Tetanický syndróm

doominicka
29. okt 2021

Ahojte ,je tu niekto kto trpí tetaniou a má ju pomerne skoro každý deň... Tlak na hrudi ,bolesť hlavy ako keby bolo vo zveráku,brkanie v končatinách,tŕpnutie hlavy , hnačka.
Ak áno čo vám pomohlo zbaviť sa toho ... Už som vyskúšala asi všetko,aj vyšetrenia spravené a nič mi nepomáha ani vytaminy mám taký pocit.
Ďakujem za rady 🍀🍀🍀🍀

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doominicka
autor
29. okt 2021

@raja95 super čiže niesom jediná žena čo to má 🤦🏼‍♀️

madmena
29. okt 2021

@doominicka Mne tiez nic nepomahalo, absolutne nic, lekari nevedeli pomoct, najhorsie zachvaty, ktore som mala kazdy den a neprestajne mi bolo zle den aj noc, trvali pol roka, nemohla som vobec nic robit, ani dychat som nemohla, dusila som sa a kadeco ine, co sa mi nechce tu ani opisovat, co vsetko bolo okrem toho...
Potom som nasla informaciu o tom, ze na taketo stavy pomaha horcik, tak som kupila a zacala uzivat. Doktori mi ani toto neporadili....smutne... Ale este dlho, dlho to nebolo so mnou celkom v poriadku, ono to proste postupne, pomaly, prechadzalo samo, nemala som pocit, zeby mi nejako horcik vyznamne zaberal, skor si myslim, ze to prechadzalo same, ale este takmer 4 roky som mala potiaže a sem-tam aj miernejsi, kratky zachvat a 4 roky som nemohla normalne zhlboka dychat.
Dodnes beriem horcik kazdy den nepretrzite uz 10 rokov, aby som sa nedostala uz do tak tazkeho stavu.

doominicka
autor
29. okt 2021

@madmena Horčík beriem aj ja ... Aj magnézium plus čo obsahuje B6 ja už nechápem ,posledny týždeň trpím ale doslova trpím a mám dve malé deti . Každý deň mám z očí ,a to si môžem dať naopak prisam Bohu aj vetrovku a stále je niekto kto na mňa pozrie hlavne ženy a mám toto porandane z očí.
Neviem čo už brat fakt. Zúfalá som . Strašné stavy mám za posledný týždeň. Nedokážem viesť domácnosť ,motorové vozidlo ,proste som odpísana. Totálne 😓 je mi už až do plaču . Vyšetrenia mám na komplet porobené,všetko mám ok . Nechápem fakt . Jedlo som si upravila ,je pravda že som aj trošku pribrala ale nevadí mi to ,neviem fakt čo už na tú sprostu tetaniu mi zaberie ...,.... Sa cítim jak dajaka krava 🐮 nechápem kto toto vymyslel tetania.

irusa
29. okt 2021

Dievčatá ja mám také záchvaty nárazovo..tep 170 extrasystoly tlak 170/110, triaška ruky sa mi klepu,že neviem v robote pero udržať a nie to ešte písať, toci sa so mnou, nohy nevládne,sucho v ústach...no koniec.. niekedy myslím,že je to už môj koniec...tieto stavy mám štyri roky.. podľa lekárov som zdravá ako víno 🍷..a najhoršie keď ešte je pri mne klient a pozerá na mňa

madmena
29. okt 2021

@irusa ved to, clovek nechape, ako to, ze lekari nic nezistia, vysledky vysetreni skvele a pritom cloveku je na umretie... Taka bezmocnost, nemohucnost.... Poslu ta potom akurat k psychiatrovi a ten tiez nepomoze a musis len trpiet....
No, neviem, ako to zvladas v tej praci. A ked je pritomny klient, je to este horsie?

doominicka
autor
1. nov 2021

@madmena
Baby ,myslíte si že spúšťačom záchvatov môžu byť aj cigarety a dve kávy denne ?? Ďakujem

madmena
3. nov 2021

@doominicka Nemyslim si. Ved kolki fajcia a piju kavu a nic. A ja zas ani nefajcim ani kavu nepijem a mam tetaniu a hrozne stavy som mala.

irusa
3. nov 2021

@doominicka ja osobne som kávu obmedzila dva mesiace nepijem

doominicka
autor
3. nov 2021

@madmena a už nemáš ?

doominicka
autor
3. nov 2021

@irusa a lepšie je ti??

nicicka
3. nov 2021

@doominicka aj káva aj cigarety sú spúšťač...ja som mala hrozne hrozne stavy 2 roky. Ale naozaj také že vtedy keby ma zavreli na psychiatriu tak ma neviem kedy pustia 🤦...teraz už pohoda...dá sa z toho von. Len to trvaaaa

irusa
3. nov 2021

@doominicka zatiaľ som záchvat nemala...a to som mala aj 3 x do týždňa..tak neviem

irusa
3. nov 2021

@nicicka a vied čo ti pomohlo,či samo to prešlo...mne neurológ povedal,že po čase to prejde..no ja to mám štyri roky..tak neviem

nicicka
3. nov 2021

@irusa ja som hlavne zistila čo mi to spôsobuje aj keď to nebolo ľahké. A potom som začala veci upravovať tak aby sa mi to odstránilo. Ale je pravda že niektoré veci sa vvyvinuli samé tak, že mi to pomohlo. Čítala som veľa motivačných kníh, pozerala Martina Lajprika na YT. Ten mi neskutočne pomohol. Všimla som si že je to horšie keď som hladná a unavená. Takže som sa vždy zariadila tak aby som tieto potreby mala uspokojené. A veľa veľa ďalších zmien ...

madmena
3. nov 2021

@doominicka Nemam uz nic z toho, co bolo, akurat niekedy sa mi tazsie dycha. Ako pise Nicicka, je aj zasadne prist na to, co tebe samej pomoze, odsledovat si to, kedy je to horsie a kedy lepsie, co to sposobuje. Ja som napr.prisla na to, ze sa mi v tele zhromazduje voda v oblasti brucha a vtedy ho mam nafuknutejsie a to mi robi ten problem, ze mam potom skor nabeh na krce v rebrach a ze sa mi tazsie dycha, tak sa snazim stale odvodnovat, aby to neprerastlo do tazkeho stavu. A v kuse beriem magnezium uz nejakych devat rokov. Je to otravne sice, kazdy den roky nieco uzivat, ale ked som skusila prerusit, tak po 3 mesiacoch neuzivania mi zasa zacinalo byt zle a pptom to trva aj 2 mesiace, kym to znova zaberie, tak lepsie je brat v kuse, ako mam zas toto riskovat.

lejduska
22. dec 2021

@doominicka momentálne to prezivam podobne,od leta sa mi tetania zhoršuje a citim to skoro denne 😏 stále váham nad liekmi,zatiaľ som len na magnéziu. Ty si na tom ako? Keďže príspevok bol pisany skor