Stredne ťažká depresia

pamag1805
23. feb 2015

dobrý deň, moja diagnoza je f33.1 (stredne ťažka depresia), myslíte že by mimohol s týmto ochorením byť priznaný čiastočný invalidný dôchodok??t.č. som na materskej dovolenke,ý?? liečim sa 7 rokov, stale je to dokola to iste a lieky budem brať už stale....e tu niekto komu bol s touto diagnozou dôchodok scvhvalený??dakujem za odpoved.

bonaqa2013
23. feb 2015

@pamag1805 a liečila si sa aj v nemocnici? Mám na mysli psychiatriu. Ak nie, tak asi ťažko.

ushuaia
24. feb 2015

@pamag1805 kedze sa liecis...navstevujes psychiatra...on moze napisat spravu, mozno este bude treba nejake posudky a stym treba potom na urady...

pamag1805
autor
24. feb 2015

@bonaqa2013 pred siedmimi rokmi som sa liečila vyše dvoch mesiacoch, bo som sa pokusila o samovraždu,ale do papierov mi to lekarka neuviedla,može mi to uviesť aj obvodný lekar???

ushuaia
24. feb 2015

@pamag1805 toto by mal napisat psychiater nie obvodak...

sue
24. feb 2015

@pamag1805 pravdepodobne sa pýtaš na finančné prostriedky, nie? 😕 Kým si na materskej dovolenke, resp. rodičovskej, nik nebude posudzovať, či máš nárok na invalidný dôchodok. Tvoja PN by musela trvať 52.týždňov a potom Sociálna poisťovňa prostredníctvom svojho posudkového lekára posúdi tvoj zdravotný stav a či máš nárok, resp.v akej výške na invalidný dôchodok - t.j. na koľko percent si ZŤP...

Takže podľa mojich informácií, najskôr musíš byť PN - dlhodobo PN...

katy2
24. feb 2015

@sue to, co pises, plati pri plnom invalidnom dochodku.... pri ciastocnom nemusi byt PN cely rok.... staci, ak ma problemy a dlhodobo sa lieci....

sue
24. feb 2015

@katy2 ano,ale musi byt PN, nemoze byt na rodicovskej dovolenke uz, ci?

katy2
24. feb 2015

@sue ale ked byvala PN pred rodicovskou a aj pocas RD sa stale lieci, a bude mat nalezy od psychiatrov, staci to na posudenie

gubiko
24. feb 2015

@pamag1805 stavte sa u vášho obvodného lekára a ten vás ponaviguje aké všetky papiere a od koho budete potrebovať. základom na posúdenie bude posudok od psychiatra, ktorý sa vyjadrí k vášmu zdravotnému stavu, ktorý vám bráni pracovať. za pokus to určite stojí. poznám dievča, vlastne už ženu, ktorá mala diagnostikovanú depresiu a mala schválený ID. dôležité však je, aby bol posudok od psychiatra písaný v tomto zmysle, teda, že ID potrebujete.
na druhú stranu, ste matka, keď budete mať ID z tohto dôvodu, dávajte pozor na prípadné komplikácie, ktoré by mohli spôsobiť neprajníci. mohlo by ísť totiž aj o dôvod, pre ktorý by mohla byť otázkou aj vaša starostlivosť o dieťa.

bonaqa2013
24. feb 2015

@pamag1805 obvodný lekár napíše len to čo mu napíše psychiater.

sardinka333
24. feb 2015

Musíš mať aj nejake hospitalizácie na psychiatrii - myslím Pinelova nemocnica. Pokial si len ambulantne liečená a berieš jedny antidepresíva tak neverím, že ti to priklepnu. Pred 7 rokmi si bola dva mesiace...to je málo, žial. 7 rokov si hospotalizáciu nepotrebovala? Ako je to hnusné, ale posudkový su ,,svičky,, a nemysli si že ti niečo len tak daju. Kebyže máš schizofreniu plus hospitalizácie tak je to ine. Ja som na liekoch bola 6 rokov - len jedny antidepresíva a nad ID sa lekarka len pousmiala....žial treba trpeť trošku viac. 😒