Ťažká dysplázia krčka maternice

ave17
23. aug 2019

Baby, pred mesiacom som bola na preventívke, doktor nadšený, že krcok maternice vyzerá super, ze sa nemám ničoho báť, tak som bola v kľude a dnes mi vola sestrička, ze cytologia je zla, ťažká dysplazia, stupeň 4,som z toho na nervy, mám ísť na odstiknutie z krčka a bude sa to posielať na histologiu, máte s tym skusenosti, čo môžem čakať, keď to bude pozitívne?

nikpa
23. aug 2019

@ave17 kedy si bola predtým na cyto?

mirka2405
23. aug 2019

@ave17 konizaciu krcka minimalne

matabb73
23. aug 2019

Pôjdeš na konizáciu krčka, odobratie zlého tkaniva. Aj ja som mala stupeň 4 a operácia dopadla dobre. Výsledky boli negatívne. Je to predrakovinové štádium, treba to riešiť čím skôr. Ja som po operácii už 18 rokov. Aj druhé dieťa som mala 7 rokov po operácii.

derdia
23. aug 2019

Hlavné kľud...ja som to mala tiež...vzali mi vzorky na histologiu a tá vyšla že je to ťažký zápal,ktorý mi menil bunky a na stere vyzerali predrakovinovo...vďakabohu dal mi len ATB z dola a aj jesť a bolo ...

clodika22
23. aug 2019

@ave17 neboj odstrihnú a bude to v poriadku, treba to riešiť hneď 🙂

ave17
autor
23. aug 2019

@nikpa pred rokom, pravidelne chodím na preventívky.. 🤔

ave17
autor
23. aug 2019

Bodaj by to šlo len konizaciou, ja už sa vidím na onkológii:( nech mi zoberú aj všetko, len nech je to vonku, strašne sa bojím 😰

zarita59
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ave17
autor
23. aug 2019

@derdia a nemala si žiadne problémy, keď si mala ten zápal??

maminuska
23. aug 2019

@ave17 nehysterčí , máš LEN predrakovinové štádium a aj to je možno spôsobené zápalom . Mali by ti urobiť kontrolné stery a ak tie budú lepšie budeš častejšie sledovaná . Aj keby si rovno mala karcinom in situ , tak sa jednoducho zoberie maternica , dostaneš zaisťovaciu liečbu radioterapiou a žiješ normálne ďalej . Pred 5 rokmi to absolvovala moja teta , žije a teší a dobrému zdraviu .

ave17
autor
23. aug 2019

@maminuska ďakujem veľmi pekne, som stresak veľký, viem, ale úplne ma to ráno odrovnalo :(

maminuska
23. aug 2019

@ave17 chápem , ale ty si v štádiu kedy rakovina ešte nie je . Keby si mala karcinom a metastázy v uzlinách a panve nepoviem že si s nervami v prdeli , ale toto sa dá veľmi dobre riešiť.
Ja som mala nález teraz na preventívke v krčku 1,5 cm útvar , cytológia krčku a vnútornej strany krčku 2a , HPV negatívny, útvar ohraničený a hladký , krvný prietok nižší ... predpokladom je myom , ale aj tak ma pre istotu posiela na onokogynekoligickú ambulanciu .

ave17
autor
23. aug 2019

@maminuska už keď som si to nastudovala, tak už som pokojnejšia, o trochu. Jasne, sú aj horšie stavy,a teda dúfam, že to nebude rakovina.. Ale sestrička ma teda dosť vylakala... Ale mesiac čakania bude ťažký.. 🤔

ave17
autor
23. aug 2019

@maminuska a držím prsty, nech si OK

nikpa
23. aug 2019

@ave17 mama chodila tiež pravidelne ešte dokonca si za cyto. priplácala a robili jej volaku špeciálnu, hĺbkovú či akú a roky po sebe všetko v poriadku a zrazu jeden rok tiež ako ty štvrtý stupeň. Prvýkrát jej robili konizaciu v BA na Klenovej, výsledky zlé. Druhýkrát opäť konizacia, odvtedy je asi 7 rokov, chodí každých 6 mesiacov, teraz už len každý rok naposledy na kontrolu a všetko je ok. Takže ak ti to zistili ešte v predrakovinovom štádiu, je to dobre. Neznamená to že máš rakovinu len keby sa s tým nič nerobilo tak to do nej pravdepodobne prerastie. Viem že sa bojíš, aj ja by som sa bála aj keď máme s tým doma skúsenosti. Ale dnes je toto bohužiaľ bežné, má to každá tretia žena, dr s tým majú veľa skúseností. Držím ti palce a prajem veľa pozitívnej energie 😉

ave17
autor
23. aug 2019

@nikpa ďakujem ti veľmi pekne za povzbudenie, ja dúfam, že je to predrakovinove 😞

derdia
23. aug 2019

@ave17 áno mala rok som krvácala medzi menštruácia mi a dr.mi to liecil len mastickami...tak som zmenila doktora ten mi zobral ster a hneď to vyriesill...

ave17
autor
24. aug 2019

@derdia aspoň že si už v poriadku, a bol to teda "len" zápal, ja som ostala zaskočená, práveže u mňa žiaden problém, žiadne mimo krvácanie, cyklus na deň presne no a aha, aj tak zle

sisi077
14. okt 2019

@ave17 Ahoj. Môžeš nám, prosím, napísať ako sa máš a či je všetko v poriadku?

ave17
autor
14. okt 2019

@sisi077 biopsia krčka to potvrdila, cakam na termín operácie, už mesiac :(

sisi077
14. okt 2019

@ave17 Netreba vešať hlavu a hlavne sa stresovať, lebo stres je najhorší nepriateľ v takýchto chvíľach... Držím prsty, nech sa všetko na dobré obráti a nech sa ti už len darí...

peptina
3. dec 2019

Aj ja som pred týždňom podstúpila konizaciu a čistenie,čakám na výsledky a uvidím čo z toho bude. Tiež mám diagnózu ťažká dysplazia krcka maternice. Už len to slovo pridáva na strachu a človek si hocičo premieta. No uvidíme ako to vlastne celé bude

abubu21
21. aug 2020

@matabb73 Mňa to čaká. Po konizácii, všetko funguje ďalej ako má? Myslím menštruáciu.

matabb73
22. aug 2020

@abubu21 áno, úplne normálne. Ja som potom ešte porodila druhé dieťa, 7 rokov po operácii.

babo01
20. jan 2021

@ave17
@peptina
Dievčatá, ako ste dopadli? Viem, že už to je troska staršieho dáta, preto budete vedieť povedať, či boli dáke komplikácie... Dakujem🙏
Tiež ma to caka

peptina
21. jan 2021

@babo01 ahoj len sa neboj ja už po roku bola aj na kontrole a všetko v poriadku. Bola som v celkovej narkoze a dobre som sa zotavovala ,viem že strach

peptina
21. jan 2021

@babo01 viem že strach je väčší ale bude dobre zvládneš to

abubu21
21. jan 2021

@babo01 ahoj, operacia prebehla v pohode, len týždeň po nej som začala znova krvácať, takže som chodila na injekcie, aby sa to zastavilo. Bolesti som nemala. Na kontrolu idem vo februári, tak uvidim, že ako dopadne.

babo01
21. jan 2021

Dakujem🙂

majoslava
1. feb 2021

Ahojte baby aj ja sa pripnem... pravidelne chodim na kontrolu a minuly rok u mna katastrofa... tazka dysplazia krcka maternice... operacia po operacii cca mesiac zistili MMT to som LTT prisla na pohotovost s neskutocnymi bolestami a hned ma aj operovali... prisli vysledny z konizacie pozitivne hranicny okraj az vo 8 sklickach musela som podstupit rekonizaciu... a 3 mesiace PN krvacala som strasne museli mi jazvu zasit... infekcia, zapal.... jedne ATB za druhymi... uz som ako tak Ok, idem tento mesiac na onko ster... strasne sa bojim lebo este som mala na dvoch miestach pozitivne ale uz mi nemaju co odobrat... len kontrolovat a keby nieco celu maternicu musia zobrat... Chvala Bohu mam dve deticky