Test na zápal močových ciest

mirkava
14. jan 2023

Viete mi poradiť aký volnopredajny test je dobrý na zistenie zápalu močových ciest? Ďakujem

taktotedanie
14. jan 2023

Podla mna zbytocne pretoze ked vsm vyjde zapal potrebujete antibiotika, tie vam vie predpisat len vseobecny lekar a ten na zaklade nejakeho testu z lekarne nepredpise nic pretoze bude trvat na odbere mocu aby sa spravila kultivacia a citlivost a az tak predpise
Cize suma sumarum stratite zbytocne cas a zapal vam moze prejst do oblicky a bude z toho pyelonefritida a snou ludi hospitalizuju a anitobiotika davaju intravenozne, cestu k vseobecnemu si aj tak neusetrite a po dalsie pridete aj o peniaze pretoze vysetrenie u dr mate zadarmo a presnejsie aj s kultivaciou

mirkava
autor
14. jan 2023

@taktotedanie áno viem, len mam opakujúcu sa mikozu a mam pocit, že to bude z moču. Zápal oblečiem som už mala riadna bolesť. V pondelok chcem ísť k Dr. len chcem vedieť hneď z čoho to môže byť

lb1984
14. jan 2023

@mirkava určite pásiky. Aj u mojej MUDr používa na rýchlu diagnostiku. Ináč malo komu robia bakteriologicke vysetrenie väčšinou iba základný obraz. To ci robili bakteriologicke zisti človek tak ze to trvá cca 4-5 dní. Ja som mala veľmi zle výsledky a žiadne bakterie. Dostala som Monural a bolo potom už ok. Do dnes neviem z čoho to bolo 🤗 a to som mala podľa výsledkov veľký zapal

mirkava
autor
14. jan 2023

@lb1984 ja nám problém odkedy som brala ATB Augmentin. Opakovanú mikozu, už mi to ide dosť na nervy. Len pri močení ma to tak nepáli ako keď som mala zápal obliciek

54tinka54
14. jan 2023

@mirkava ak máš problem po ATB liečbe a vracajúcu sa mykózu, tak nasaď si probiotiká, kapsulové ale možno aj nejaké vaginálne. Plus zaraď do stravy acidko, kefíry a pod. Na močové cesty je dobrá aj tinkrúra z kapucínky a dobré sú aj brusnice, buď nejaké výživové doplnky alebo aj sušené sa dajú kúpiť.
A áno, papierikmi zisťuje aj dr či je prítomná krv a bielkoviny v moči, keď sú, tak az potom posiela moč na kultiváciu. Takže je dobré ich mať doma keď máš s týmto problémy, aby si vedela hneď že na čom si.

mirkava
autor
14. jan 2023

@54tinka54 ďakujem za rady

helen_167
26. jan 2023

@mirkava odporúčam na gynekologické problémy, p. Petranskeho, je úžasný vyriešil všetky moje gynekologické problémy, hoďte do googlu pozrite recenzie, Petransky Peter,

tanika
10. mar 2024

@lb1984 , @mirkava ahojte kočky poprosim vas o odpoved Zapal obliciek ako boli a kde ktora z vad to mala ? Prosim mňa bolia krize potom nad krízami , presunie sa to do chrbate po stranách chrbtice , som akási nafúknutá divne brucho , bez teploty, crp negativne , moč aj sediment aj kultivovane v poriadku , urologicky pozerala oblicky mi ucty tyzden ze o.k minuly voken preliecena ponuraloˇ 2 kusy bola krv v moci + dali mi na pohotovosti , lebo boleli ma krize a podbruško , obvodna ma lieči od 28.2. Ale vzdy u nej moč aj z labaku aj kultivovane negativny preto mi nedala atb len 1.3. Na pohotovosti mi dali monural 2 kusyako som spominala. Nik ma necievkoval. . Obvodna dala novy výmeny listok ze msm zájsť este inemu urologovi voľnom sa oblicky . Dakujem

lb1984
11. mar 2024

@tanika ja tipujem ze som mala vtedy ženské veci. Môže ti to spobovat hocičo. Ja som mala cievkovanie krv som mala aj v tom dodnes neviem co to bolo a dúfam ze to je ôk už keď to bolon2 roky dozadu. Ja som bola akurát po dobrati zinnatu .... každopádne ak obličky robia to aj skúškou citlivosti ale ak máš sono ok, moc a crp ok posledná možnosť je CT tam vedia odhaliť skutočne co na utz nie ....