Teplota a bolesť hrdla

19. feb 2023

Dobrý deň,
Dnes ráno som sa zobudila s bolesťou hrdla a kašlem, mám hlieny v hrdle. Momentálne cítim horúčosť a teplota 38,2. Čo robíte pri takej teplote iba kľudový režim či už paralen?

lb1984
19. feb 2023

Ja podľa stavu ale spravidla tesne pred 38C dávam paralen. Nikdy nečakám ci sa teplota vyšplhá.

san_dra11
19. feb 2023

Ked uz mam okolo 38, tak to si dam Cetalgen, ten mi teplotu zrazi, nemam rada, ked je vyssia, potom som uz nepouzitelna uplne. Podla mna nema nejako zmysel vyckavat, ze sama prejde.

ailiba
19. feb 2023

Ja viem tak, ze nad 38,5 uz treba zrazat... Inak kludovy rezim, cajiky, smrkat, aby islo vsetko von. Skore uzdravenie prajem.

san_dra11
19. feb 2023

@ailiba a este hlavne mi napadlo, ze neist hned nieco robit ako tabletka zrazi teplotu, lebo to som mala kedysi zvyk, ze ked sa mi teplota znizila hned som isla varit alebo nieco a to je to najhorsie, co mozeme urobit 🙂

ailiba
19. feb 2023

@san_dra11 vsak to, nadopovat sa liekmi, nastruekat do nosa, sirupy a potom sup do roboty. A odrazu pri preventivke nieco na srdiecku, alebo zapalovy vacok pod zubom a pod..... Prechodene chripky.

san_dra11
19. feb 2023

@ailiba no kedysi som to tak bezne robila, ale dnes uz nie, nie je to sranda a zdravie mame len jedno, tak by sme mali k tomu tak aj pristupovat. Svet sa nezruti ked si par dni dame volnejsie, ked sa necitime dobre.

ejmylia
20. feb 2023

S babami nado mnou súhlasím, nemá zmysel trápiť sa s vysokou horúčkou, keď už je okolo 38 stupňov, to si už dávam tabletku, kedysi som mala snahu zraziť si ju studenou sprchou a tak, ale to bolo len na chvíľku, čo mi to pomohlo.