Symfyzeolýza a trvalé následky

mummy01
7. sep 2012

Ahojte,ma niektora mamina rovnako ako ja trvale nasledky?Co pomaha a ako sa liecite?Vdaka za kazdu skusenost 🙂

kikuta
11. jan 2017

Agatka -ja 8mm kdeze rtg nemala tu to nikoho dalej nezaujimalo ja som z Oravy a ked som bola pred porodom u ortopeda povedal ze to je normalne. Jedine stastie ze ma koli tomu nechali rodit sekciou tvrdili ze sa to vrati do normalu len mne sa zda ze sa mi tie kosti nespojili ako mali lebo mam obmedzeny pohyb a o sporte mozem len snivat.

elly23
23. nov 2017

viete mi niekto napisat alebo dat nejake video ake cviky na tu symfyzu su dobre??? ja som zacala brat vapnik a dcko a trochu pomohlo

elly23
23. nov 2017

pripadne skusal niekto osteogenon?

agat_ka
16. dec 2017

Ahoj @elly23, ja som cvičila cviky na brucho, také aké sa cvičia pri diastáze, nie brušáky. Problém som mala až po pôrode a teda až po pôrode som začala cvičiť. Počas tehotenstva na brucho veľa nenacvičíš. Po 7 mesiacoch má ešte sem tam pichlo v mieste lonovej kosti, vtedy som absolvovala kurz cvičenia na diastázu (rehabwomen.sk), lebo aj tú som trochu mala, tie cviky pomohli ešte viac, lebo som spevnila brušné svaly, a odvtedy ma už nikdy nebolelo. Možno by bolo dobré zájsť za nejakou fyzioterapeutkou, ta by Ti mala vedieť poradiť cviky. Ťažko opisovať, tiež ktoré som cvičila. Veľmi mi pomohlo cvičenie pri chôdzi - stále som chodila celá spevnená, vystretá akoby ma za vlasy hore ťahali, vtiahnuté brucho, aj spodná časť brucha a sústrediť sa na chodenie, chodiť rovno tak, aby boli zapojené sedacie svaly pri každom kroku, nehýbať panvou a nekyvkať sa pri chôdzi ako kačka. Cvičila som každý deň, až posledné 2 mesiace trochu menej. (Rodila som 11/2016)

agat_ka
16. dec 2017

@elly23 máš potvrdenú symfyzeolýzu? Máš už teraz rozidene kosti? Či Ťa len sem tam zabolí?

elly23
16. dec 2017

@agat_ka nemam potvrdenu, ale vravela som gynekologicke, ze ma boli lonova spona a povedala, ze to ma velmi male percento zien a nic viac...niekedy ma boli non stop, teraz uz pomenej a snazim sa nechodit ako kacka a tak ako si pisala zapajat sedacie svaly a niekedy to pomaha, uz to nie je take hrozne, neviem cim to je

kikuta
17. dec 2017

Ináč ja som teraz 3 krát tehotná začínam 5. Mesiac symfyza zatiaľ ok uvidím kedy sa ozve ale musím povedať že mne pomohla fyzioterapeutka sama dom si ju platila neboli to strašne sumy ... povysvwtlovala mi čo Ma to boli ako to že celé prepojené ukázala cviky a našla si osobného trénera a začala cvičiť lebo pred tým som si dosť cvičením ublížila .... panvu nosím nonstop stiahnutu a mne sa to upravilo až po 3 rokoch po roku nečakajte zázraky... no ale uvidím ako to bude teraz pri tomto tehu

81beruska81
17. dec 2017

Dievcata, co vas presne boli, ake mate problemy? Som 2 roky po porode, panva sa mi rozisla 2 cm. Mam pocit, ze ma bolia klby, krize...vsetko

elly23
17. dec 2017

@81beruska81 no mna lonova spona iba boli, pri chôdzi non stop, ze chodim ako kacka a v noci pretacanie isty cas bolo take, ze som sa nevedela bez bolesti ani pretocit a teraz som nachladena uz to menej boli, neviem ci anibalom ale ked si kychnem normálne citim ako drobec mi narazi do spony a to zaboli :((( chudacik, keby uz bol v porodnych cestach asi ho aj vykychnem 😂

kikuta
17. dec 2017

@81beruska81 2cm symfyza? No ja som mala len 8mm ale začalo to riadnymi bolesťami pred pôrodom a to ľavého bedrového kĺbu a potom kostrce a vzadu panvy ( myslela som či to i platničku neni ale nie) a symfyza až dole medzi nohami všetky tie kosti boleli ale ináč mne to postihlo len lávu stranu pravú vôbec necítim ... a myslím si že sa mi to úplne nezrastlo ako malo

81beruska81
17. dec 2017

@elly23 jejejeej, tak len daj pozor, neze ho fakt vykychnes...to co popisujes, som mala pocas tehotenstva...pri porode to bol brutal, rozostup 2 cm, lezala som mesiac v lahu, nesedela, bolest brutalna, nohami som nepohla...po mesiaci pololah s bolestami a postupne, az do normalneho pohybu

@kikuta potom..su to uz 2 roky mam zas problemy ako ty, lava strana, prava vobec...presne ako opisujes...je lepsi den, horsi, ale bez bolesti vobec

agat_ka
18. dec 2017

@elly23 niektoré ženy s tým majú problém len v tehotenstve a po pôrode sa to dá normálne naspäť a je všetko ok. A niektorým žiaľ nie. Uvidíš, čo bude po pôrode. Ak bude problém, hneď choď za ortopédom, alebo nech príde ešte do pôrodnice za Tebou, a daj si predpísať sťahovací pás. Ked som bola ja v Starej nemocnici, tak ma nechali 3dni s bolesťami, že veď som rodila, a nikto nevedel, čo mi je. Tiež skús ísť za fyzioterapeutkou po pôrode, ja som bola u Marty Hamrãkovej, ona napráva kosti a prípadne Ti aj pootočí panvu do pôvodnej polohy, ja som mala aj pootočenú. Tiež som u nej bola. Prípadne Ťa len skontroluje.

agat_ka
18. dec 2017

@81beruska81
@kikuta
To, že vás bolí jedna strana viac, môže byť aj preto, že panva môže byť pootočená. PhDr. Hamráková (Košice) vravela, že sa to dá dať naspäť aj neskôr, aj keď, čím skôr, tým lepšie. Skúste ju navštíviť.

kikuta
18. dec 2017

@agat_ka Kto to je a kde sa nachádza? No budem to chcieť všetko riešiť po3 pôrode ...

agat_ka
19. dec 2017

@kikuta fyzioterapeutka v Košiciach, už sme si o nej písali.

kikuta
19. dec 2017

@agat_ka Áno viem už spomínam len nikde kontakt na ňu nemôžem zohnať ani na webe nikde....

agat_ka
19. dec 2017

treba písať sms

kikuta
19. dec 2017

@agat_ka A nie ja zazmluvnená s poisťovňami ... či k nej treba odporúčanie od lekára....

agat_ka
20. dec 2017

Nie je zazmluvnené, platí sa cca 35eur. Len napíšeš priamo jej.

kikuta
21. dec 2017

@agat_ka dakujem ešte raz

agat_ka
3. jan 2018

@elly23 ahoj, už máš po pôrode, však? Ako sa teraz cítiš ohľadom symfýzy?

elly23
13. aug 2019

@agat_ka Mala som problémy dlho a ze vraj symfyza to nie je. Potom to ustúpilo a teraz znova mam problém pri druhom dieťati, upozornil ma na to môj lekár a bola som u pani Hamrakovej a ta mi ju potvrdila. Keďže som dosť bola vychylena napravila mi panvu a tiež dala cviky. No prvú noc ma všetko bolelo, uvidíme dnes a ďalšie dni