Tabletky Biloretin (izotretinoín) na akné

majka556
25. mar 2021

Ahojte ,
Kožná mi predpísala tieto tabletky na akné , lebo mi nič nepomáhalo už , tak toto bola posledná možnosť. A chcela by som sa spýtať či s tym máte daake skúsenosti . Je to liečivo ktoré obsahuje -izotretinoín. Je viacero druhov týchto tabletiek, videla som ich aj pod názvom Roacuttane. Takze ak ste užívali tieto tabletky alebo podobné tak nevedeli by ste mi opísať ako prebiehala liečba ? Že či ste mali nejaké vedľajšie účinky ? Ako dlho ste to brali ... a či Vám ostali jazvyčkyy dáke alebo zmizli .. viem že najčastejšie vedľajšie účinky boli suché pery a sliznica a pocula som že sa niekomu aj exzémy vytvorili . Tak ako ste sa stym vsetkym vysporiadali ? Lebo iba včera som začala liečbu tak sa chcem na to pripraviť . Ďakujem

puskaruka
25. mar 2021

Dcéra užívala viac ako 6mesiacov. Suché pery, krvacanie z nosa, anemia, suchá pokožka hlavy, depresie. Akné žiadne na druhej strane, to jej zmizlo.

majka556
autor
25. mar 2021

@puskaruka depresie ? No tak to aby som sa pripravila na najhoršie .. ale tak hadam ta pekná pleť bude stať za to 🙄

puskaruka
25. mar 2021

@majka556 to masivne nezastavitelné krvacanie z nosa nezavidim. Boli to nervy.

majka556
autor
25. mar 2021

@puskaruka ochhh no netesim sa ..bude to ešte dlha cesta trápením .. ale snáď to zvládnem a nebude to až take strašné.. pre krásu sa trpí no čo už 😅

ellka1208
27. máj 2022

Ja som ho brala 4 roky dozadu a teraz musím zas, akne sa mi vrátilo, mala som pokoj 4 roky a keby sa dalo, idem do toho zas a potom zas... Je to jediná vec ktorá mi pomohla, ja som mala len suché pery a ruky. Absolvovala som veľa vyšetrení v tomto období s myšlienkou, že nájdem príčinu a vyriešim ju a tým pádom akné zmizne, mam v poriadku hormóny, nemám helicobactera, žiadne alergie... Zdravo jem, športujem a stále je to zle... Stojí to za to, mne sa na začiatku akné zhoršilo ale potom ani jedna vyrazka
... To sebavedomie, ktoré mi tento liek vrátil sa nedá ani popísať... Vydrž 🙂

22basa00
12. aug 2022

@ellka1208 ahoj prosím ta a počas liečby si používala na cistenie tváre produkty ako pred liečbou? Myslím dáke kyseliny a exfokiačné masky. Ja som začala brať tabletky 3 dni dozadu ale neviem ci môžem na tvár dávať všetko tak ako predtým 🙈

majka556
autor
12. aug 2022

@22basa00 ja konrektne som nepoužívala nič, lebo tá pleť bola dosť citlivá lebo tie lieky sú fakt silné, tak mne kožná vravela že nemám používať nič len si čistiť tvár čistiacim gélom a natierať si ju kvalitným hydratačným krémom ráno aj večer. A odporúčam kúpiť aj nejaké kvalitne Balzamy na pery lebo to bol extrém ako sa mi vysušovali a aj kútiky sa mi stále robili a na to mi kožna predpísala Framykoin a ten mi pomáhal tak ak náhodou, tak to ti pomôže.

22basa00
12. aug 2022

@majka556 ďakujem, za radu. Pre istotu som si hneď začala čistiť len čistiacim gélom a kremujem. Mne povedala ze si mam kúpiť jeleni loj na tie pery. Tak som preventívne začala s tým ale ak by to bolo hrozne určite vyskúšam ten framykoin 🙂 dúfam ze to dáko zvládnem 🙈

ellka1208
13. aug 2022

@22basa00 ahoj 🙂 exofilacne produkty by si nemala používať vôbec počas liečby ani pár mesiacov po dobrati. Skus len nieco hydratačné, mne sa osvedčila značka cerave

majka556
autor
13. aug 2022

@22basa00 z balzamov som aj ja na začiatku používala jelení loj a ešte som skúšala aj taký so značkou Blistex a ten bol riadne super

22basa00
14. aug 2022

Ďakujem Vám všetkým za rady, veľmi ste mi pomohli 🤗🙃