Ťažká depresia a panická porucha

elizeenka
22. máj 2020

Ahojte. Je tu niekto s podobným problémom? Začala som užívať lieky, zatiaľ sa cítim na zblaznenie. V noci nespím, trasie sa mi celé telo, neskutočná úzkosť k tomu fyzické ťažkosti, bolesti, raz vpravo v boku, raz vľavo a ja mam pocit ze sa zblaznim a stále myslim na to, že ma niečo boli. Už aj gyn. problémy riešim, čo myslím ze som si zapríčinila práve psychikou. Bojím sa najesť, že mi bude zle, bojím sa ísť ráno na záchod, že čo tam bude a tak.

sunny8
22. máj 2020

Z čoho sa to všetko začalo ?

renatka1985
22. máj 2020

ahoj, ak si dostala lieky, nejaky cas potrva, kym sa to ustali, vydrz, bude lepsie - omnoho.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@sunny8 ono to trvá už cca 10 rokov. Stále pri každom probléme hneď hľadám choroby, utekám k lekárovi a myslím na najhoršie. Ono sa mi to dostane do hlavy a neviem na to prestať myslieť. Od hlavy po päty behám po vyšetreniach, už len na kolono som nebola, aj gastroskopiu mam za sebou. A takto to prešlo až do tohto stavu

maxxim
22. máj 2020

@elizeenka ahoj, ja osobne tento problem neriešim u seba aj keď sa mi zdá ze mam niekedy toho tolko že mi hlava praskne... ale v rodine je. Moja sesternica ma maniodepresiu. Sú to stavy keď je jeden deň energeticka, stastná, plná síl, ochoty, predbieha aktivity a zrazu pride deň útlmu, nestastia, smútku, plaču.... no ale berie lieky , ktoré jej pomahajú...doslova je omámená a akokeby mala omŕtvené city a myslenie vo svojej hlave. Najviac jej pomohla dvojtyzdnová liečba na oddeleni psychiatrie, no uz cca 3 toky zvláda prácu, domacnosť a ... sú to návaly pocitov bezmocnosti udržat svoje zdanie" bez osobných emócí.zacalo sa jej to po skonceni strednej skoly, ale zvládla vysoku, na liekoch...pracuje no my, co vieme o jej probleme tak vieme co preživa. Najviac jej pomáha jej manžel, je 3 roky vydata, no bábo jej odporucili až ked dosiahla stav kedy dokázala ziť bez liekov cca pol roka ( v remisí) . INAK je to velmi milá osoba, no potrebuje stálu oporu, podporu a objatia. Držím ti palce aby si sa tiež zacala lepsie cítiť. Problemy neodkladaj, aby sa nestupnovali, skúsaj zamestnavat svoj volný cas nejskou cinnosťou, z ktorej budeš mať radosť. Nevnímaj kazdú bolesť ako predzvesť niecoho zlého, vštep si do hlavy ze si jedinečná a krásna, ze všetko je riešitelné a odovzdávaj radostné dni pre druhých,.
NEBOJ SA, hlavne nemaj strach. Buď silná a vzdy si všímaj tu krásu okolo teba, slnko, kvety....lebo svieti a vonajú aj pre teba. Pre tvoje hladové oči. Ešte raz, Neboj sa. Drž sa

elizeenka
autor
22. máj 2020

@renatka1985 ďakujem, dúfam ze áno, lebo dnes ráno som nemohla ani salámu na rožok uložiť, tak sa mi ruky triasli

sunny8
22. máj 2020

@elizeenka uff toto treba riešiť zvnútra nie len ututlavat tabletkami. Chápem ťa. Taký život musí byť unavny. Každá choroba je z veľkej časti práve spôsobená psychikou. Niečo v sebe máš o čom možno ani nevies a preto sa ti toto deje.

lienocka2808
22. máj 2020

ahoj, akoby som citala o sebe. Moja rodina si uz zo mna robi srandu, ale ja trpim. Panicky sa bojim rakoviny, kto to nezazil , nepochopi. Posledne tri mesiace uz nedokazem normalne fungovat. Zacalo to mocenim krvi, behanim po x vysetreniach, nakoniec mi zistili chronicky zapal mechura. Potom som mala zhorsenu cytologiu na gynde. Presla som milion for, a pri navsteve lekarov ich vytazujem milionom otazok, pomaly uz na vedeckej urovni. Ale o co ide. Ide o to, ze nedokazem normalne fungovat. Mam 1,5 rocneho synceka a poslednu dobu cely den cumim do telefonu a hladam priznaky chorob. Kazde rano si kontrolujem papierikmi moc. Vcera som si robila test na okultne krvacanie zo stolice a BUM, pozitivne. to ma uz uplne dorazilo. Uz tri mesiace nesexujem s partnerom, lebo stale myslim na choroby. Na to, ze som vazne chora a zomriem. Netusim uz co mam robit. Chystam sa na milion vysetreni a milion vysetreni uz mam za sebou. PO nich sa na chvilu ukludnim, a kolotoc potom zacne znova. Je mi luto, ze moj syncek tym trpi, ze nema mamu na 100%. NIekedy som v takej depke, ze som cely den v pyzame ani prezliect sa nedokazem. je mi zo seba zle, neviem co mam robit, koho a akou cestou navstivit odbornika, pretoze dalej to takto nejde...

eliska13
22. máj 2020

@elizeenka to je začiatok brania liekov všetko sa ešte dočasne zhorší úzkosť, depresia.Ake máš lieky?ak máš ukludnovak dávaj si pravidelne.A určite terapie u psychologa, aby si prišla na to čoho sa tak bojíš 10 r takto trpieť hľadať choroby je aj na koňa veľa to uz obvodná skôr mohla tušiť, že to je psychika úzkosť.Kto Ti dal takú diagnózu ťažká depresia psychiater?čo sa stalo pred tými 10 r čoho si sa zľakla, šok, choroba, niečo stresové? Žiješ stále v strachu preto sa cítiš zle, myslíš zle....čo Ti robí radosť?teraz to ber tak, že teraz Ti je najhoršie a deň od dňa to bude lepsie

eliska13
22. máj 2020

@lienocka2808 psychiater a čím skôr sa sa to pekne liečiť.To máš takú obsedantnu poruchu niekto kontroluje vypnutý plyn, umýva si ruky ty hľadáš choroby potom sa bojíš cítiš zle a tak dookola každé vyšetrenie Ta uspokojí len na chvíľu a nájdeš iný príznak, chorobu ries to čím skôr!

elizeenka
autor
22. máj 2020

@sunny8 podľa lekárov som poriadku, akurát ma čaká operácia na gynekológii, čistenie maternice. Ono sa mi to zhoršilo práve pred 3 mesiacmi, keď som začala brať antikoncepciu zo zdravotných dôvodov. Ú obvodnej som bola 3x za posledný mesiac. A skončila som na psychiatrii

sunny8
22. máj 2020

@elizeenka antikoncepcia ti nepomôže po žiadnej stránke je to.hormonalny odpad všetko ti rozhadze možno Max pomôže na pleť ale keď vysadis tak to zasa bude také aké predtým. A navyše je šanca že po vysadení nebudeš môcť mať deti. Takže skús nájsť inú možnosť. Depresie vznikajú nerovnováhou chémie v mozgu ale nikto nepovie že tá nerovnováha vzniká tým že človek si vpusta do mozgu kadejaké veci ktoré tam nemajú čo robiť. Treba to riešiť od základu toto sú len dôsledky

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 presne to co ja máš. Začala som mať redsiu stolicu a teraz chodím s trasu im telom na záchod že čo bude. Mam mimocyklove krvácanie, špinenie, to je ďalší dôvod. Teraz a pichne v boku a už myslím ze mam pankreas a stále len na najhoršie myslím a schovala by som sa pred tým aj neviem kde, schulim sa do klbka a trasiem sa od strachu.

marvin1234
22. máj 2020

@elizeenka ahoj, ja mam tieto stavy odmalicka, neboj, lieky zaberu a bude ti lepsie. To trasenie mozu sposobovat antidepresiva ak beries, povedz to dr, pomoze ti s tým, je to velmi neprijemne clovek nevie ani zaspat. Co sa tyka gyn veci, ja som napr nemala vobec ms z psychiky. Dva mesiace na liekoch od psychiatricky a otehotnela som. Ak by si chcela pokecat, kludne napis, chapem.ze.je to tazke. Mna ta uzkost niekedy uplne nici, vysadila som lieky ked som otehotnela ale teraz ma syn dva a v utorok idem zasa k dr a nazad na ne.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@sunny8 keby som vedela, kde je ten základ

elizeenka
autor
22. máj 2020

@marvin1234 aspoň niekto, kto to tu chápe, som rada, že nie som sama. Ničí ma to po všetkých stránkach a potom aj telo boli

eliska13
22. máj 2020

@elizeenka môže Ti to robiť aj ATK, ale píšeš, že zle sa cítiš 10 r to bude psychika.Cim viac sa budeš báť tým horšie skús nájsť v niečom radosť čokoľvek a chvíľu vypnúť hlavu a nemyslieť na choroby negatívne ..kde je základ zistíš u psychologicky prečo si taká vystrasena.Z psychiky je aj vysoký tlak, vredy...čokoľvek ako sa môže telo a duša cítiť dobre v neustálom strachu

lienocka2808
22. máj 2020

zaklad bude asi v niecom co sa stalo a ovplyvnilo ta pred tym 10timi rokmi ako pises. skus sa zamysliet, co by to mohlo byt. Moja obava z chorob prameni z detstva. Moj otec mal nador na mozgu a lezal vkuse rok v nemocnici. A ja ako 10 rocne dieta sme ho s mamou kazdy jeden den navstevovali. Prisla som do styku v tomto veku so smrtou viac krat. videla som zomierat ludi a podobne. u mna je zaklad toto. Skus sa naozaj zamysliet, kazda psychicka choroba ma svoj zaklad.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@eliska13 presne tak. Aj dnes mi ma volať moja psychiatrická, že sa chce porozprávať, tak jej poviem ako mi je.

lienocka2808
22. máj 2020

@eliska13 rady ako skus nachvilu vypnut a nemysliet na choroby, a nemysliet negativne su psychicky choremu cloveku uplne zbytocne. keby to dokazal, nebol by tam, kde je. proste to nejde. Aj ja som si to milion krat hovorila, " mysli pozitivne" nejde to proste.

marvin1234
22. máj 2020

@elizeenka úprimne, ja mam tie uzkosti z milion veci a nikdy som so psychologom pricinu nenasla. Rokmi som akurat nasla sposoby ako sa ako tak upokojit. Mne pomaha si dat do ucha sluchatko a počúvam dokumenty napriklad, trocha ma to odputa. Ale je to peklo, manzel sa snazi to chapat, ale kto nezaizl nepochopi nikdy ked zdanliva blbost ta uplne ochromi. Moja jedina rada je brat poctivo lieky a snažiť sa najst nieco - hocico - co ta aspon mierne upokojuje.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 tak to aj u mňa je od detstva v podstate, nie celkom šťastné detstvo som mala. Ale najväčší problém je, že ja hneď zo všetkého robím paniku, nemôžem nič pozerať ani čítať, že niekto je chorý a už to mám v hlave a hľadám príznaky na sebe. Min. rok som si stlacala prsníky až som mala výtok, ujo Google našiel ďalšie príznaky, ktoré som samozrejme mala. Dr ma už pozná, tak mi nedal ultrazvuk, až teraz vo februári v rámci preventívny, všetko ok, ale ja panika, že počas vyšetrovania som aj zvracala

elizeenka
autor
22. máj 2020

@marvin1234 takže ti lieky nezaberajú?

marvin1234
22. máj 2020

@elizeenka zaberali mi skvele, ale ako pisem vyssie, ked som otehotnela som ich po dohode s dr hned vysadila. Doteraz som bola bez nich, lebo som kojila. Ale postupne sa to zhorsuje takže kedze uz nekojim idem sa na ne vrátiť

elizeenka
autor
22. máj 2020

@marvin1234 aha. Takže aj tie myšlienky negatívne vymizli? Mne psychiatrická sľubuje, že to bude úplne iný život. Uvidíme

elizeenka
autor
22. máj 2020

@marvin1234 a aké máš stare dieťa? Ja som si ani detstvo mojich drobcov nevychutnala a to už majú 10 a 8. Chceli sme ešte jedno a nedarí sa už 7rokov,mozno aj koli tomuto, ktovie.

eliska13
22. máj 2020

@elizeenka ver lekárke lieky Ti zvýšia serotonín a úzkosti nebudú prichádzať.
@lienocka2808 chápem tiež sa liečim, ale nič iné Ti nepomôže.Co z toho máš, že hľadáš na webe choroby iba ešte väčší strach a paniku.Mas úžasný dôvod cítiť sa lepšie máš dieťa skús pozornosť presmerovať tam

lienocka2808
22. máj 2020

@elizeenka tak mna caka sono vysetrenie prsnikov teraz v pondelok. Bola som pred dvoma rokmi, a zeny sa tam otacali po 10 minutach a ja som bola vnutri 20minut. Normalne som tam skoro skolabovala a uz som sa videla bez vlasov na chemoterapii. Neviem ako to zvladnem tentokrat. takze dobre poznam, co prezivas. Naozaj uz asi pojdem psychiatrovi, lebo sa to zhorsuje.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 tak ty si ešte nebola stým u psychiatra? Ja som na tom horšie, lebo myslím na rakovinu pankreasu a ta sa vyliečiť nedá, normálne som už asi blázon. Už si aj hovorím ze pojem lieky, nech zaspím naveky a nebudem sa trápiť.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 ešte mi aj doktorka sľúbila, že mi zavolá, ale ako pozerám piatok 15.00 tak už asi nič. A to mi mala postupne zvyšovať dávky liekov. To bude víkend zasa