Stupil som na klinec

patrikvida
4. júl 2023

Zdravim stúpil som na kliniec a hrozne sa bojím ze sa mi niečo do rána stane, ako som skočil na klinec hneď mi to dezinfikovali palenkou a doma som si dal dáky sprej na rany, a myslíte že do rána sa nič nestane?

dzulli1980
4. júl 2023

A čo by sa podľa Teba mohlo stať? ... narastú Ti rohy alebo chvost? ... pokiaľ si očkovaný proti tetanu, je to OK.

patrikvida
autor
4. júl 2023

@dzulli1980 áno som očkovaný ale všade vidím len konverzácie ako dostali bud zrazeninu alebo otravu krvi a ja mam panicku poruchu a som z toho mimo... Rána opuchnuta nieje aj, behať sa mi dá normálne

dzulli1980
4. júl 2023

@patrikvida No tak? ... nemáš problém, vyrobíš si problém?

patrikvida
autor
4. júl 2023

@dzulli1980 mal by som nejaké príznaky keby to je vážnejšie? Mam len trosku studenú tu nohu

dzulli1980
4. júl 2023

Samozrejme ... narástli by Ti rohy aj chvost ... choď si ľahnúť a nerieš, je to OK.
@patrikvida

luccija
4. júl 2023

@patrikvida studenú ju máš zo stresu.Nic sa nestane buď v klude

veronikaszabova
4. júl 2023

@patrikvida ale chlape!!!!!! Uz zasa????

patrikvida
autor
4. júl 2023

@luccija
@luccija ďakujem veľmi pekne

nikpa
4. júl 2023

@patrikvida ak si očkovany proti tetanu, rana je vydezinfikovana a nekrvacas tak vydrž do rána a malo by sa to ukľudnit. Dovtedy sa nemá čo stať, ak by sa to zapálilo treba ísť na pohotovosť ale podľa mňa zbytočne stresujes. Skôr si daj niečo na nervy na ukludnenie.

ankare
4. júl 2023

@patrikvida
@dzulli1980
@nikpa
Viete, z čoho vzniká tetanus? Z konského trusu. Nie z klinca. 🤦

nelca0510
4. júl 2023

@ankare ja som myslela,že je to bakteriálne ochorenie. Takže si dostuduj niečo o tetanuse.

monikkatt
5. júl 2023

@ankare tetanus je z trusu zvierat.. ale tym ze zvierata se*u na zem tak vsetko co je tam moze byt infikovane a dostane sa to do tela prave stupenim na klinec alebo inu vec ktora ti sposobi ranu
Autor ty nepanikar.. si ockovany, vycistil si to tak teraz uz nemas co spravit viac

patus_2
5. júl 2023

@patrikvida len kľud. Pre pokoj duše si to nabudúce vydezinfikuj peroxidok vodíka. Clostridium tetani, ktorá spôsobuje tetanus je anaerobna baktéria - potrebuje prostredie bez kyslíka. Ak si dáš do rany peroxid, tak ten sa rozkladá na vodu a kyslík (bublikuje) a to sa baktériám tetanu nebude páčiť.

strapec
5. júl 2023

Ty nie si ten, čo nedávno riešil svrbiaceho pišuláka? 😀

veronikaszabova
5. júl 2023

@strapec on je chronicky hypochonder 🙂🙂🙂🙂 milion diskusii tu ma o chorobach, ktore si namysla

nikpa
5. júl 2023

@ankare prečo vždy najhlupesi, majú potrebu byť najviditeľnejši 🤷 Doštuduj si radšej niečo o tom

...Baktérie C. tetani štandardne žijú v pôde a preto sú nebezpečné tie poranenia, ktoré zahŕňajú znečistenie rany špinou, hlinou či hnojom.