Stupila som na hrdzavý klinec

3. aug 2022

Baby prosim vas stupila som na stary hrdzavy klinec,neviem ako hlboko je tam mala dierka par kvapiek krvy,vycistila batadinom treba ist na pohotovost?treba najprv na normalnu ci na chirurgiu rovno?

lilinka126
3. aug 2022

je 11 doobeda, treba ist na chirurgiu a nie na pohotovost. a ja by som sla, mali by ti dat tetanovku.. aspon ja by som ju chcela pre istotu.

autor
3. aug 2022

@lilinka126 som mimo mesta na chalupe pokial sa tam dostanem bude pobede

belllinka
3. aug 2022

Netreba, ked si si to vycistila

lilinka126
3. aug 2022

Tak potom pohostovost 🙂 ja som to nemyslela utocne len si nepisala ze si mimo mesto..

Tu mas podobnu temu prejdi si to.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/stupil-som-na-klinec-hrozi-mi-nieco/

Drviva vecsina odpovedi je aby si skocila k dr.

oslo1
3. aug 2022

Ano, chod si pre tetanovku, injekciu.

ildiko36
3. aug 2022

Ano treba na pohotovosť alebo na chirurgiu, musia ti dať injekciu proti tetanus. Robyla som na pohotovosti a automaticky sme to dávali pri takych poraneniach.

snehulak77
3. aug 2022

Jasne, k doktorovi. Nech to poriadne vyčistí aj on. Môj brat sa takto oskrel o klinec u babky v sope, dostal leptospirozu. Normálne mal zápal mozgových blán, skoro umrel, keďže lekárka ho niekoľko dní odbijala, že obyč chrípka. Nech dajú aj tetanovku pre istotu. To nie je sranda.

laila22
3. aug 2022

Myslím, že by si mala ísť pre istotu k lekárovi.

ullala
3. aug 2022

Chod radsej, oni ti to lepsie vycistia, vedia cistit aj hlbsie ako si to ty sama vycistis.

77daniela77
3. aug 2022

Viem,bolo to davno,ale muzov dedko tiez stupil na hrdzavy klinec a dostal otravu krvi na co potom zomrel.......

panelacikova
3. aug 2022

ak si očkovaná, vydezinfikuj. ak nie si, určite choď k lekárovi a šup ho tetanovku. ono by sa nemalo nič stať, znie to síce smiešne, ale z hrdze málokto dostane otravu krvi, minule som o tom čítala nejaký článok. najčastejšie ju dostaneš z ťažkej bakteriálnej infekcie alebo keď sa hrabeš v hline - záhrade... v každom prípade, môžeš byť jedna zo 100, čo dostane práve z tohto tú otravu a konečná...

panelacikova
3. aug 2022

@ildiko36 ale ak je človek očkovaný proti tetanu, tak nepotrebuje ďalšiu, či ako? napríklad ja som očkovaná naposledy v roku 2020. vakcína by mala byť účinná (tá moja konkrétna) 10 rokov...

snehulak77
3. aug 2022

@panelacikova niektorí na to kašlú, alebo ani nevedia ci a kedy boli (môj pripad😬) takže oni preventívne radšej dajú

panelacikova
3. aug 2022

@snehulak77 ja som bola taký prípad práve pred tými 2 rokmi. vôbec som netušila či som bola tých 15-16 rokov predtým zaočkovaná. pretože som v tom čase bola u takej doktorky evidovaná, čo som sa dozvedela až dodatočne, že ona pila a že bola vraj večne pod vplyvom... no a záznamy robila, ako robila. do PC sa v danom čase ešte tieto záznamy nedávali (šlo o rok 2004 tuším), no a v karte som nemala o tom nič. no tak či tak to obdobie už presiahlo 15 rokov, tak ma lekár zaočkoval. takže teraz už mám poznačené aj doma v kalendári 😀 ono totiž, ja som tiež stúpila na hrdzavý klinec, ale nešiel hlboko, bolo to v roku 2017 a vtedy som ozaj tŕpla, že čo. ale bolo to asi len milimetrík, tak som to poriadne vyčistila a namočila pätu do nádobky plnej alpy 😀 a tam držala niekoľko minút. no lebo fakt som si nebola istá tým očkovaním 🙂

ildiko36
3. aug 2022

@panelacikova kazdych 10r sa to očkuje ale ked niekto mal väzčšie poranenie napr. so sekerou alebo s hrdzavím klincom ,tak lekar automaticky naordinoval injekciu, a vela ludi ani nevie kedy bol zaočkovaný

snehulak77
3. aug 2022

@panelacikova jasne, ved pediatri nám posielali pozvánky a teraz to človek má sám držať v hlave, ja som úplne zabudla, až imunologicka mi pripomenula, či som bola pre očkovaná. No reku, nebola 😂😂😂
Je lepšie keď radšej dajú zbytočne ako nedajú a dostaneš tetanus, ktorý je vysoko smrteľný.

autor
3. aug 2022

No baby na pohotovosti sa mi nato ani nepozrela ze mam ist na traumatologiu,tam som si posedela 3h pokial prisiel na mna rad pozrel poslal pre istotu na rtg vydenzifikoval,pichli tetanovku,dal atb a piatok mam ist na prevaz,aj ked ma tie atb moc netesia kedze mi vzdy byva po nich zle co uz

snehulak77
4. aug 2022

Super, ale aspoň máš istotu, že sa pre to urobilo maximum. Ktovie, možno táto kombi zabráni problémom, ktoré by si nechcela. Skóre uzdravenie 😊

77daniela77
4. aug 2022

Dobre ze si tam bola.