Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tinnitus a hyperakúzia

majuska1515
2. máj 2021

Dobry den, najde sa tu niekto kto trpi tinnitom? Ja ho riesim uz rok, zacalo mi to po preziti hrozneho stresu a po masazi krcnej chrbtice, az doteraz to bolo len piskanie rano a vecer kvoli comu som nespala. Cez den som si to nevsimala. Prislo obdobie ze som s tym dokonca bola stotoznena a uz som to ani neriesila. Avsak par tyzdnov dozadu prisla jedna obycajna nadcha ktora mi tinnitus tak zhorsila ze mi zalahlo v usiach. Mam pocity akoby mi vadil kazdy zvuk, povedali ze to je hyperakuzia - citlivost na zvuky ktoru zapricinuje silny tinnitus. Alebo este menierov syndrom spominali ale ja nemam zavraty. Predpisali mi betahistin a odporucili aj neurologiu. Som z toho hotova lekari si ma pinponguju neurolog usny lekar psychiatricka. Vraj antidepresiva mozu pomoct. Je to neznesitelne mam pocit zalahnutia v oboch usiach strasne piskanie hucanie sumenie neviem sa venovat praci synovi nicomu...nijako si neviem ulavit. Su chvilky kedy mi akoby polavilo v usiach aj tinnitus sa ukludni ale rana a vecere su neznesitelne. Najde sa niekto s podobnymi tazkostami? Co robit ako si pomoct? Dakujem za kazdu radu.

mnpop
2. máj 2021

@majuska1515 ahoj, ja tým trpím už pár rokov... Bohužiaľ sa to vyliečiť nedá.. Musime sa s tým naučiť žit, hoci to je veľmi ťažké.

luccija
2. máj 2021

@majuska1515 mala si robené MRI krcnej chrbtice?masáže?tiež ho mám od chrbtice na jedno ucho pomáha mi cvičenie strečing na krcnu chrbticu na YouTube je fyzioterapeut s cvikmi skús..aj tinittus tam na volá sa rýchla fyzioterapia

bambulienka25
2. máj 2021

@majuska1515 ja mám tiež tinnitus a hyperacusis, s tym žijem už od detstva. V detstve mi na ORL prepisovali Xanidil tbl a vit A a E a neskôr betahistin actavis ale nepomohlo nič. Mám aj ušné strojčeky kt su na tinnitus a hyperacusis nastavené ale nenosím ich. S tým hyperacusis mám napodobne ráno a večer intenzívne a ca od 10 do 17 je ok

bambulienka25
2. máj 2021

@luccija žiaľ na toto nič nepomáha

alana1
2. máj 2021

no je to najhorsie je, ked to zacnes pocuvat...mala som obdobie, kedy som kvoli tomu nemohla spat...lebo som pocuvala, ako mi piska v usiach...a potom som to jednoducho zacala ignorovat a nevnimam to...a fungujem normalne akurat ze niekedy neviem rozlisit ci mi piska v uchu alebo mi piska pracka alebo umyvacka 😀 beriem to jednoducho tak, ze to je sucast mojho zivota ...liecit sa to neda nijako. plus ja postupne stracam sluch, asi to mame dedicne...no tiez jeden lekar povie to, iny hento...no jednoducho u nas lekari nie su na urovni liecit a patrat po pricine choroby komplexne...oni ti len jednoducho predpisu standarne pouzivany liek a pre nich je to vec vybavena...

alana1
2. máj 2021

a ten hyperacusis - ked syn zacne revat, musim si zapchavat usi, lebo mam pocit akoby mi ihlou niekto pichal do hlavy...pouzivam obycajnu vatu ked zacne plakat 😅

majuska1515
autor
2. máj 2021

@bambulienka25
@alana1 lenze ja som doteraz mala len tinnitus vobec som si to nevsimala naucila som sa s tym zit ale posledny tyzdem mam uplne zalahnute v usiach a taky tlak v usiach a v celej hlave ze sa idem zblaznit ja som toto doteraz nemala. Nechapem co to ma byt a z coho. Mam strpnutu siju aj klby a celust na tvari a proste je to strasne nemozem ani najmensi zvuk pocut. Akoby som mala hlavu pod vodou.

alana1
2. máj 2021

@majuska1515 no presne tak isto to mam ked som prechladena...hlavu ako bubon...presne tlaky v usiach akoby ma tahalo dozadu a dnes mam pichanie za okom, ani ho nemozem poriadne otvorit...ale to uz ma suvis asi aj s migrenou ktoru som vcera zase po rokoch mala...

bambulienka25
2. máj 2021

@majuska1515 nadýchnuť sa, zadržať vzduch, zatvoriť nos a skus ten tlak vytlačiť. Toto ja robím viac x denne jedno či mám alebo nemám zaľahnuté a žutie žuvačky tiež pomáha

trubs
2. máj 2021

@majuska1515 mne pomaha jedine toto

https://www.youtube.com/watch?v=YoK3kP7Jfbc

Trápim sa s pískaním uz 4ty rok a zatiaľ nic nepomohlo
Len cvičenie

mata_z_bata
4. máj 2021

ja som si vsimla, ze mi pomaha zaspat pred polnocou a min spanok 8 hodin.. a vela vody, lekari mimo SR mi povedali, ze mam denne kracat 90 min povonku, pravidelne jest a cvicit a urcite mat dobry pitny rezim