Tetánia a divné rozmazané videnie

12. aug 2022

Prosim Vas mam tetaniu a mavam niekedy divne videnie, take rozmazane. Tlak medzi ocami a z toho take mdloby akoby ma tie oci tahali, taky tlak. Najhorsie to vnimam v obchodoch kde je velke svetlo, taha mi to oci a toci sa mi z toho hlava.
Caka ma este MRI mozgu.
Ocne komplet v poriadku, CT mozgu tiez. Este pre istotu MRI mozgu.

hablko2
12. aug 2022

Áno, aj ja to občas mávam

autor
12. aug 2022

@hablko2 Neskusali ste nejake kvapky ? Ja mam pocit ze to robia tie ocne svaly. Ako robia sarapatu v tele tak sa mi chveju obcas aj tie ocne. Cvicim aj ocnu jogu a mam pocit ze to je lepsie.

hablko2
12. aug 2022

Mne sa to robilo najmä predtým ako mi bola diagnostikovaná tetánia. Keď užívam pravidelne Magnosolv, je to oveľa lepšie.

98
12. aug 2022

Mate okuliare?

autor
12. aug 2022

@hablko2 Som cerstva tetanicka, mam ju diagnostikovanu 3 tyzdne. A ocami mi to akoby zacalo pkus chvenie a brnenie tela.

luccija
12. aug 2022

To je z tetanie napatia...predrazdeny nervovy system

taktotedanie
12. aug 2022

Este absolvujte ocne vysetrenie, odmeraju ocny tlak atd..budete potrebovat vymenny listok od obvodneho

hablko2
12. aug 2022

@taktotedanie pisala na začiatku že očné vyšetrenie bolo v potiadku

taktotedanie
12. aug 2022

@taktotedanie ospravedlnujem sa prehliadla som to, zamerala som sa na to CT a MRI co ste pisali
Potom len magnezium

elektrablade
12. aug 2022

Ahoj. Mávam presne to isté a mam pocit akoby sa mi dioptrie zhoršili o 3 čísla a to mam "smiesne" -0.5

autor
12. aug 2022

@elektrablade ja dufam ze to prejdeeeee raz 😭

autor
12. aug 2022

@luccija myslite ze sa to upravi casom ?

autor
12. aug 2022

@taktotedanie ocny tlak mam 13 ukazkovy a komplet ocne vystrenie ok. Oci ma nebolia vobec. Len sa mi maze to videnie na oboch ociach 😭

gabika9878778
13. aug 2022

Ja som neustále unavená, mávam svalové zasklby, niekedy na mňa z ničoho nič príde pocit úzkosti strachu, ťažké dýchanie, pocit že sa neviem nadýchnuť, trpnutie jazyka a mnooooho ďalších veci (chrbtica + tetania)= veľká láska k životu 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Vo svetle vidím čiarky a neustále ma akokeby štípu oči

antonko12
12. sep 2022

Chcem sa spýtať tiež mam tieto také akokeby sa mi začalo Tristan medzi očami alebo akokeby som stratil zrak neviem to popísať mne tiež zistili tetaniu až keď ma brala sanitka pomáha vám niečo stratili ma ze to môže byť začínajúca epolepsia

autor
13. sep 2022

@antonko12 To na zaklade coho povedali ze epi ? Robili vam eeg ?
Ake mate priznaky ?

antonko12
13. sep 2022

No nemám epilepsiu len ma s tým stratili pretože som mal podobne priznaky nakoniec mu diagnostikovali tetaniu ale nechcel som.verit že toto môže spôsobovať tetaniu na EEG som.bol ale len na 15 minutovom

autor
13. sep 2022

@antonko12 A ake mate pri tetanii priznaky ze ich davali do suvisu s moznou epi ?
Mne aa tiez maze videnie ale ziadna strata zraku ani nic podobne. Ja mam najvacsi problen tocenie hlavy a chvenie tela v noci - taka elektrizacia.

nikaill
7. okt 2022

dievcata, nasli ste nejaky ucinny sposob ako s tym bojovat?
Pripadne...cvicite? (co?) ma to vplyv? tetania - cvicenie...dynamicke

nikaill
7. okt 2022

BTW nedavali vam toto vsetko do suvisu s prekonanym covidom? ak ste prekonali...) hoci len lahkym priebehom....docitala som sa, ze aj lahky priebeh moze mat kadejake nasledky a na zaciatku prave toto sa vela rozoberalo, ze napada nervovy system

autor
7. okt 2022

@nikaill Mne to vsetko zacalo po covide.

dotssy
26. apr 2023

chcem sa opýtať, podarilo sa vám zbaviť sa toho točenia hlavy a chvenia tela v noci?

autor
26. apr 2023

@dotssy Uz mi sa to velmi utmilo v porovnani s tym ako to bolo. Ta nervova sustava sa pomalicky dava dokopy. Hlava sa mi este tocieva ale uz nie tak ako ten minuly rok.

dotssy
26. apr 2023

nabehli ste na nejaké lieky?
mne sa hlava točí už rok vkuse 24h a neviem si s tým rady, mám lepšie a horšie dni, ale už ma to prestáva baviť

autor
27. apr 2023

@dotssy Nebrala som nic. Len vitaminy. Magnerot, vitaminy skupiny B, a kombinacia D3K2 a vapnik.Pomohlo mi toez viac spanku.

neillys
30. júl 2023

Ja by som vám vsetkým odporucil uzivat Vitamin B12 ( ja beriem tablety kazdy deň a jedna obsahuje az 1000 B12.. potom dalej co nato pomáha je Fitness ( silový tréning + beh) vyskusajte odporúčam☺️☺️

dotssy
3. aug 2023

@neillys ja osobne beriem B každý deň už vyše roka v kombinácii s milgamma n + magnézium a iné...akákoľvek fyzická aktivita môj stav (točenie hlavy) len zhoršuje

antonko12
3. aug 2023

@dotssy u mňa tiež pri námahe dôjde ku vnútornému napätiu a tŕpnutie tvare tiež aj motanie hlavy

nikaill
10. aug 2023

@dotssy prosim aký vit B odporucas? mne byva tazko z nich....

neillys
10. aug 2023

@dotssy skus vysadit kávu a vsetko s kofeinom ( napr Cola )