Syndróm vyhorenia

gupka27
21. aug 2022

Ahojte dievčatá. Neviem čo robiť. Som v koncoch. Proste nič ma nebavi, neteší...mám manžela, dve deti, super rodičov a súrodencov ale mám pocit že nemám nič. Doma si pripadám ako slúžka áno čo som si vychovala to mám. Žiadne ďakujem tu nenájdete. Lietam ako ťava, do roboty, z roboty, učiť sa s deťmi, variť upratať...ale manžel vidí len že sedím pri telefóne. (Večer cca na hodinu keď deti spia). Snažím, nemám pocit že by som niečo alebo niekoho zanedbávala no strašne ma ubíja že nikto si nevšíma mňa a moje potreby. To čo urobím si nikto nevšimne. Ak niečo pokazim, alebo neurobím mám to hneď na tanieri a som ťa najhoršia. Nevladzem. Hrozne ma to ubíja, taký nezáujem o mňa. Schudla som už 12kg. Ani to si nikto nevšimol. (Držia ma rodičia nad vodou a sestry no bývajú ďalej nestretávame sa často 😢) Neviem čo robiť ďalej

mandzula
21. aug 2022

A manzel vie, co ta trapi? Najdi si nejaky konicek, vypadni z domu, najlepsie pravidelne (napriklad si kup permanentku do fitka), neupinaj sa na poriadok, var na viac dni a zamraz, proste si ten zivot nejako ulahci a sprijemni.

vler
21. aug 2022

@gupka27 no zacala by som s tym ze by som ukoncila "lietanie ako tava". Prestan kmitat a starat sa o potreby kazdeho okrem seba. Podla toho kolko rokov maju deti, tiez sa mozu zapojit do chodu domacnosti. Varis denne teplu veceru? Nemusis...ak nemas uplne male deti, mozu si same pripravit chlebik so sunkou a syrom, zeleninou

mandzula
21. aug 2022

A este jedna vec - urob sa vzacnou. Rodina ta uz berie ako inventar, ako niekoho, kto je vzdy poruke. Vyhrad si priestor pre seba, cas, ked proste nebudes k dispozicii.

reanda
21. aug 2022

"strašne ma ubíja že nikto si nevšíma mňa a moje potreby" - no tak si ich zacni vsimat v prvom rade ty sama.. to nema fungovat tak, ze ty budes kmitat okolo inych a oni na oplatku budu kmitat okolo teba.. postaraj sa v prvom rade o seba sama a ked si ta niekto nevie vazit, tak sa na neho vykasli.. muzovi vadi, ze si hodinu na telefone a stavim sa, ze mas este aj za to vycitky a rozmyslas, ze mozno keby si aj tu hodinu venovala miesto seba jemu, tak potom by si uz snad bola 'dost dobra' a potom by ta ocenil.. prdlajs.. zacni byt miesto hodiny na telefone dve, plus este postupne pridavaj dalsie, s inymi cinnostami, ktore ta tesia - mozno teraz si vyhorena (vsak aj mas byt preco, ked nerobis nic pre seba), ale postupne, ako si budes viac dovolovat mysliet na seba, tak sa ti ukaze kopa veci, co ta zas budu bavit
"mám manžela, dve deti, super rodičov a súrodencov ale mám pocit že nemám nič." - lebo nemas sama seba.. a ked nemas sama seba, nemas nic, to je pravda.. teba ti nic nenahradi

aliii3
22. aug 2022

Možno by si mala začať od seba a prestať robiť to všetko, čo robíš. Keď nevie toto čo robíš oceniť, tak dozaista si všimne, keď to robiť prestaneš a myslím, že to by sa mohol zbadať, lebo momentálne je to všetko samozrejmosť.