Suché a červené bradavky a aj dvorce

jankacaa
6. feb 2015

Ahojte, prosím poraďte mi. Už asi mesiac a pol mám červený a suchý dvorec. Zo začiatku ma to nebolelo, tak som to natierala a nejako extra neriešila, lenže teraz mi už posledné dva týždne vznikajú prasklinky na dvorci aj bradavke. Jedna sa vylieči a hneď vznikne druhá. Natierala som to infadolanom, potom som si kúpila lanolin a tie štvorčeky od multi-mam. Teraz používam bepanthen a masť od Avent. Neviem, čo s tým mám robiť a najhoršie je, že už mám malý suchý červený fliačik aj na druhom dvorci. Bola som u gynekológa, ktorý vzal stery, ale nič nezistil. Čo s tým? Mali ste to niektorá? Ja som doteraz problém nemala, dokonca ani v pôrodnici. Bojím sa, že kvôli tomu budem musieť prestať kojiť

darina1952
6. feb 2015

@jankacaa Avent krém na bradavky je výborný a aj z DMky Babylove je tiež dobrý a oba sa nemusia pred dojčením umývať. Dôležité je aby si si zahojila dvorce... najlepšie sa hoja s prístupom vzduchu - takže medzi dojčením "prsia von" a liečiť 😀 Viem že je to ťažké liečiť a zároveň dojčiť ale dojčiť v tomto prípade je najlepšie cez klobúčiky napr. http://prsne-vlozky-a-tampony.heureka.sk/prsne-...
😉

janka810
6. feb 2015

Ahoj,ja som mala taký istý problém a mne poradili sestričky v nemocnici mast "Cicaderma",je to vazelinová mast voňajúca po bylinkách.

jankacaa
autor
6. feb 2015

ja som už klobúčiky skúšala, ale moja cez to nevie piť, len dudlala na bradavke. Akonáhle som dala klobúčik preč, tak sa prisala a začala piť. Mne sa tie prasklinky postupne hoja, ale nechce mi zmiznúť to začervenanie a tá suchá pokožka. Bojím sa, či to nie je aj niečo vážnejšie. @janka810, tiež si mala červené bradavky a po tej mastičke to zmizlo? Či ti to len zahojilo prasklinky? Lebo ja mám jednu bradavku a dvorec normálne hnedkastej farby a druhú mám úplne červenú

luba41
6. feb 2015

@jankacaa skontaktuj sa s laktačnou, pravdepodobne mykoza...

jankapo
6. feb 2015

@jankacaa fuuuh...suhlas s @luba41 to vyzera na mykozu... 😒 aj ja som to mala, ale, zial, neviem ti na 100perc. poradit co som si na prsia vtedy davala, myslim ze Canesten po kojeni, pred kojenim oplachnut teplou vodou....

jankacaa
autor
6. feb 2015

@luba41 @jankapo mykóza to nie je, ja som bola u gynekológa a robil mi stery. Povedal, že sa tam nachádza len jedna baktéria, ktorá sa bežne vyskytuje na prsiach, takže v tomto zmysle sú úplne čisté a hneď na druhý deň sme boli u pediatra a ten pozeral maličkej ústa a povedal, že sú tiež úplne čisté

luba41
6. feb 2015

@jankacaa kvasinky sú premnožené vo vnútri v tele, to je len prejav..vyskúšaj z lekárne Canesten alebo Imazol krem, natieraj 2x denne, nemusíš zmývať pred kojením..10-14 dní.. už po pár použitiach by mala prísť úlava..a vylúčiť sladké z jedla, škroby, mlieko a nezakysané mliečne výrobky..ked nepomôže, kontaktuj laktačnú, tie majú už všeličo "preskákané" s dojčiacimi matkami..

liebling98
6. feb 2015

@jankacaa súhlasím s @jankapo a @luba41 to vyzerá na mykozu. Skús ten Canesten, alebo sa skontaktuj s laktačnou poradkyňou (prípadne si prečítaj informácie na www.mamila.sk), je tam viac doporučení aj z oblasti voľno predajných liečiv. Mne pomohla univerzálna masť Dr Newmana, ale to je miešaná masť na predpis. Ale laktačné poradkyne ju väčšinou majú k dispozícii.

jankacaa
autor
6. feb 2015

hmm, tak môžem ešte skúsiť ten canesten, lebo ja som ho pôvodne používala, ale keď mi doktor povedal, že stery sú negatívne, tak som prestala. On sám mi povedal, že canesten vysušuje, takže ho zbytočne nemám používať. A mňa to ani nesvrbí, ani nepáli. Mňa bolí len tá prasklinka. Skúsim teda ešte kontaktovať laktačnú. Dík za rady baby

janka810
7. feb 2015

Ano,ja som mala červené bradavky a doslova ma štípali lebo som mala na nich prasklinky a v nich sa mi tvorili chrasetky ,takže som mala upchané kanáliky na bradavkách,tak som začala používat Cicadermu a mne to prešlo.Už dávno nekojím,ale ja si tú mast kupujem stále lebo je dobrá aj na povrchové ranky,odreniny alebo popáleniny