Boľavé rany na bradavke

jeniixaa
15. mar 2018

Baby, mali ste niektora problemy s krvacajucimi ranami na bradavkach? Dcerka ma 17 dni a uz v porodnici chytala len jeden prsnik, druhy ani za svet. Ako sme sa ucili spravne prisat, urobila sa mi medzi dvorcom a bradavkou krvava rana, do ktorej malickej pri kazdom kojeni padne dasienko. Kojim v slzach a bolesti. Pouzivam kalciovu mast, lanolin, potieram svojim mlieckom, ale mam pocit, ze vzdy ked sa prisaje, bolest sa vrati :( poradte co s tym? Laktacnu poradkynu som mala, ale jej rada bola odsavat do flase a tak krmit. Ja sa kojenia nechcem vzdat :(

takaakoty
15. mar 2018

Jedine lanolin po každom nakojeni. A vetrat prsia, nedavat ani podprdu ani tie vložky, lebo pod nimi sa rana pari. Po čase to ustúpi, chvíľu trva kym si bradavky zvyknu na take silné podráždenie ako je kojenie. Ja som si tym tiez prešla, plakala som.od.bolesti, ale naozaj to prestalo po cca 3 týždňoch.

andrejockat
15. mar 2018

ahoj, ja som tiez skusala vselico, nakoniec mi pomohla dm-acka babylove mama brustwarzensalbe za par eur. trvalo to asi tyzden a vsetko sa zahojilo. super bolo, ze ju netreba pred kojenim zotierat. insk som sa s tym trapila asi 2 mesiace. potom som este dlho kojila. drzim palce.

akynka
15. mar 2018

Nepotesim ta..u mna to trvalo 4 mesiace..najdlhsie v mojom zivote 😐
Ale kojim uz 22hy mesiac 🙂
Mne pomohla miesana masticka od laktacnej poradkyne. Skus pozriet na mamile. Su tam uvedene primesy a moze ti to dat namiesat detska lekarka. Drzim prsty nech sa skoro zahoji..

katka1416
15. mar 2018

Ja som si kojenie tiez uzivala az od dakeho 4-5 mesiaca, aj ked to vyzeralo ze uz sa to zahojilo, tak po tyzdni znova bolesti. Väčšinou pila len z jedného... Ale potom ani neviem ako a prestalo to samo. Kojila som 22 mesiacov 😉 mne pomahala masticka z DM.

monro
15. mar 2018

Ja som mala dlhodobo trhlinu na jednej bradavke. Bolelo to ako das, najma ked syn zacal tahat. po case sa to zahojilo, ani neviem ako a dojcila som do dvoch rokov.

jeniixaa
autor
15. mar 2018

Baby, dakujem za povzbudenie. A myslite, ze jej mozem davat aj ten prsnik, ked ta rana sem tam krvaca?

akynka
15. mar 2018

Mozes jej davat. Krv vyluci nestravenu tak sa nezlakni. Ak je tam hnis preliecit ale ak krv mozes..

andrejockat
15. mar 2018

myslim ze ano. este v porodnici videla laktacna poradkyna dcerke cervene v slinke a pytala sa na prsniky, ze to ma v nich, ze to nevadi.

luba41
15. mar 2018

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojce... tu máš o tom..treba zabezpečiť správne prisatie, napr. skontrolovať uzdičky pod a nad jazykom, nepoužívať, cumel, flašu, vyliečiť mykozu, nepotierať lanolinom ale kup si na to gencianku, vela vetrať..a hlavne treba z neho dojčiť / nie odsávať-lebo aj odsávačka ti zničí bradavku/ atd..

makimakimaki
15. mar 2018

Skús aj kapustové listy, mne tie najviac pomohli. Trosku ich popuč, aby pustili stavu a sup na cicik. Ja som mala kapustu celé kojenie (kojila som 3 deti po 2 roky) vždy v pohotovosti v chladnicke😉

shades3
15. mar 2018

ahoj, uz to tu parkrat bolo, moja skusenost bola taka, ze krpka ma total rozzula, nic nepomohlo, laktacna ma tlacila do kupy satky, a sama nevedela, ze preco to tak je, ze sa prisava ok (no proste malicke bradavky), v nemocnici nato najprv kaslali, potom sa zhrozili, ale uz bolo neskoro nieco robit, skoda bola napachana, natierala som si liecivou mastou, co mi tam namiesali, nosila take vypchavky, aby sa nedrali, ale co sa zahojilo sa presne pri kazdom kojeni znova otvorilo, pila mlieko a krv.. no hroza, ja som revala hrozne slzy, ziadne vychutnavanie si blizkosti, len som sa modlila, nech sa uz napije.. potom sme odsavali a davali jej z flasky odsate, lebo to menej bolelo, nakoniec zachrana v podobe tych kosickov - totalna okamzita ulava, aj v tom ostalo vzdy mliecko a pomalinky sa to vyhojilo a kojila som potom do 6 mesiaca (ale LEN s kosickami), kym sa sama neodstavila. za mna - kupit kosicky, par eur a mas totalne po probleme!

andrea101112
15. mar 2018

@jeniixaa univerzalna mast. ale musis mat niekde v lekarni znamu inak ti ju neurobia.. ked budes chciet posli mi do spravy mail poslem ti ako ma vyzerat zlozenie

d_ika
15. mar 2018

@jeniixaa Ahoj ja som podobný problém riešila nedávno ... moja laktačná mi poradila medicinsky med, kúpili sme ho v lekárni Dr.Max ak ju máte blízko
Po každom kojení natrieť a nechať prsník čo najviac vetrať, nech sa ranka hojí
Základ je správne prisatie, určite skús nájsť inú laktacnu poradkyňu, ktorá by pripadne na to pozrela a skúsila to viac poradiť .... mne sa to upravilo asi po 5 dňoch ale citlivé som to mala ešte pár dni potom
Držím palce !!!

rozpravocka
15. mar 2018

mne na otvorene rany pomohol jedine Ialuset (odporucali mi ho v lekarni)... predtym so tyzdne bojovala s velkymi (aj pol centimetrovymi) ranami... na odporucanie som si na ne skusala dat bepanten aj lanolin.. avsak preto ze som mala strasne vela mlieka a naozaj sa stale neda chodit vetrajuca a odhalena, tak som potom dostala z toho mykozu a bolo to este horsie..... skusala som aj tu grepovy ci aky olej aj gencian, ale to bolo tiez na ..... uz som bola pevne rozhodnuta, ze prestanem kojit (prislo mi to ako vacsia bolest ako pri porode).... nastastie mi ale v lekarni odporucili tuto mast.. ( a teraz nerobim reklamu 🙂), povedali mi, vraj sa nemusi ani umyvat, ale ja som to pre istotu robila... za dva dni som mala po probleme... vzdy pred kojenim som umyla a po kojeni som znova natrela (ale iba ranu, nie celu bradavku 🙂 a este treba zmenit polohu dojcenia, tak aby otvorena rana smerovala dietatu do kutika ust.... sa na mne moj muz az smial, ze ake polohy kojenia si to vymyslam 🙂 Nastastie pomohlo a kojila som do 1 a pol roka 🙂 Kosicky podla mna nekupuj, uz sa ich nikdy nezbavis 🙂

myska9992
15. mar 2018

@jeniixaa pri kojenie ju treba napolohovat tak aby ti nešla dasnom do rany, u nás to boli rôzne bizarné polohy kým sa to nezahoji. Najčastejšie futbalová lopta či ako sa to volá....a kúp si klobúčiky Medela sú najlepšie... Držím palce 🙂

myska9992
15. mar 2018

@rozpravocka ja som kojila 7 mesiacov len s košíčkami a potom som vyskúšala bez nich a kojim ďalší rok...

rozpravocka
15. mar 2018

@myska9992 tak to je super.... len viem aj z mojho okolia, ze sa to casto nestava 🙂 ... super, ze ti to vyslo 🙂

shades3
16. mar 2018

@rozpravocka no ja som ich pouzivala stale, ale ked som nahodou zabudla, tak to slo bezproblemovo aj bez nich, ale bala som sa, aby sa to znova nezopakovalo, tak som ich radsej pouzivala.. podla mna ich moze pouzit aspon kym sa zahoja, a potom skusit zas bez..

mata682
16. mar 2018

Ahoj. Ja som mala tiez trhlinky na bradavke. Pouzivala som krem na popraskane bradavky -
Medelu. Viac som ich mala na vzduchu a po par dnoch sa to zlepsilo. Potom som ale zacala kojit len z "dobreho" prsnika a druhy som si odsavala. Po cca 2-3 dnoch sa to zahojilo. Momentalne kojim 4. mesiac a uz sa mi nerobia ziadne trhlinky a bradavky si uz ani nenatieram. Asi si uz na "to" zvykli. 🙂

cetko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaszeher
Autor odpoveď zmazal
Zobraz