Syndróm dráždivého čreva - liečba

19. júl 2022

Ahojte, máte niektorá skúsenosť so syndrómom dráždivého čreva? Podľa všetkého mám tento syndróm, skôr ako navštívim všeobecného lekára, chcela by som sa tu opýtať, aké lieky sú vhodné pri tomto syndróme. Ja zatiaľ užívam Imodium, keď mi je zle.

mmoonna
19. júl 2022

Mne pomohol duspatalin, ktorý mi predpísal MUDr. na gastre

sabina_71
19. júl 2022

Ja som s tým bola na gastre. Mne odporučili fodmap diétu. Ja som postupne zaraďovala veci aj z tých zakázaných, keďže každý je iný. Ale ta mi pomohla najviac. Ďalej veľmi pomáha fatra, sulinka a zalej celú škoricu s matovym čajom. To veľmi pomáha aj pri hnačke a nafukovaciu. Väčšinou problém robia strukoviny a naozaj jedla ktoré sú v zakázaných. Ešte odporúčam drzat diétu mesiac, telo potrebuje oddych a úľavu budete cítiť až po 2 týždňoch.

autor
19. júl 2022

@mmoonna
@sabina_71
Ďakujem pekne. Myslela som si že sa gastru vyhnem, že mi to pomôže vyriešiť všeobecná dr. 🙈
A tá fodmap dieta vyzerá fajn, ani som nevedela že také niečo existuje ale naozaj tak nejak intuitívne sa vyhýbam potravinám ktoré sú pri tejto diéte zakázané. Proste si ich moje telo ani nepýta.
Ja to mám skôr v takých ako keby obdobiach, kedy mám úplne pokoj a potom to na mňa príde. Bolestivé kŕče, nafukovanie, hnačky… horšie je že ešte dojčím tak asi väčšinu liekov nebudem môcť.

autor
19. júl 2022

@mmoonna ten duspatalin berieš denne a dlhodobo alebo podľa potreby?

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2022

@laura164 presne kofeín mi veľmi vadí a včera som si dala bublinkový radler a už som cítila že bude zle 🙈
Mliečne výrobky v malom množstve mi nevadia.

3009
19. júl 2022

Duspatalin treba brať pravidelne a dlhodobo. Mne ho predpisuje gastroentrológ.

mmoonna
19. júl 2022

Mne vravel na gastre,že podľa potreby,ale brala som ho pravidelne

kiki68
19. júl 2022

Kijimea pro Reizdarm. Ja to mam uz roky, ale su obdobia, ked nepomoze ani svatena voda, vtedy som aj s liekmi tak , ze iba to ulavi od krcov.

kiki68
19. júl 2022

Ta Kijimea Reizdarm mozes pri kojeni, kupis v Rakusku, na sk sa neda kupit vobec. Mne sa po porode zacal kolotoc a musela som nieco robit, inak by som bola na plienkach. Cize som to konzultovala a toto bolo riesenie a pomohlo. Kojim uz dva roky. Teraz je zrovna obdobie, ze to mam lepsie.

autor
20. júl 2022

@kiki68 veď práve, mala som tiež obdobie kedy som myslela že mám od toho už pokoj, v tehotenstve to bolo úplne super… ale zase to začína naberať na sile.
Do Rakúska nemám možnosť ísť. Dá sa to zohnať aj na nejakom e-shope?

vlada78
20. júl 2022

ja som s tymito priznakmi skoncila s celiakiou. asi by som to gastro vyskusala....lieky ti len utlmia priznaky, ale pricinu nevyriesia☹

autor
20. júl 2022

@vlada78 bola mi robená gastroskopia aj testy na intolerancie a alergie, nepotvrdilo sa nič, akurát že laktozu viem štiepiť na 75%
Čiže všetko nasvedčuje syndrómu dráždivého čreva.

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. júl 2022

@laura164 na kolonoskopii som ešte nebola a nemyslím si že to je to.. nikdy som nemala zvýšené CRP a taktiež tam sú typické hnačky s prímesou krvi a hlienu. To ja nemám a mne to skor zhoršuje stres, čiže taká ako keby črevná neuróza.

kiki68
21. júl 2022

Ano da sa cez shopapotheke.at

kiki68
21. júl 2022

@laura164 syndrom drazdiveho creva je taky predskokan crohna. Ide len o to, kedy to zacne realne nicit to crevo ako take. Mam ho tiez a sice maju crohn a colititida podobne priznaky, toto je naozaj typicke pre tento syndrom. Len tam nemas to poskodenie

pupetko263
25. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna ahoj chcem sa spýtať ako dlho si užívala duspatalin

mmoonna
25. feb 2023

@pupetko263 ahoj, už si presne nepamätám koľko,ale určite viac mesiacov.

pupetko263
26. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna a pomohlo ti to? Aké si mala príznaky?

mmoonna
26. feb 2023

@pupetko263 pomohlo. Jasom mala po jedle kŕče a následne hnačky. Po nejakom čase som však z iných dôvodov prešla na AD a teraz nemám žiadny problém. Ani som neverila,že psychika takto dokáže ovplyvniť telo

pupetko263
26. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna čo je AD ak sa smiem spýtať

mmoonna
26. feb 2023

@pupetko263 antidepresíva

pupetko263
5. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna ahoj môžem sa opýtať aké si mala príznaky? Keď si užívala Duspatalin?

mmoonna
5. júl 2023

@pupetko263 ahoj,ja som mala nafukovanie, kŕče a hnacky

pupetko263
6. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna a pomohol ti?

mmoonna
6. júl 2023

@pupetko263 Áno,pomohol. O 90% lepšie

pupetko263
6. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna ako si ho užívala?

mmoonna
6. júl 2023

@pupetko263 už si presne nepamätám,ale zda sa mi,že 2x1

pupetko263
7. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna a po koľkých dňoch si cítila že ti je lepšie že zabral