Stretli ste sa so svrbením v ušiach?

marryma
17. feb 2013

Prosím nestretli ste sa so svrbením v ušiach?.....mna neskutočne svrbi v ušiach, čistím si ich min. 3x denne...nič nepomáha ☹

hradnapani
17. feb 2013

uprimne... ked si ich cistis tak casto, tak ani niet divu, ze ta svrbia. musia byt uplne podrazdene. 3x denne, to je skutocne privela...
Ale poznam ten pocit, samozrejme...ale tak raz do roka, obvykle pri nadche, a nepomaha mi na to nic.

ssisska
18. feb 2013

Skus usnu terapiu s usnymi svieckami,objednaj sa napr. k neakej maserke,ktora ma aj tento kurz na usne sviecky.Ja som chodila do Ziliny,v Cajovni Afra ,bola super ta maserka mi urobila usne sviecky,dokladne a profesionalne.Aj s masazami som bola velmi spokojna,konkretne indicka masaz bola super.Usne sviecky vycistuju aj velmi tvrde a zaschnute usadeniny v usiach,zlepsuju o 80 schluch,clovek pocuje jasnejsie a cistejsie.Vyliecia a vytiahnu vsetok zapal a skodlive latky.

aristka
18. feb 2013

nečisti si ich tak často,ak to neprejde budeš to tam mať vydráždené a navštív dr.,úprimne ja stým bojujem dlho ,obmedzila som čistenie ,mala som atb do uší ,zlepšilo sa to len v tom ,že ma uši svrbia len keď je vlhko t.j.prší,naposledy som si tam s tyčinkov dala canesten krém a uvidíme

xlucia
18. feb 2013

mas vnutri ekzem. chod bud orl, alebo koznej. dobre na to zaberaju sirove zarabane maste

dais
18. feb 2013

Moze to byt bakteriálny zapal, alebo prejav alergie... Aj ekzem.. Treba ist na orl.

siusinocka
18. feb 2013

mna svrbia ked sa blíži alergia...

ewca
18. feb 2013

Kokooooos, tak mna svrbi v jednom uchu uz viac ako tyzden...uz som skusila audisprej, ze mozno tam nieco mam, mam aj usne sviecky, tenteraz sa bojim, ze ak mam uz to ucho podrazdene, tak aby som si tam este nieco nedodrbkala... pri nadche ma zvykne svrbiet eustachova trubica, ale toto je vyslovene ucho...ak zistis, co to je, prosim napis 🙂

ajka30
18. feb 2013

mna tiez svrbeli usi a odporucili mi na usnom nechtikovu masticku, ale neskusila som to. Totizto, dost sa na mne zabavali 😠
Hlavne si tolko necisti usi

carodejnica
18. feb 2013

@marryma
Časté čistenie zvukovodu suchým vatovým tampónom dráždi stenu zvukovodu a môže vyvolať zápal. Ja som si tak jeden prihnala. 😒
Svrbenie môže byť práve prvým príznakom zápalu.
Mne vždy pri týchto prvých príznakoch pomohli voľne predajné Burow kvapky, buď som si v nich namočila tyčinku a tak čistila, alebo som si ich normálne kvapla do ucha (aj keď píše, že sa má dať na gázu) - http://www.lekarenpharim.sk/product/usna-instal...
Skús obmedziť čistenie, a používaj vždy vlhkú tyčinku.

alex31
18. feb 2013

ziaden zapal .... prilisna hygiena a hlavne to caste cistenie .... mala som s tym podobny problem pred par rokmi .... takmer kazdy mesiac u usneho so zapalom vonkajsieho zvukovodu ktory niekedy pomaly presiel uz aj trochu do vnutorneho ucha ... od presne takehoto prilisneho cistenia ... tycinkami ako aj inymi zarucenymi vyrobkami .... usny maz ma aj ochrannu funkciu a ked som ho tak ako teraz ty stale riadne "vycistila" moje ucho ostalo stale suche a doslova "pripravene" na zapaly a infekcie .... usny lekar mi doslova zakazal cistic si usi .... odporucil mi raz do tyzdna si vecer kvapnut malu kvapocku najlepsie detskeho oleja (aviril - aspon ja ho teda dobre znasam) , dat vaticku a rano vatu vybrat .... a naozaj to pomaha .... uz ziadne svrbenie, zapaly a caste navstevy usneho ..... ako mi aj on vravel ved ani malym detom nepchame tycinky do usi .... teda spon ja to urcite nerobim .... maximalne poutieram uska jemne jemnou hygienickou vreckovkou co vidim z vonku a to staci .... a nic im nie je .... ako mi vysvetlil aj ked vyjdeme zo sprchy alebo vane prve co vecsina z nas urobi je ze si riadne natrieme pokozku a to iste potrebuje aj ucho .... usny maz na ochranu .... prilis suche ucho je naozaj velmi nachylne na bakterie a podla osobnej skusenosti to naozaj nie je prijemne ....

alena0305
18. feb 2013

To môže byť z alergie - ovocie, orechy.

zuzulica
18. feb 2013

Ja mám s tým tiež odjakživa problém, tiež si ich musím často vyčistiť, inak by som sa zbláznila.Už sa dlho chystám k alergologičke, ale stále neni kedy.Mama a sestra majú alergie na peľ a mňa to tiež už asi 2roky chytá tak viac.Odjakživa mi vadí aj prach,chlpy, perie atď., ale nie akútne, len ma nos z toho svrbí.Čítala som, že to môže byť z toho (alergia) tak uvidím, keď sa tam konečne dokopem 😉 Povedz to obvodnéme a skús alergológiu aj ty.

didi44
18. feb 2013

..ja sa s tym stretavam denne...hlavne ked zacne moja laska vrieskat...a jaci pravidslne ked otvori oci.. 😀

anelehka
18. feb 2013

ahoj,ja som alergicka,tiez ma niekedy svrbi v usiach,ale aj v krku,no a oci tiez,vtedy viem,ze je niecoho co mi skodi viacej v mojej blizkosti 😎

marusjacika
18. feb 2013

Manzela zvykne svrbiet v usiach, on to ma z alergie, skus si zajst na alergo nech ti spravia testy.

lukelucky
18. feb 2013

Ahojte žienky, aj našu malú 7 a pol mesačnú dcérku veľmi svrbí ľavé uško, stále si ho čochre a je nervózna z toho. vôbec nevieme, čo to je. Doktorka povedala, že to môže byť z toho, že jej idú zúbky. Je to podľa Vás pravda? Ak by ste niektorá niečo o tom vedela, prosím napíšte, tiež si nevieme dať rady. ďakujem.

tenty
18. feb 2013

@marryma moze to byt alergia ale aj zlaty stafylokok 😒 ma ho tam 80% obyvatelstva, niektorym napr. ako mne, to sposobuje hnusne svrbenie, brala som atb kvapky, ale nepomohlo, treba ist na ORL, tam ti spravia vyter

ivka65
18. feb 2013

overné, po 2 dňoch svrbenie ustúpilo....2x1 kvapku
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/gar...

lienka737
23. aug 2014

Ja som s tým bola na ORL a výter mi nespravili 😠 Dal mi masť LOTRIDERM, že si to mam každý druhý deň natierať. Ale mňa to tak hrozne šteklí a najhoršie je, že sa to nedá len tak poškrabkať 😒

jozef18291
3. sep 2016

@carodejnica Dobrí deň čítal som si váš príspevok na stránke modrí koník a veľmi ma zaujal príspevok a problémoch zo zápalom uší chcem sa vás opítať mňa tiež svrbieva v ľavom uchu, a tiež to mám s toho že som si to čistil suchou vatovou tyčinkou chcem sa vás opítať či naozaj zaberá proti zápalu burow za poradenie ďakujem 🙂.

erickatt
3. sep 2016

@jozef18291 ja som má ok a v uchu streptokoka. Preto svrbelo

erickatt
3. sep 2016

@jozef18291 mala v uchu

gublerka
3. sep 2016

@jozef18291 ak to už máte dlhodobo, tak treba ísť na ORL (krčné) aby vám spravili vyšetrenia ... pretože ak máte ,,bacila" tak Burow bude slabý...

jozef18291
4. sep 2016

@gublerka no ja to mam take ze ja som si do praveo ucha ublizil ticinkou vatovou a bol som stom na pohotovosti a my povedal ze tam mam opuch a ze si tam nemam nic davat ani kvapkat a ani sprtat len neviem ci robim chybu ked sa kazde rano sprchujem ale my znami poradili abi som si daval vatu do usi pri kupani asi bi som mal omedzit kupanie abi to cele preslo 🙂 ospravldnujem sa za chybi pisal som na mobile 🙂 🙂

januska20
4. sep 2016

ja som mala nedavno takyto problem , dokonca sa mi za uchom urobila hrcka..
tiez som si to casto skrabala vatovou tycinkou..
mala som tam nejaky exzem.. na ORL mi lekarka predpisala masticku Elocom..
pomohlo..

jozef18291
6. sep 2016

Mne povedal doktor ze tam mam opuch a ze si tam nic davat le si tam davam vatu ked sa chcem kupat vata celkom pomaha len bi som potreboval poradi ked ma to ucho este boli ci je dobre si to potiert olejcekom aviril ale bo stim ist ku lekarke

jozef18291
7. sep 2016

jozef18291 Mne povedal doktor že tam mam opuch a že si tam nič nemám dávať le si tam dávam vatu keď sa chcem kaput vata celkom pomáha len bi som potreboval poradí keď ma to ucho ešte boli ci je dobre si to potiera olejčekom aviril ale bo stmi isť ku lekárke ale začal som si tam dávať burou obkladi

jozef18291
5. okt 2016

Dobri den poradte mi prosim ked mam prave ucho zdrave ako sa v nom zbavim male mazovej zatchy

jozef18291
11. okt 2016

Dobrí deň chcem sa poradiť mal som v uchu strašne veľa mazu tak som si ho vyčistil faktovou tyčinkou a potom trocha vydezinfikoval burovom neviem či som dobre urobil za radu dakuejm