Ťažká zápcha - tvrdá stolica

vanda323
9. nov 2021

Dievčatá, nejdem písať anonymné , aj keď je to fuj fuj téma ale aj také sú no vo už.
Beriem magnezko 3 krát denne a mám ale nenormálne tvrdú stolicu. Aj zlatá žilka už je von....mám to povedať MUDr ? Či si dať slivkový kompót a byť ticho?

matovicova
9. nov 2021

@vanda323 určite nebud ticho, treba povedať. Ja uz ku koncu tehotenstva som to napríklad cez víkend nebrala a hneď sa mi uľavilo 🙂

simsalabim
9. nov 2021

@vanda323 Na ranajky si var ovsenu kasu, ta ma skvele ucinky na stolicu. A urcite sa porad aj s lekarom.

luccija
9. nov 2021

@vanda323 magnézium práveže zvykne preháňať...dávaj si ovsené vločky do polievok, jogurtu, kúp vlákninu a veľa vody...neberiem železo?to zvykne zapekat

panelacikova
9. nov 2021

@simsalabim ale to je čudné, z magnézia sa totiž skôr kadí 😲

opica_skorica
9. nov 2021

@vanda323 laktulózu a vodu a na zlatu žilu detralex

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
potvorka
9. nov 2021

@vanda323 sucitim, od vikendu zjem denne 5-7 sliviek a takisto fig a fakt ulava, neporovnatelne lepsie.😉

simsalabim
9. nov 2021

@panelacikova Preco by to malo byt cudne? Ovsene vlocky pri vareni urobia taky gel, ktory robi v crevach zaxrsky - citala som v mudrej knihe. Posobi to potom vyrazne lepsie ako iba napriklad musli. A na moju dceru kasa zabera lepsie ako hocijaky liek.

luccija
9. nov 2021

@simsalabim to asi písala autorke

simsalabim
9. nov 2021

@luccija asi ano, ked tak nad tym rozmyslam... Ale oslovila mna ☺️

oblecenie99
9. nov 2021

Neberieš aj železo? Lebo mne práveže železo robilo takéto problémy. Asi som jednina žena, ktorá bola z klystiru nadšená, nie náhodou 🙈😂

gionella
9. nov 2021

@opica_skorica lactulosa bola v tehotenstve moja spása 😂

dzejsik
9. nov 2021

@vanda323 ked bude uplne zle, pouzi glycerinovy cipok a inak povinne kazdy den jablko/slivky, jogurty, zeleninu, cerealie a co najmenej zapekacich potravin aspon kym sa to upravi

opica_skorica
9. nov 2021

@gionella len ten smrad🤣🤣🤣🤣🤣

fleur1111
9. nov 2021

@vanda323 mne pomohol jablkový džús a laktuloza. Určite o tom povedz aj dr.

babatkoo
9. nov 2021

@vanda323 v kazdej lekarni sa da kupit mineralka ZAJEČICKA HORKA. Nenavykove prirodne laxativum. Brala som cele tehotenstvo, po porode, moj syn od 2 rokov do 5 rokov denno denne. Je to sakra horka voda ale nic lepsie nam nefungovalo ako toto 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

vanda323
autor
9. nov 2021

@babatkoo Ďakujem za radu vyskúšam zajtra ak Boh dá kúpiť

vanda323
autor
9. nov 2021

@fleur1111 laktuloza, to počujem ozaj prvý krát, čo to vlastne je ?

vanda323
autor
9. nov 2021

@dzejsik Toto toto že viac sliviek musím papať idem si asi hneď dať kompotik

vanda323
autor
9. nov 2021

@potvorka Haha tiež zapchujes?

vanda323
autor
9. nov 2021

@oblecenie99 Práveže teraz neberiem zelezo

vanda323
autor
9. nov 2021

@opica_skorica ,, Ta laktuloza znie dobre viaceré ju tu chvalite

vanda323
autor
9. nov 2021

@luccija Železo teraz práveže neberiem. Aj keď by som mala ..keď mám pravdu napísať. A na nete som čítala že magnezo zapeka tak som usúdila že z toho....ale mám tie kamene v zlcniku tak možno z toho?

fleur1111
9. nov 2021

@vanda323 brala som tuto, nevstrebáva sa do tela, môže sa aj v tehotenstve.

matkahelka
9. nov 2021

@vanda323 ja som mala toto do 20tt. a bolo jedno, ci kompot, ci ovsena kasa, ci olej na lacno, ci probip jogurty, ci dzus zriedeny mliekom. na wc som stravila strasny cas a nic nepomahalo. mne gynekolog povedal, ze creva v tehu su spomalene a tehu zapchy su bezne. muz mi kupil z lekarne akysi fruktozovy sirup len na prirodnej baze, je na nom aj uvedene, ze je ucinny na tehotenske zapchy. ked bolo najhorsie, dala som si lyzicu sirupu a bolo to lepsie. po 20tt mi to pomalicky ustupilo.

eternity24
9. nov 2021

@vanda323 laktuloza je nieco ako prehanadlo. Je v tekutej forme husté ako sirup… mne pomáhalo na zapchu vecer si namocit tri slivky sušené a na prazdny žalúdok som ich zjedla aj vypila z nich tu vodu. Cca po pol hodke som mala raňajky a po nich som si este dala lyžicu oleja, tekvicoveho akebo olivového. Kazdy den a potom to slo….

vanda323
autor
9. nov 2021

@eternity24 Skusiiiiim lebo tá stolica ma trápi aj teraz má bolí bruško

vanda323
autor
9. nov 2021

@matkahelka Ďakujem za radu musím niečo z toho vyskúšať

vanda323
autor
9. nov 2021

@bambulienka25 Keď ja radšej sa opýtam tu ako na nete čítam všade dačo iné...napríklad ty píšeš že z magnézia to nebude a ujo Google písal že magnezo = zápcha tak som usúdila že asi z toho 😄 Ale ja mám aj tie kamene tak možno? A v poslednom čase sa napchavam hlupostami

eternity24
9. nov 2021

@vanda323 ani nehovorte 🤦🏻‍♀️Ked si spomeniem na tie časy a ako tažko to islo von ked som napr jeden den vynechala slivky, hocikedy mi bolo az na odpadnutie a to doslova.

vanda323
autor
9. nov 2021

@eternity24 Achhhhhhhhhhhh fuj fuj téma 😄😄😄😄