Subklinická hypofunkcia štítnej žľazy

fanusikrm
17. aug 2022

Dobrý deň, nedávno mi bola z výsledkov krvi diagnostikovaná subklinická hypofunkcia štítnej žľazy. Mával som tlaky na hrudníku (už je toho menej), návaly tepla do tváre a vysoké pulzy (veľa stresujem každý deň). Mám 22 rokov a potreboval by som poradiť od niekoho, kto má tú istú diagnózu, ako sa mám stravovať, alebo aké vitamíny brať. Na endokrinológii mi nepovedali nič viac, ibaže mám viac spať a menej stresovať. Neviem ako sa mám stravovať a ako zmeniť životný štýl aby mi bolo lepšie. Bol by som vám vďačný ak by ste mi poradili

stellarstar
17. aug 2022

@fanusikrm vitamíny ti pri potení nepomôžu, ja mam tiež zníženú funkciu ŠŽ a potím sa ako zo sauny. Nič nepomáha. Co sa týka stravovania korenisté, pálivé a chili vynechať

fanusikrm
autor
17. aug 2022

@stellarstar Len ja nechápem ten vysoký pulz, ten býva ževraj pri zvýšenej funkcii, ale ja ho mám pri tomto.

fanusikrm
autor
17. aug 2022

@stellarstar Korenisté a štipľavé jedávam stále, takže to budem musieť skúsiť asi vynechať

stellarstar
17. aug 2022

@fanusikrm ja ju mam tiež vysoký a cítim pulzovanie v krku

deedol
17. aug 2022

strava: https://encyklopedia.akv.sk/diagnozy/hypotyreoza/ (nemam rada bukovskeho, ale toto ma dobre spracovane)
doplnok poradia v lekarni - idealne s obsahom selenu a bez jodu (ja mam autoimunitne ochorenie, mozno ty mozes aj jod, neviem). s hej, mas viac spat a menej stresovat (ako keby sa to tak lahko dalo, ze🙂)

54tinka54
17. aug 2022

@fanusikrm skús si kúpiť v lekárni selén - ten minerál je dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy

stellarstar
17. aug 2022

@fanusikrm vitamíny a minerály kt sú vhodné a dobre pre štítnu žľazu nájdeš aj na nete. Ja zvyknem komplet doplnok ale tam je aj jód