Je tetánia dôvodom bolesti dolných končatín a bolesti hrudníka?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

mám bolesti dolných končatín aj bolesti hlavy. Moja neurologička povedala, že mám tetániu a tá spôsobuje sťahy dolných končatín. Mám taký pocit ako keby drevené dolné končatiny. Niekedy ma bolí hrudnik a trošku sa mi zle dýcha. Musím sa z hlboka nadýchnuť.

Je tetánia dôvodom bolesti dolných končatín a bolesti hrudníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu naozaj súvisieť s tetániou. Ak sa u Vás často objavuje tetánia, tak je vhodné navštíviť aj psychológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková