Suché miesta okolo úst. Čo s tým a prečo vznikajú?

maruska_22
25. sep 2015

Ahojte, už niekoľko mesiacov mám problém s ústami, pravidelne sa mi objavujú v ich okolí také suché fľaky, na ktoré mi nič nezaberá, vyskúšala som už x rôznych balzamov, vitamínov a nič. Vždy mi to po istom čase znova zmizne a o niekoľko dní alebo týždňov znova to isté. Nesvrbí to a väčšinou mi ani nepopraskajú kútiky, ale je to veľmi nepríjemné a vyzerá to neesteticky a ja už neviem, čo s tým. Mali už niektorá takýto problém? Čo vám zabralo? A hlavne prečo tento problém vzniká? Ďakujem pekne za všetky odpovede...

bosoriak
25. sep 2015

@maruska_22 Mozes mat nedostatok zeleza alebo vitaminu B. Skus nejake vitaminove doplnky s tymto obsahom.

maruska_22
autor
25. sep 2015

Vitamín B som užívala a nič, ale to železo skúsim, ďakujem @bosoriak 🙂

zichihena
25. sep 2015

mne raz odporucila znama ze sa mam doslova predavkovat B-eckom.. a pomohlo.. dala som si 5 za den

malesisiatko
25. sep 2015

ja to mavam pravidelne na konci zimy ked zacina jar, je to koli zvysenej zatazi na imunitu (suchy a mrazivy vzduch hlavne) ale aj ked su vykyvy teplot (co je valstne aj teraz) to je na imunitu zataz tiez. Mne pomaha si natierat hlavne na noc hrubou vrstnou Excipial U lipolotio kupit v lekarni cca 5 eur stoji a je tam toho dost. Je to na extremne vysusenu pokozku a mne to jedine zabera.

mimanr
25. sep 2015

mojmu predskolakovi sa to objavilo minulu zimu z nicoho nic. kozna to oznacila za zimnu alergiu a zaroven odporucila nepit a nejest citrusy, po zime to zmizlo a pocas nej sme to krotili kremom s morskym vytazkom od JUST - ten je na alergiu. Teraz sa trochu ochladilo a maly to ma uz 4. den, zasa nasadzam masticku...

nutrimas
25. sep 2015

@maruska_22 Skuste zvysit prisun vit. skup. B a zelezo, najlepsie ale v organickej forme, nakolko umelo vyrobene vit. nase telo nedokaze ucinne spracovat. Bohatym prirodnym zdrojom je napr. aj trstinova melasa, zaroven pomaha posilnit imunitu, ma vysoky obsa vit. skup.B, zeleza pomaha pri anemii. 1PL denne by mala postacovat.
Na osetrenie suchej pokozky a hlavne teraz do sychravych jesennych a mrazivych dni je velmi dobre ciste 100% nerafinovane bambucke maslo. Pokozku premasti a zaroven hydratuje. Pozrite si v nasej ponuke, tu na MK, prip. viac najdete aj na nasom eshope: https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...
https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...

nutrimas
25. sep 2015
lusyke
25. sep 2015

@maruska_22 ja to tiez mavam par krat do roka uz asi 10 rokov. Spravi sa mi take suche miesto v kutiku ust. Mozem si to aj natierat a zakrivat, stale to vidiet. Po par dnoch to zmizne samo a zase sa objavi po nejakom case. Mala som to aj teraz asi pred dvoma tyzdnami. Tiez neviem z coho to mam. Myslela som ze je to alergia na zubnu pastu ale asi nie.