacmenej kasovita strava a neskor tiez ziadne strukoviny, kel, kapustu a take tahsie veci na travenie. Varene vacsinou na vode ( nie surova zelenina), olej ked tak len potom poliat, malo slane, nekorenene. Po mesiaci som jedla uz normalne.

lenicka170
autor
6. dec 2019

@amienne ano teraz v nemocnici nedrzia pokial niesu komplikacie🙂 cize mozem aj ovocnu activiu? Acidko? Zemiakovu kasu a aj napr. Dusenu kuraninu? A po tyzdni si potom ako pridavala jedlo? Mozem aj kuraci vyvar s rezancami? Kedy si mozem dat rozok alebo piskoty? Dakujem velmi za radu lebo mne nepovedali nic iba to ze tyzden mam jest kasovite ale co neskor tak to neviem🤔

amienne
7. dec 2019

Ano prvy tyzden kasovite, uvarena a rozmixovana zelenia, ryza, zemiakova kasa, piskoty a rozok som jedla tusim na siesty den. Kuracie som nejedla ale hovadzie, telacie lebo kuracina tiez naduva. Kura som zacala az po mesiaci jest. K acidku sa neviem vyjadrit, ja som pila najma vodu a caje. Vyvar s rezancami ano, len na zaciatok si tu zeleninu uvar uplne do makka a trochu premixuj, po tyzdni uz nemusis mixovat len uvar dostatocne do makka. Ja som pridavala jedlo postupne. Po troch tyzdnoch kazdy den jednu vec a som sa sledovala, ci nejaky problem. Ale bolo vsetko v poriadku. Ja som bola operovana v lete a po mesiaci som uz ficala na paradajkach, paprike aj uhorke. Ale davala som si pozor aby som jedla pomaly a dostatocne prezuvala jedlo.

lenicka170
autor
8. dec 2019

@amienne dakujem velmi pekne uz mam konecne prehlad 😉 oki skusim to takto.. a ake by som mala mat problemi ak by mi strava nesadla? Bolest brucha? Alebo ako? A buduci tyzden teda mozem uz aj nejaky keksik alebo nieco sladke?