Stres, keď idem na nákup a na poštu

lolita365
18. feb 2021

Ahojte chcem vedieť či niekto prežíva to čo ja, hrozný stres, hlavne keď idem nakúpiť, do obchodu, lekárne, postu, je to neopísateľný pocit, taky že niekedy ani nenakupim tak ako by som chcela, ale vrátim sa domov ☹️

pribinak
18. feb 2021

@lolita365 sociálna robia. Určite niekoho nájdeš

snowflake07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolita365
autor
18. feb 2021

@pribinak je to hrozný pocit, ale je to čudné keď sa vrátim domov tak všetko je v pohode

lolita365
autor
18. feb 2021

@snowflake07 asi mesiac aj niečo to pozorujem, myslela som že to prejde ale nie, aj dnes keď som bola nakúpiť tak som tak narýchlo všetko nakúpila a hneď domov

pribinak
18. feb 2021

@lolita365 ja nič take nezazivam, ale určite sa ti niekto ozve

lolita365
autor
18. feb 2021

@pribinak ďakujem

metuzalem
18. feb 2021

Skús niečo prečítať o agorafóbii

esti58
18. feb 2021

Vymysli si strategiu.Budes chodit dva krat za den do obchodu alebo kazdy den na malu chvilu kolko mozes.Proste sa tomu prisposob.Prisposob sa ,,svojmu telu,, ked je to ,,teraz trosku inak.Prisposob si hodinu,kedy je tam malo ludi.A nikto sa do teba nestara?Lebo do mna sa isty cas starala rodina a chytal ma takyto stres.

sonulcicka
18. feb 2021

Nie je to náhodou spojené s koronou? ja mávam taký pocit. Nie veľký stres, ale také náhlenie, stráviť tam čo najmenej času a domov 🙂

lolita365
autor
18. feb 2021

@esti58 áno toto som urobila, ísť viac krát do obchodu, a skúsiť aj komunikovať s ľuďmi, lenže v hlave mám stále to isté všetko rýchlo musím robiť

iwesska
18. feb 2021

To je nasledok izolacie. Tiez som to mavala v istom obdobi. Nepomoze nic ine,len nechat uzkost v tom obchode vystupnovat a zotrvat,aj ked sa citis zle. Nestane sa ti nic,je to len pocit,ale tym,ze zotrvas,zoslabne a nebude sa ti opakovat. Chvilu to bude trvat,ale zmizne to. Hlavne odtial neutekaj,tym ten strach len prehlbujes.

lolita365
autor
18. feb 2021

@sonulcicka aj to môže byť, proste je to taký stres a dosť ma to trápi keď nemôžem v kľude nakúpiť, ale hneď čo mi príde pod ruku zoberiem a doma si poviem prečo si nyvybrala lepšie

lolita365
autor
18. feb 2021

@iwesska presne už keď cítim že na mňa to ide tak stresujem, napríklad predvčerom som kúpila len chlieb ale salámu už nie, lebo som sa necítila dobre a radšej som zaplatila a odišla odtiaľ

evalin88
18. feb 2021

@lolita365 mne sa to dialo davnejsie, bolo to podla mna tym ze som bola vacsinou doma, bola som po škole a ešte nepracovala, proste som si odvykla komunikovat s ludmi. Nakupit som este zvladla, ake nepr do banky nieco vybavit uz nie. Proste akoby som mala strach komunikovat s cudzymi ludmi. Potom som nastupila do prace a postupne to preslo. Kolegyna totiz usudila, ze dvihat telefon musim ja a bolo vybavene. Dnes som mala velmi divny pocit v potravinach...

marioneta123
18. feb 2021

@lolita365 nečakaj dlhšie,vyhľadaj odborníka psychológa,psychiatra!

marioneta123
18. feb 2021

Nie je hanba vyhľadať pomoc♥️pomôžu ti!

evalin88
18. feb 2021

@lolita365 ja som mala velmi divny pocit z velkych potravin , kde bolo mega natrieskane. Akurat skoncili hodiny pre dochodcov, takxe ti tam este boli, ale uz aj ostatny cize natresk. Mala som pocit, ze mam malo osobneho priestoru koli korone. Obcas mam pocit, ze su ludia prilis blyzko, ked sa ta predpisana vzdialenost nedodrzuje, ale myslim, ze si na tom horsie.

d_anica
18. feb 2021

@lolita365 Ja som mala niečo podobné, ale nie také silné ako ty. Spustilo sa mi to po psychickom otrase, nasledovala depresia. Niekoľko týždňov som nechcela chodiť von, hlavne sa s nikým nestretnúť 🤦 našťastie to odznelo. Ale ak to máš takto už dlhšie a nelepší sa to, radšej vyhľadaj pomoc psychiatra. Moja teta má rozvinutú agorafóbiu a už veľa rokov vôbec nevychádza z bytu. Nebola ani vnukovi na krstiny, dcére na svadbu len na obrad pretrpieť a utekala domov. Je to dosť smutné. Ale určite sa dá tomu pomôcť, držím palce.

evalin88
18. feb 2021

@lolita365 skus si najst navod na dychove cvivenia, radila mi to psychologycka, ide o to naucit sa uvolnit ked mas stres. Ked mi to predvadzala prislo mi to smiesne. Nacvicis si to doma v pokoji a postupne sa ti podari uvolnit aj v zaciatkoch tej paniky.

laamapola
18. feb 2021

Čauko, ja som to mala dlhú dobu, niekoľko rokov, proste úplný pocit úzkosti aj fyzicky aj psychicky keď som mala ísť čo i len na autobus... Ako napísala @iwesska, je to len následok izolácie. Dlhé roky som sa s nikým nerozprávala a trávila čas sama doma, veci sa zmenili až keď som išla na vysokú školu a s ľuďmi bola 24/7. Asi až po mesiaci, keď som našla naozajstných priateľov, s ktorými sa môžeš rozprávať o všetkom ❤
Spoločnosť som začala zbožňovať, prestala som sa báť oslovovať cudzích ľudí.

Teraz je to rok čo som doma kvôli opatreniam, bez práce, kontaktu s ľuďmi a vrátilo sa mi naspäť.

nadzieja
18. feb 2021

@lolita365 áno, poznam, mala som... Úzkostna panika

lolita365
autor
18. feb 2021

@marioneta123 nehanbím sa za to je to trápenie 😔 pre mňa, chcem žiť normálne a nie byť v strese a pred všetkým utekať

lolita365
autor
18. feb 2021

@d_anica je to smutné že ani na svadbu nemohla byť, aj keď veľmi chcela byť, ale toto je silnejšie, ale som čítala že všetko je len v hlave, musím to nejako prekonať a zostať tam a nakúpiť čo chcem a nie utiecť odtiaľ aj ked to bude pre mňa dosť ťažké

d_anica
18. feb 2021

@lolita365 Ja ti poradiť neviem, na to sú odborníci. Určite by ti poradili nejaké relaxačné cvičenia a ako to postupne prekonať. Keď aj telefonicky sa s niekým poradiť...

lolita365
autor
18. feb 2021

@d_anica ďakujem pozriem niečo na nete, lebo takto len trpím, je to neopísateľný pocit

anonym00000
18. feb 2021

@lolita365 mám niečo podobné a u mňa je to sociálna fobia/úzkostna porucha. Deje sa to vždy len keď som medzi ľuďmi a tiež musím všetko rýchlo urobiť a odísť domov. Ja som sa už s tým naučila žiť aj keď stále to nie je 100%.

lolita365
autor
19. feb 2021

@anonym00000 ahoj s tým sa dá aj žiť? Podľa mňa to nie je život keď nemôžem normálne fungovať ale len stresovať a utekať domov 😨

monika_mm
19. feb 2021

agorafobia - odporucam psychologa, pripadne psychiatra

lolita365
autor
19. feb 2021

@monika_mm a brať návykové tabletky 😔

monika_mm
19. feb 2021

@lolita365 ak bude nutne, tak aj to. Ja som sa tomu tiez branila, ale konecne po 6 rokoch sa citim dobre a viem bez strachu chodit medzi ludi, asi tolko k tomu :(