Tinnitus

katuska322
6. jan 2023

Ahojte, už vyše 14 rokov mám tinnitus a jednostrannú poruchu sluchu v ľavom uchu, chodím na pravidelné kontroly, brala som veľakrát infúzie, rehabilitácie krčnej chrbtice, betahistín, ale v podstate bez vysledku, MRI je v poriadku, v podstate som si na to zvykla a veľmi často aj zabudla, že nejaký tinnitus mám, posledný týždeň však pískanie a šumenie zosilnelo,dnes je to dosť nepríjemné, neviem sa na nič sústrediť a som z toho nervózna, myslím, že to asi súvisí aj s počasím,ktoré je vonku, má niekto skúsenosti s tým, že sa mu to zhoršilo aj pri zmene počasia?

stellarstar
6. jan 2023

@katuska322 môže byť ja mám tinnitus od malička ( mám 42 r ) vieš čo mne pomáha? Pravidelne užívať magnézium s bčkom. Vtedy potom mám menej

katuska322
autor
6. jan 2023

@stellarstar ďakujem za reakciu, magnézium užívam pravidelne, skúsim aj to Béčko, dúfam, že toto zhoršené pískanie je len dočasné, aj chodíš s tým na orl kontroly?

stellarstar
6. jan 2023

@katuska322 nie na ko už nechodím lebo dr s tým aj tak nič neurobí a sú lieky ktoré nemôžem užívať. Tak s tým magnézkom to mám pod kontrolou a tinitus mám tak 2x do roka. Predtým keď som mg neužívala som mala skoro každý mesiac aj 2x do mesiaca

katuska322
autor
6. jan 2023

@stellarstar tak to je super, ze to nemáš tak často, ja to mam vkuse 24/7 tých 14 rokov, preto aj tie pravidelne kontroly, ale väčšinou mi lekári povedali, že si treba len zvyknúť ,magnézium je super vec

stellarstar
6. jan 2023

@katuska322 tinitus noiser ti neodporúčali resp neskúšala si? Je to ako strojček do uší len tlmý ten šumot a pískanie

katuska322
autor
6. jan 2023

@stellarstar nie, to mi nikto nespomenul, skúsim sa na to informovať pri najbližšej kontrole

stellarstar
6. jan 2023

@katuska322 hej opytaj sa ich aj na nete môžeš pokukať a naštudovaťo tom. Ja mám normálny načuvací aparát ( kedze mám -50% stratu sluchu obojstranne ) a v tom aparáte mám tiež zabudovaný ten tinitis noiser. Ale ja to nepoužívam

katuska322
autor
7. jan 2023

@stellarstar jasne, budem sa na to pýtať a ten načúvací aparát ti pomáha dobre?

stellarstar
7. jan 2023

@katuska322 načúvací už nepoužívam lebo vedľa straty sluchu mám aj precitlivenosť na hluk ( hyperakusis ) a kedy som nosila tak by ma uši viac boleli a z toho by som mala aj častejšie tinitus. Mne vadí skoro každý hluk ( stačí keď zapnem kávovar, alebo auto rýchlo prejde, buchot ) a to by som musela aparáty furt vyberať či vypínať. A toť by ma nezaujímalo ale počujem aj bez nich a v detstve som sa naučila čítať z pier

katuska322
autor
7. jan 2023

@stellarstar jasne, to úplne chápem, tiež mam hyperacusis, vadí mi veľká premávka áut, na koncerty už pár rokov nechodím, snažím sa vyhýbať hlučným miestam, aj keď sa to nie vždy dá, tým ze učím v škole, tam je cez prestávky hluku dosť, tak to mi tiež neprospieva, jedine sa s tým naučiť nejako žiť