Tinnitus a hyperakúzia

majuska1515
2. máj 2021

Dobry den, najde sa tu niekto kto trpi tinnitom? Ja ho riesim uz rok, zacalo mi to po preziti hrozneho stresu a po masazi krcnej chrbtice, az doteraz to bolo len piskanie rano a vecer kvoli comu som nespala. Cez den som si to nevsimala. Prislo obdobie ze som s tym dokonca bola stotoznena a uz som to ani neriesila. Avsak par tyzdnov dozadu prisla jedna obycajna nadcha ktora mi tinnitus tak zhorsila ze mi zalahlo v usiach. Mam pocity akoby mi vadil kazdy zvuk, povedali ze to je hyperakuzia - citlivost na zvuky ktoru zapricinuje silny tinnitus. Alebo este menierov syndrom spominali ale ja nemam zavraty. Predpisali mi betahistin a odporucili aj neurologiu. Som z toho hotova lekari si ma pinponguju neurolog usny lekar psychiatricka. Vraj antidepresiva mozu pomoct. Je to neznesitelne mam pocit zalahnutia v oboch usiach strasne piskanie hucanie sumenie neviem sa venovat praci synovi nicomu...nijako si neviem ulavit. Su chvilky kedy mi akoby polavilo v usiach aj tinnitus sa ukludni ale rana a vecere su neznesitelne. Najde sa niekto s podobnymi tazkostami? Co robit ako si pomoct? Dakujem za kazdu radu.

mnpop
2. máj 2021

@majuska1515 ahoj, ja tým trpím už pár rokov... Bohužiaľ sa to vyliečiť nedá.. Musime sa s tým naučiť žit, hoci to je veľmi ťažké.

luccija
2. máj 2021

@majuska1515 mala si robené MRI krcnej chrbtice?masáže?tiež ho mám od chrbtice na jedno ucho pomáha mi cvičenie strečing na krcnu chrbticu na YouTube je fyzioterapeut s cvikmi skús..aj tinittus tam na volá sa rýchla fyzioterapia

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alana1
2. máj 2021

no je to najhorsie je, ked to zacnes pocuvat...mala som obdobie, kedy som kvoli tomu nemohla spat...lebo som pocuvala, ako mi piska v usiach...a potom som to jednoducho zacala ignorovat a nevnimam to...a fungujem normalne akurat ze niekedy neviem rozlisit ci mi piska v uchu alebo mi piska pracka alebo umyvacka 😀 beriem to jednoducho tak, ze to je sucast mojho zivota ...liecit sa to neda nijako. plus ja postupne stracam sluch, asi to mame dedicne...no tiez jeden lekar povie to, iny hento...no jednoducho u nas lekari nie su na urovni liecit a patrat po pricine choroby komplexne...oni ti len jednoducho predpisu standarne pouzivany liek a pre nich je to vec vybavena...

alana1
2. máj 2021

a ten hyperacusis - ked syn zacne revat, musim si zapchavat usi, lebo mam pocit akoby mi ihlou niekto pichal do hlavy...pouzivam obycajnu vatu ked zacne plakat 😅

majuska1515
autor
2. máj 2021

@bambulienka25
@alana1 lenze ja som doteraz mala len tinnitus vobec som si to nevsimala naucila som sa s tym zit ale posledny tyzdem mam uplne zalahnute v usiach a taky tlak v usiach a v celej hlave ze sa idem zblaznit ja som toto doteraz nemala. Nechapem co to ma byt a z coho. Mam strpnutu siju aj klby a celust na tvari a proste je to strasne nemozem ani najmensi zvuk pocut. Akoby som mala hlavu pod vodou.

alana1
2. máj 2021

@majuska1515 no presne tak isto to mam ked som prechladena...hlavu ako bubon...presne tlaky v usiach akoby ma tahalo dozadu a dnes mam pichanie za okom, ani ho nemozem poriadne otvorit...ale to uz ma suvis asi aj s migrenou ktoru som vcera zase po rokoch mala...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trubs
2. máj 2021

@majuska1515 mne pomaha jedine toto

https://www.youtube.com/watch?v=YoK3kP7Jfbc

Trápim sa s pískaním uz 4ty rok a zatiaľ nic nepomohlo
Len cvičenie

mata_z_bata
4. máj 2021

ja som si vsimla, ze mi pomaha zaspat pred polnocou a min spanok 8 hodin.. a vela vody, lekari mimo SR mi povedali, ze mam denne kracat 90 min povonku, pravidelne jest a cvicit a urcite mat dobry pitny rezim

maria200981
5. jan 2022

@majuska1515 mozem sa opytat ako ste natom teraz? mam podobny problem a zacina mi to fakt uz liezt na nervy .

maria200981
6. jan 2022

@majuska1515 ja som na tom podobne ako ty ? akonsi na tom teraz? je nieco co Ti pomohlo?

majuska1515
autor
6. jan 2022

@maria200981 ahoj, ja som vtedy zacala uzivat betahistin na menierov syndrom a antidepresiva. Odvtedy mam pokoj. Piskanie neprestalo ale uz sa mi nevracaju zachvaty meniera. Pomaly uz idem aj vysadzat antidepresiva a v aprili ma caka vysetrenie v komarne s usami.

trubs
14. jan 2022

@maria200981 mne pomaha toto cvičenie
4 roky som sa trápila a teraz som uplne v pohode
Niekedy píska, ale musim sa az sústrediť na to ci vlastne píska alebo nie

Uz som sem tento link pridávala

https://www.youtube.com/watch?v=YoK3kP7Jfbc

Lieky nic nevyriešia , naopak…

maria200981
14. jan 2022

@trubs ja som skusala cvicit i toto tvoje video par dni zmena nebola , potom som nasla ine cvicenie na youtube turecka fyzioterapeutka ( zijem v Turecku) a ako mi 2 mesiace bolo zle bez zmeny v momente ako som zacala cvicit jej videjko hned na druhy den mi bolo lepsie na dalsi den este lepsie na dalsi este…. dostala som sa po tyzdni do stavu ze je to zmensene na minimum i hyperakuzia presla udrziavam sa a davam pozor na hlasne zvuky a na to aby som nezvysovala hlas i to mi v momente zacalo bzucat hucat tlaky hned v uchu…. dufam ze sa mi to nevrati do neunosnej miery i najmensi zvuk mi vadil… myslela som si ze sa uz zblaznim
vrelo odporucam toto video sice je v turectine ale ukazuje ako cvici clovek pochopi….

https://www.youtube.com/watch?v=vrPtMwM68M8
trubs
18. jan 2022

@maria200981 super
Som rada, ze si so nasla to, vo ti vyhovuje
Dakujem , pozriem si to 🙂

ma_rek
9. jún 2023

Ahojte, tak ja sa zatial trapim s tinnitusom 6 mesiacov a to hucanie az piskot 24/7 v obydvoch usiach niekedy neskutocne hlasno a do toho cvrcek solista hlavne v lavom uchu. Ako viem je to symptom problemu ktory je u kazdeho iny, cize musim skusat rozne metody riesenia a to infuzie ktore velmi nepomohli, vitaminy B12, A, B-komplex, E, Zinok, Magnezium ktore beriem kazdy den po dobu 6 mesiacov, dalej uprava stravy na vyvazenu, dalej pohyb u mna je to beh 4 az 5 krat do tyzdna, dalej minimalizovat stres (neprezivat ho priliz), dalej zvukova terapia a to biely alebo ruzovy sum ktory si pustam do sluchadiel denne na dobu 8 hodin (uz 3 mesiac) ktory si rano nastavim tak aby bol o nieco tychsi ako moj tinnitus co je velmi dolezite, nikdy nie hlasnejsii aby ho nemaskoval a to ma za nasledok ze po dlhodobom pocuvani vase podvedomie sa nauci ze ten zvuk je nepotrebny a ho vypne co ma za nasledok ze vase vedomie ho prestane postupne vnimat.... avsak dolezite je najst skutocny dovod vtedy by sa mal uspesne vyliecit nie len stisit. Ta zvukova terapia naozaj funguje znizilo mi to moj tinnitus na uroven ze ho prestavam registrovat (ostal uz len slaby sum a cvrcek sa zbalil a odisiel dufam ze navzdy) aj ked uz nemam sluchadla na usiach. Tiez idem na fyzio chrbtice a krku plus termoskrining ktory vie odhalit skryte zapaly (hlavne v oblasti zubov) v tele, dalej 4D vysetrenie krvi (subor 126 vysledkov z krvi) Statne zdravotne zariadenia ani neskusajte je to strata casu. Prajem vam vela stastia rychleho sa zbavenie tej hnusnej choroby...

simca06022011
28. júl 2023

@majuska1515 ahoj ako sa teraz mas? :D mne takto neskutocne zalahlo v uchu tiez po masazi, cviceni, a asi aj prievane a tak mi neskutocne huci v uchu vyse tyzdna ze koniec, dokonca sa mi na tu jednu stranu zhorsil sluch. Hluk zhorsuje vsetko, ozveny mam... predpokladam, ale ze u mnato bude chrbtica. Pomohlo ti nakoniec nieco? uz mas vysadene aj lieky?